Diskuze o politice
Standa
   *new*
29.05.2015 14:12:49    ( 88971 )
Kdyz na to kolo vylezu, tak jsem i ve stavu ho ridit, proto za to pokutu nikdy nemuzu dostat :D
kadak
   *new*
29.05.2015 14:02:38    ( 88970 )
Vinen, a to v plném rozsahu jsem jen já, neb jsem ohrožoval bezpečnost všech obyvatel města Ostravy jízdou na kole po liduprázdném parku ve stavu, který vylučuje řídit toto kolo! A proto budu platit a to do 21 dnů od nabytí rozhodnutí právní moci.


A je to tak správně, na chudý lidi patří přísnost!
kapis
   *new*
29.05.2015 12:03:48    ( 88969 )
Kauza "Nečasová" - všichni nevinni! A tak je to v pořádku, myslím, že je na místě odškodnění za poškození jména a tahanice aspoň 15 mega!!
kadak
   *new*
28.05.2015 17:09:55    ( 88954 )
Kapis:
Kdo to "umění" zaplatil? Zase Karel Emanuel Infelt Egon Trautrmberk?

Bady:
Musí furt strašit, abychom si nevšimli, že nám berou budoucnost...
Vlastně už možná vzali...

Radek:
A to je zrovna jeden z důvodů proč půjdeš do důchodu, jestli dožiješ, v 72 letech. Kapitalismus - bída a hnus,...
Radek
   *new*
28.05.2015 13:46:39    ( 88950 )
jedna historka živnostník vs systém od mého oblíbeného lihovarníka Žufánka :-) Převzato z jeho FB.

Dneska od nasrání opět metám kotrmelce.

Je všeobecně známo, že nejdražší tekutina na světě je inkoust do tiskáren. Minulý rok jsme k plnící lince koupili VideoJet na potisk lahví číslem šarže. To je povinnost. 200k bez daně.

Dnes začal stroj křičet s tím, že v červnu expiruje inkoust a že si máme připravit nový.

V čutoře zbývá 80 % inkoustu, ale je napevno naprogramovaná tak, že expiruje rok a půl od výroby a už netiskne. Ta čutora stojí 3000 Kč bez DPH a my z ní využili 20 %.

Dám klidně 3k tomu, kdo mi ten mrzácký čip přeprogramuje. Jde mi o princip. Dodavatel toho inkoustu totiž tvrdí, že po záruce inkoust ztrácí svoje geniální schopnosti a že tisk by byl špatně čitelný. Rád to risknu a budu klidně další 4 roky pozorovat, jak moc špatný bude.
Bady
   *new*
28.05.2015 12:31:09    ( 88949 )
kapis
   *new*
28.05.2015 08:00:34    ( 88945 )
kapis
   *new*
26.05.2015 15:17:28    ( 88916 )
Proč to tolik lidí nechce pochopit?

http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/19967-pentagon-sazel-na-islamsky-stat-u-v-roce-2012

Jste zmateni tím, co se děje na Blízkém východě?
Nechte mne to vysvětlit.
Podporujeme iráckou vládu v boji proti Islámskému Státu. Nemáme rádi IS, ale IS je podporován Saúdskou Arábií, kterou máme rádi. Nemáme rádi prezidenta Asada v Sýrii. Podporujeme boj proti němu, ale nepodporujeme IS, který také bojuje proti němu. Nemáme rádi Irán, ale Irán podporuje iráckou vládu proti IS.
Takže, někteří z našich přátel podporují naše nepřátele, a někteří z našich nepřátel jsou naši přátelé, a někteří z našich nepřátel bojují proti našim dalším nepřátelům, které chceme ztratit, ale nechceme přitom aby naši nepřátelé, kteří bojují s našimi nepřáteli, vyhráli. Protože pokud lidé, které chceme porazit, jsouce poraženi, mohli by být nahrazeni lidmi, které chceme ještě méně.
A to vše se začalo u nás invazí do jiné země, abychom z ní vyhnali teroristy, kteří tam nebyli, dokud jsme je nepřišli odtamtud vyhnat.
Už tomu rozumíte?
Aubrey Bailey, Fleet, Hants
zdenno
   *new*
22.05.2015 22:35:11    ( 88893 )
Žádný politik neodolá slibům, které nemůže dodržet

House Of Cards s03e05
mrak
   *new*
22.05.2015 22:16:01    ( 88890 )
hele tak toho skynet-tu bych se nebal. Ten uz je v dobych rukou krale Miroslava ;-D
kadak
   *new*
22.05.2015 15:07:33    ( 88889 )
Kluci, akce "Krym" je jen logickým důsledkem akce "mejdan na Majdanu". Neříkám, že je to něco spravedlivého, ale taky je jasne, "kdo si začal"...

