Diskuze o politice
zdenno
   *new*
29.06.2010 12:42:11    ( 39694 )
pokud někdo včera neviděl, tak doporučuji Reportéry ČT

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/#dalsi-casti

aka kauza Čunek pokračuje..docela maso..
Radek
   *new*
29.06.2010 11:39:19    ( 39693 )
zdenno, tak to asi grafik myslel, ale velikostí připomíná více filtr než zpopelnatělou část. Ale kdoví, jak to autor myslel a jaké bylo zadání :)))
zdenno
   *new*
29.06.2010 11:35:26    ( 39691 )
radek: třeba to černé není filtr (ten bývá na cigárech žlutý ne?), ale ta uhořelá popelovitá část.. ;)
Radek
   *new*
29.06.2010 11:27:20    ( 39690 )
Inu co se dá dělat, dáme si tedy na vrata samolepku s přeškrnutou cigaretou, který nějakej kokot zapálil filtr..., viz. Samolepky pro restaurace

Kapis
   *new*
29.06.2010 09:02:14    ( 39676 )
No je o tom napsáno a natočeno mraky, cosi na tom je....
deus
   *new*
29.06.2010 09:04:55    ( 39674 )
2Kapis> Ale mně nevadí, že je jich "moc", mně vadí, že se musíme (resp. budeme muset a někdo už teď musí) přizpůsobovat jejich zvyklostem. Teda v "naší" zemi. Když jdu k někomu na návštěvu, tak u něj doma budu dodržovat jeho pravidla (např. nekouřit, když si to nebude přát). A když se mi ty jeho pravidla nebudou líbit, tak prostě odejdu. Představ si, že bych přišel k tobě na návštěvu a nařizoval ti, ať vypneš tu televizi protože tam zrovna běží fotbal, kterej nemám rád. Na chodbě bych si nezul boty, protože se doma taky nezouvám (a na tvůj afgánskej koberec za 15 tisíc ti kašlu). Pak bych po tobě chtěl, ať sundáš ze zdi ty komiksový plakáty, protože mě pobuřujou. A ekvivalent tohohle si muslimové v Anglii "vymrčujou".
Kapis
   *new*
29.06.2010 08:49:31    ( 39673 )
deus: no s tím "přemnožením" muslimů v Evropě to je složitá věc, v něčem mají tato varování pravdu, nicméně, nicméně teď jsem taky četl zajívůstku:

Před pár týdny Jewish Chronicle zveřejnil seznam židovských poslanců v britském parlamentu. Vyjmenoval jich celkem 24, z čehož je 12 konzervativců, 10 labouristů a dva liberální demokraté. Autor a mírový aktivista Stuart Littlewood tato čísla rozvedl a předložil následující analýzu:
?Židovská populace v Británii čitá 280,000 lidí, či 0,46%. Ve sněmovně je 650 míst, takže proporcionálně tvoří nároky židů pouhá tři křesla. Závěr je dost jasný. S 24 křesly jsou židé nadměrně zastoupení 8x
gappak
   *new*
29.06.2010 07:55:30    ( 39665 )
Jarmulky....
Kapis
   *new*
29.06.2010 07:15:55    ( 39661 )
G8 absolutně věří, že Izrael napadne Írán
Členové G8 jsou "absolutně přesvědčeni", že Izrael zaútočí na Írán, řekl v neděli italský premiér Silvio Berlusconi.

"Írán negarantuje mírovou produkci jaderné energie. Členové G8 mají obavy a pevně věří, že Izrael bude reagovat preventivně a použije vojenskou sílu," prohlásil Berlusconi.


http://www.haaretz.com/news/diplomacy-defense/g-8-fully-believes-israel-will-attack-iran-says-italy-pm-1.298597
deus
   *new*
28.06.2010 10:32:52    ( 39639 )
V (kdysi) Velké Británii funguje na 85 soudů, kde se soudí dle práva "šáríja" a to za zavřenými dveřmi a bez nezávislých pozorovatelů. Následující citace mi vzala dech:

"Dr Williams said a recognised role for sharia law seemed 'unavoidable' and Lord Phillips said there was no reason why decisions made on sharia principles should not be recognised by the national courts."

Snažím se být tolerantní, ale jak říká Saša od Jindřicha: "vocaď-pocaď".