Jen debil by si nechal svou strategickou základnu vtáhnout do pole působnosti EU a následně NATO. A Rus je všechno, jen ne debil.

Naštěstí.
Divizni komisar Borowitz
   *new*
22.05.2015 14:24:58    ( 88884 )
zdnck
   *new*
22.05.2015 14:22:10    ( 88883 )
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ostra-slova-docentky-Svihlikove-Kalousek-nezna-ani-zakladni-pojmy-Babis-hlasa-absolutni-blbost-Pak-se-nedivme-ze-je-to-tu-jak-v-rozvojovych-zemich-376230

Jsme levní a chováme se jako rozvojové země

V následující diskusi byla řeč o devalvaci koruny ze strany ČNB. ?Zmenšila se nám naše vnější kupní síla. Ale, co je nejdůležitější, s kursem bychom se měli přibližovat k úrovni cen, která je v ekonomice. Devalvací jsme se od toho zase vzdálili. To znamená, že si opakujeme počátek devadesátých let, kdy jsme třikrát velmi silně devalvovali korunu. Jak se tedy začleňujeme do evropské dělby práce? Na základě toho, že jsme levní. Tím pádem se pořád tlačí na to, aby mzdy nebyly moc velké, aby přidaná hodnota nebyla moc velká, aby se tu jen smontovaly díly a vyvezl produkt. To dělají rozvojové země, které neví kudy kam,? reagovala na dotaz tazatelky s tím, že za současného kursu přijímat euro by byla chyba. Do eurozóny bychom se pak integrovali podle jejích slov jako žebráci v souvislosti s dopady na úspory, mzdy a důchody. Kurs odpovídající paritě kupní síly by měl být dle Švihlíkové někde okolo dvaceti korun za euro.

Kalousek nerozumí ekonomice a Babiš nemá národohospodářský pohled

Ekonomka se vyjádřila také k Miroslavu Kalouskovi a Andreji Babišovi. Uvedla, že Kalousek ekonomii vůbec nerozumí. ?Za jeho panování se ČR dostala do velké recese, zastavila se naše konvergence ? už sedm let trčíme na HDP vůči EU na 81 %. Kalousek neovládá základy národních účtů, a dokonce prohlásil neuvěřitelnou věc, že sedmdesát haléřů z koruny, kterou vyděláte, uteče do zahraničí. Vzal si dovoz, vydělil to k HDP a vyšlo mu asi 0,65. On totiž nezná rozdíl mezi poměrem a podílem,? uvedla s tím, že zároveň je Kalousek zodpovědný za dvě třetiny našeho dluhu. Ocenila však, že je mediálně velice zdatný a ovládá mediální zkratky. ?Ekonomii ale nerozumí ani za mák, když to řeknu velmi mírně,? dodala.

Na hodnocení Babišova působení coby ministra financí je prý ještě brzo. Myšlenku na řízení státu jako firmy však Švihlíková považuje za ?absolutní blbost?. ?Stát funguje na jiných principech. Ve chvíli, kdy by fungoval jako firma, vás může kdykoliv vyhodit. Nebo, co s vámi udělá?,? podivovala se ekonomka. Ocenila však, že se snaží distancovat od Kalouska a že klade důraz na stranu příjmů. ?Je dobře, že se cílí na lepší výběr daní, což se tedy zatím moc nedaří. Asi si slibují hodně od elektronické evidence tržeb. Je jednoznačný fakt, že nám utíká asi sto miliard na DPH, ale neměli bychom ignorovat také odliv zisků, který je podstatně vyšší,? hodnotila. U Babiše tedy postrádá národohospodářský pohled.