PS: K článku jsem se dostal po přečtení jiného článku o tom, jak angličanka nebyla vpuštěna do autobusu se svým psem (malé plemeno), v jednom případě proto, že by se to mohlo dotknout muslimské cestující a v druhém případě ji nevpustil přímo muslimský řidič. Tak dlouho se nám budou přizpůsobovat, až se jim přizpůsobíme. Tento způsob demokracie zdá se mi poněkud nešťastným...
Radek
   *new*
28.06.2010 09:11:42    ( 39636 )
Vláda by měla zrušit stovky zbytečných webů, bohužel jde pouze o návrh autora článku, nikoliv realitu.
kadak
   *new*
28.06.2010 07:40:58    ( 39634 )
Dalibore, díky. Tohle byl pěkný příspěvek - nikoli pažitka. O těch stránkách popřemýšlím. Zatím se spokojím ubíjením argumenty na mrakovi. Nejsem totiž revolucionář, jen nespokojený občan. Pro mne je cenné už jenom to, že kamarádi vědí, že existují i jiné názory na svět, než jsou ty "všeobecné". A že je může mít ten proplešatělý vagabund co srká pivo hned vedle tebe... (jakože já)

EDIT:
Protože jsem dospělý, moc dobře vím, že nejlepší by bylo, kdyby mi nějaký "podnikatel" dal na volební kampaň půl miliardy. To bych byl teď i ve vládě, kámošil bych se s Knížetem Vopičimberkem a Kalousek Ušatým a nemusel bych se srát s nějakým webem. Ale kdo mi to dá??? (usměvák)
sur
   *new*
28.06.2010 06:37:17    ( 39633 )
Tak jinak Ondreji, co mas delat? Zkus ty svoje svetonazory psat treba na jiné weby a nebo si zaloz svoji vlastní stranku, kde muzes vsem popsat jak je ten svet nespravedlivy a jake mas vychodisko, zarid si kuprikladu maly debatni krouzek treba na te Vozovne atd. no a nebo muzes delat ty stojky (v bance u prepazky po vyplate), drepy (pred zakaznikem pri prijimani zakazky), kacaky (cestou z prace at usetris prirodu od vyfukovych plynu) a ja nevim co jeste. Snad uz jsi dospely a mel bys vedet co delat když chces oslovit co nejvice ?zaslepenym a obelhanym? lidi a rict jim ?jak to doopravdy je?.
Chapu ze chces psat o tom co te sere, ale tadyk si to neprecte tolik lidi kolik by jsi si zaslouzil a v podstate tady je to jenom ?hadani? s dalsimi tremi/ctyrmi lidmi, ktere ?ubyjis? svymi argumenty.
Ve spouste veci mas pravdu, ale postup, kterym chces dane veci zlepsit ten je pro mne tak trochu ?mimo misu?.
Tot vse, ale jestli se spokojis s psanim na mrakovi tak to pak vsechno co jsem psal vymaz z hlavy a nereaguj na to.

BTW: Kdyby kazdy revolucionar byl stejne aktivni v prosazovani svych myslenek jako ty tak slovo revolucionar ani nezname.

Tak tadyk mas nasup ?pažitky??.

deus
   *new*
27.06.2010 21:34:51    ( 39630 )
Hele, Willy, já byl dneska na otočku v Ově, pak jsem najezdil téměř dvacet kilometrů na bruslích a nakonec byl na pouti na pivo...tak co bys ještě chtěl? ;-)
Willy
   *new*
27.06.2010 21:15:02    ( 39629 )
Kura panove, takovy krasny den a vy tu celou dobu melete hovna. Co si tak misto toho zajit nekam na kopec a zapomenout na to vsechno.

Hned jak se udela skarede (a doufam ze to jeste dlouho potrva) tak se do diskuze urcite pridam.
deus
   *new*
27.06.2010 20:13:55    ( 39628 )
Pokud John nebude ministrem vnitra, Věci veřejné do koalice nevstoupí. Na vlastní uši! (a v přímém přenosu, takže žádné Ctrl+X, Ctrl+V) jsem toho kašpara slyšel říkat, že o post ministra vnitra nemá zájem, že nechce být ministrem vnitra. Zapamatoval jsem si to, protože stejně jako u Kalouskova slavného "nás se krize nedotkne" mi něco říkalo, že se tady zanedlouho bude "tahat za ručku" (ruční brzdu). Taky dneska jedna paní volala do rádia a říkala, jak ji VV zklamaly...jsem se smál, až jsem se za břich popadal.