TTIP? USA chce obklíčit Rusko a Čínu

Následoval dotaz z publika: ?Jaká jsou vaše očekávání při schvalování transatlantické smlouvy? Máte nějaký osobní názor, jak to dopadne?? ?Odmítám si připustit jakoukoliv jinou variantu, než že smlouva neprojde. Pokud by prošla a pokud v ní bude regulatorní rámec a bude tam doložka investor ? stát, tak s plnou odpovědností říkám, že žádné volby nejsou potřeba. V tu chvíli jsme v pimprlovém divadle. Regulatorní spolupráce znamená, že ještě předtím, než by země navrhla nějaké opatření, tak by se to dalo korporacím, aby řekly, jestli to ohrozí jejich budoucí zisky, a kdyby vyslovily námitky, tak se to nepřijme. Národní parlament je pak zbytečná šaškárna,? konstatovala.

TTIP má podle ní také významný geopolitický aspekt. ?Hroutí se nám systém mezinárodních vztahů, hroutí se nám i systém organizací jako je Světová obchodní organizace. To, co jsme viděli po nástupu velké recese, jsou návrhy na blokové uspořádání. To znamená, že jednotlivé velmoci přichází s návrhy a snaží se vytvářet bloky. Američané mají hned dva. Jednak je to pacifická dohoda a pak je to TTIP s Evropskou unií. Když se podíváte na mapu, tak uvidíte, že tyto dvě dohody vám obkličují dvě velmoci ? Rusko a Čínu,? prohlásila téměř na závěr svého dvouhodinového vystoupení Švihlíková.
Divizni komisar Borowitz
   *new*
22.05.2015 14:16:25    ( 88881 )
Nejvetsi strach mam z googlu

Od podzimu so ho nosim v kapse a tim to zjevne nekonci. Uz je to pomalu jak Skynet.
Standa
   *new*
22.05.2015 12:15:40    ( 88879 )
Divizni komisar Borowitz
   *new*
22.05.2015 12:05:36    ( 88878 )
2KAP: Zajimavy clanek! A co se tyka systemu dozoru tak dneska je to kvuli tem socialnim internetum apod jeste o neco jednodussi.
Standa
   *new*
22.05.2015 11:50:03    ( 88877 )
Adorace USA je taky chyba, me spis vadi argumentace kdyz oni muzou, tak ja muzu taky. Ta se mi nezda uplne spravna, tim se da ospravedlnit uplne vsechno.
kapis
   *new*
22.05.2015 10:58:14    ( 88874 )
Mně dennodenně udivuje (na vlastně už ani moc ne), jak se hledá každé zrnko špíny na tom strašném ZLU (Rusko, Kobzol,..), ale o stejné nebo horší špíně toho DOBRA se nesmí ani ceknout. Jaký je rozdíl, že jsem se z područí CCCP dostali k nekritické adoraci USA? Krym je strašný zločin a porušení mezinárodního práva. Je, ale pokrytecky se nemluví o nelegálních agresích do Afghánistánu, Iráku, Lybie, podpoře "umírněných rebelů" v Sýrii, kdy IS jezdí v Amerických džípech, o Izraeli, který si mezinárodním právem vytírá prdel a pomalu ukrajuje kousek země za kouskem, o destabilizaci půlky světa atd...

O svobodě v Americe, nevidím až nějak propastné rozdíly oproti té strašné diktatuře v Rusku:
http://blisty.cz/art/43505.html
Standa
   *new*
22.05.2015 09:02:12    ( 88871 )
Fakt tam rikaji, co je komu po tom, ze jsme zabrali Krym a mame vojaky na Ukrajine, je to nas Krym a nasi vojaci?
kadak
   *new*
22.05.2015 08:36:25    ( 88869 )
Bady:

Nebudu to číst celé, bo nemám čas na kokotiny. Ale dám ti takový malý námět k úvaze:

https://www.congress.gov/bill/113th-congress/senate-bill/2277¨

Kdyby se ti to nechtělo překládat, tady ti to někdo přečetl a přeložil:

https://www.youtube.com/watch?v=LLFL7n2mHMg


Takže bych se vůbec nedivil, že k něčemu takovému v Rusku může docházet. A zcela oprávněně. Akce vyvolává reakce.

Heil Obama, svět je barevný, more! Ne jen BW.