PS: Fakt, že se Bártova bezpečnostní agentura uchází o miliardovou státní zakázku, je samozřejmě opravdu náhodička a nelze z toho vyvozovat politické závěry, protože tu firmu prodal/prodá.....bráchovi. Tenhle "díl" mi přijde skoro lepší než "Jistě, pane ministře"..:-D

PS2: Jaderné zbraně jsou jedinou ochranou Země před asteroidy, tvrdí vědci...vakcína proti prasečí chřipce (over|re)loaded?
kadak
   *new*
27.06.2010 10:05:15    ( 39624 )
deus:

Vtipné, obrázek mi nechce najet, ale to nevadí. EDIT: Už mi najel... no jo, Hustoběh!

Jen na krátkou vysvětlenou:

Výrok - Přátelé, čekají nás takové věci! Ze kterých nám bude zle! -

vznikl v práci bezprostředně po diskuzi s naším říďou a jedním Doc. a PhD. z VSCHT Praha, kteří participují na našich výzkumných dotačních projektech z EU. Zmiňovaná diskuze se točila kolem zákona o ochraně ovzduší, jeho plnění a laxnosti uplacené státní zprávy. Po probrání těchto témat jsem si "rozklikl" (jak říká moje máma) mraka a chtěl jsem trošku obšírněji popsat průser, který nás na Ostravsku v koincidenci s porušováním zmiňovaného zákona velice záhy čeká. Bohužel, než jsem stačil myšlenku rozepsat, byl jsem přistižen šéfem a zmohl jsem se pouze na odeslání první věty. Potom mi mrak trošku nahrál, abych si mohl "zaskučet". Zbytek už znáte,...

Pokud nějaký lišák jako třeba Dališ bude chtít kontrovat tím, že zmiňovaný výrok byl vepsán do fóra v sobotu předesílám, že to na věci vůbec nic nemění.
deus
   *new*
27.06.2010 09:16:00    ( 39623 )
Tady asi došlo k nedorozumění, takže nevím proč se tak hádáte. Kaďákův příspěvek
"Přátelé, čekají nás takové věci! Ze kterých nám bude zle!"
jsem si vyložil jako odkaz na blížící se Hustoles a proto s ním nemůžu nesouhlasit ;-)
(sorry, lepší foto jsem nenašel;-))

[tolik pokus o odlehčení diskuze o ničem]
kadak
   *new*
27.06.2010 08:58:29    ( 39622 )
Ach jo Dalibore, ty si asi fakt chudokrevny. Co mám podle tebe dělat? Stojky? Dřepy? Kačáky? Tohle je fakt patžitka,...

Nechápeš, že já chci psát o tom co mě sere? Je tu na to vyčleněná sekce. Tak o co ti de, co ti vadí? Zkus si třeba něco z toho co jsem napsal zapamatovat, třeba mi jednou u piva dáš za pravdu. Jestli na něj "potom" budeme vůbec mít (křečovitý usměvák).

EDIT:
Už na podobné "pažitky" nebudu reagovat. Vždyť je to úplně absurdní.
sur
   *new*
27.06.2010 08:44:36    ( 39621 )
ach jo Ondreji, ja sem tim myslel aby jsi zacal delat neco jineho nez je skuhrat na tom mrakovi chapis to? ...
kadak
   *new*
26.06.2010 23:45:17    ( 39620 )
To je celkem absurdní, co? Ta tvá reakce. Zřejmě jsem pouze líný s "tím" něco konečně dělat,...

Tak jo, já s tím něco konečně začnu dělat a ty mezi tím vymysli třeba lék na rakovinu... nebo tak něco...


To je přeci taková blbost! Já s tím už totiž něco dělám... Například skuhrám na mrakovi, vzpomínáš? A kdyby to jenom tebe donutilo se na 5s zamyslet, tak to pro mě má význam. Tak vidíš! Minimálně pět sekund si tomu dneska dal,...

EDIT:
Jinak to co předvádíš není diskuze. To je šnitlich.
sur2kad
   *new*
26.06.2010 23:00:04    ( 39618 )
Ondreji, tak s tim proboha zacni neco uz konecne delat a neskuhrej jenom na mrakovi ...
kadak
   *new*
26.06.2010 22:04:35    ( 39616 )
Mraku. Musím objektivně zhodnotit, že v této době dosahuji naprosto nejvyšší životní úrovně ve svém dosavadním životě.