Naštěstí je pořád prostor se někde něco dozvědět, když má člověk zájem,... Nemusíš se držet jen zaplacených neúplných informací z "oficiálních" zdrojů...
Bady
   *new*
22.05.2015 07:37:42    ( 88867 )
kapis
   *new*
20.05.2015 08:00:14    ( 88827 )
Thajsko jsem sledoval jen okrajově jak tam probíhal ten občanský protest, ale je jasné že tamní despotická monarchie se drží jen proto, že jde na ruku USA. Jestli se nepletu, tak protestovali proti v USA nadrillované premiérce a její zubynehty se držící famylyji. Proběhl i vojenský puč (který byl na Ukrajině, v Thajsku a Egyptě shledán bez problémů demokratický - v takovém Jemenu jsou pučisti teroristy samosebou). Takže bylo v pohodě střílet do protestujících - musel bych to hledat a nima času, ale mrtvých byly stovky - kdyby nešli na ruku USA, tak to dopadne jak Majdan....

...takže, jestli si někdo hraje na "monarchu" nebo na "demokrata" nehraje žádnou roli... vždy jde o geopolitiku. Obama je přece demokrat slovem, duší i politickou orientací a vede momentálně sedm nebo kolik válek a destabilizuje půlku světa, přesně takhle to Nobel myslel s tou svoji cenou za "mír".
kadak
   *new*
20.05.2015 06:52:23    ( 88822 )
Bady, ty máš nějaký problém s porozuměním psaného textu?

Píšu, že jeden "jim" nevadí, přesto, že je u moci 70 let a drží se jí nejrůznějšími vojenskými převraty a druhý je strašně sere, označují ho za diktátora, vyhrožují jím a zesměšňují jej jak můžou (faktem je, že s tím druhým jim Voloďa celkem dost pomáhá), protože chtějí zdroje a trh, které nemají ošéfované a budou nám něco láteřit o diktatuře. O nic jiného nejde.



A teď dotaz, abych tomu rozuměl:

Napíšu-li si na zvonek "monarcha", tak je zcela legitimní, že jsem diktátor, ale nebere se to tak, jsem přeci monarcha. Napíšu-li si na zvonek "demorat", budu diktátor, i když budu opakovaně zvolen ve volbách, protože to o mě píše MF DNES?

Nebo jak to je? Protože tohle jsem se svojí úrovní porozumění psaného textu pochopil ze tvého příspěvku já. Možná se pletu,...
Bady
   *new*
20.05.2015 06:24:10    ( 88821 )
Kadáku ty jsi opravdu fabulátor to je až neskutečné jak jsi slepý když něco vidět nechceš.
Ten článek jsem si přečet za 3 minuty a pak si thajsko vygooglil a dal tomu další 3 minuty.
Nepopírám že o tom vím hovno ... stejně jako ty :)
Ale kurwa všude se píše je to je MONARCHIE dopyče ondřeji.
Putin si hraje na demokrata ... tak si znovu přečti coo to ten pokrytec znamená. To jsou lidé jako Ras-putin ... a ty.
kadak
   *new*
19.05.2015 10:25:38    ( 88802 )
Zajímavé. Proč tohohle "bembeka" nesolí aspoň tolik, jako Vladimíra Vladimíroviče?

Protože je to "diktátor s demokratickými instinky", asi. Sice se na něj nesmí veřejně nadávat, ale za to je u vlády pouhých 70 roků.

Naštěstí Thajsko nevymýšlí alternativní trh, proti "severoatlantické" civilizaci. Takže nám tenhle píčus oficiálně vlastně vůbec nevadí...

Ale Voloďa, to je kurva diktátor. Je to diktátor, jako prase. To si pište!

http://cestovani.idnes.cz/thajsko-thajsky-kral-0r8-/kolem-sveta.aspx?c=A150513_171927_kolem-sveta_tom
kadak
   *new*
14.05.2015 20:42:28    ( 88723 )
Článeček pro ty, kterých se "to" netýká:

http://altpress.cz/jeste-vcera-bylo-tak-krasne/#comment-212
kapis
   *new*
13.05.2015 07:45:24    ( 88673 )
No to je mi článek!

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/369326-turci-a-saudove-sokovali-zapad-v-syrii-vsadili-na-dzihadisty.html

USA šokované! Snad nejsou lidí až tak blbí, aby jim tohle sežrali, ne? Nebo jo?
kapis
   *new*
12.05.2015 12:48:10    ( 88665 )
kapis
   *new*
11.05.2015 09:10:27    ( 88642 )
rus
   *new*
09.05.2015 22:01:41    ( 88634 )
May 2024
PoUtStCtPaSoNe
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102