Bohužel na tom nic nemění fakt, že to co se na nás chystá bude mít "apokalyptický" dopad na "střednětřídního člověka". Dlouhodobě se připravuje "demontáž" střední třídy v celém "západním světě". Zatížení "střední třídy" veškerými "provozními" náklady chodu "věcí veřejných". A mě značně zneklidňuje ten "entuziasmus" s jakým dobrovolně odevzdáváme veškeré těžce vydobyté zbytky sociálních výhod, za které se prali naši předkové, a které nám ještě doposud "oni" ponechali.

Lepší zítřky jistě přijdou, ale nejdřív bude zle. Myslím si, že celkem dost zle. I potom budou lidem přes média tlačit, že je jim dobře a spousta lidí tomu znovu uvěří. Ale mnoho jiných se konečně naštve a začnou se dít věci! Třeba se toho ještě dožijeme...

Tvůj malý trik, který používáš, aby ses uklidnil, že je ti vlastně dobře u mne příliš nefunguje. Ten trik u mně totiž vzbuzuje úplně obrácené nálady. Právě z toho důvodu, že "západní civilizace" nese přímý důsledek na stavu lidské společnosti v rozvojovém světě, právě proto jsem "levičák". Proto.

Věř mi Mraku, že bych raději psal o tom, jak je všechno správně. Jak se těším na všechny ty výhody reálného kapitalismu konce devatenáctého století postupně aplikovaném na nás, tady a teď! Ale to bych opravdu nebyl já...
mrak
   *new*
26.06.2010 12:31:22    ( 39615 )
kadak!
kurva ja nemam nic proti tvemu uhlu pohledu na spolecnost jeji rizeni a pravdila. V rade veci s tebou souhlasim nebo zastavam podobny nazor, ale v posledni dobe kolem sebe doslova siris paniku temer ve stylu nejakeho apokalyptickyho proroka.
Si mlady, relativne bez zavazku tak kurva vzprim hlavu a divej se vstric lepsim zitrkum ktere jiste casem prijdou.

Mam na to takovy maly trik, staci si uvedomit jak si zije/preziva vetsina sveta a pokud si odmyslis ze si taky ten "kapitalista" ktery je vykoristuje tak si muzes rict ze si vlastne zijes mooooc dobre .-)
kadak
   *new*
26.06.2010 10:23:09    ( 39614 )
Přátelé, čekají nás takové věci! Ze kterých nám bude zle!
gappak
   *new*
25.06.2010 06:09:38    ( 39584 )
Nečekaná rozpočtová díra šokovala experty. ?To je nejhorší zpráva o rozpočtu, jakou jsem za poslední měsíce slyšel," podivil se skrytým dluhům analytik Raiffeisen Banky Aleš Michl.

vice: V rozpočtu je nečekaný starý dluh. Zaplatíme 7 miliard
kadak
   *new*
25.06.2010 00:42:12    ( 39582 )
hovínka!
deus
   *new*
24.06.2010 19:28:20    ( 39573 )
Jiří Paroubek:
"To, že pravice a s ní spojená média použijí na mě stejné taktiky každodenního presinku, brutálních útoků osobních (a na mou rodinu) a lží, jsme věděli."

Jirka si libuje v cizích slovech, asi si pak připadá jako intelektuál...ale rozumí tomu jeho voliči? Ví takový průměrný volič ČSSD, co si představit například pod slovem "defétismus" (které taky letos použil)? Ale zpátky k "presinku" (nebo myslel na dresink?) - já chápu, že to někomu může znít líp než obyčejné české "tlak" (dobře, kecám, nechápu to), ale aby si to taky někdo nevyložil jako "pre-sink", tedy "před-odpad" :-D
Je to chuj.
Radek
   *new*
24.06.2010 09:54:55    ( 39555 )
gappak
   *new*
24.06.2010 08:45:07    ( 39545 )
Proc ti buzeranti, kdyz jsou na odchodu uzaviraji takove zakazky.

Ubytovna podle vlády: Nocleh drahý jak 18 let v Hiltonu


Kovářová rozjela před odchodem stomiliónové zakázky

No co zvýšíme DPH, snížíme všechny sociální věci jakou je např. mateřská.....

Edit: dobrý koment - Prostitutka je povolání ale KURVA je povahová vlastnost
April 2024
PoUtStCtPaSoNe
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405