Diskuze o politice
KunA
   *new*
14.03.2013 11:15:08    ( 65188 )
Kad: no tak to ja jsem si zase po vcerejsi volbe rozkurvil nekolik vztahu v praci. Kancl mame krome jednoho cimbala ateisticke povahy. Rano jsem na vcerejsi volbu vsichni vtipkovali a delali si s toho zla prdel. Jeden verici (fest) kolega se radeji zdrzel debaty, bo vi, ze na toto tema dokazu byt sprosty a nenavistny. S touto super naladou sem sedl do auta s lidma z jineho kanclu, kde na tema viry jsem po rozhovoru bohuzel pozde zjistil, ze osadka vozidla je uplne opacneho nazoru jak ja. No nic, no...
d6tl6f
   *new*
14.03.2013 10:40:24    ( 65185 )
KunA: Njn, chemickýtechnolog, kdoví co za jarg navařil a tak radši zdymnul k jehovitům ;)
kadak
   *new*
14.03.2013 09:49:24    ( 65183 )
Ad Papež:

Docela mě překvapil dotaz v práci od jedné spolupracovnice, když se mě zeptala, kdo bude papežem. Jako co si myslím. Chvíli jsem jí chtěl říci, že je mi úplně jedno, kdo bude stát v čele té historicky nejzločinečtější organizace. Že je mi úplně fuk, jestli to bude pan Spermohlt XVX, nebo Klukomrd XV. Že mám v piči, jak dlouho budou zasraní kurvinálové kývat konvičkama a mumlat ty svoje magické formulky a ve skrytu duše se všem věřícím katolíkům vysmívat.

Mám na to jediný názor. Je jisté, že papežem bude člověk inteligentní, morálně zkažený a hlavně nevěřící. Nevěřící být musí, protože každý kdo má pět pohromadě přeci musí vědět, že kýváním konvicemi a čazením kouře si bůh, ať už existuje nebo ne, svého zástupce na zemi dopííííči 100% nevolí!

Anebo je bůh sadistické hovado se silně vyvinutým smyslem pro černou absurdní komedii.

Ale, abych dokončil příběh...

Spolupracovnici jsem raději nejprve nic neřekl. Sklonil jsem hlavu. Nadechl jsem se. Pak ještě jednou. Pak jsem hlavu zvednul už z úsměvem na rtech jsem řekl: "Víš Radko, já ti ani vlastně moc nevím!"

V práci musím vypadat jako prosťáček bez rozhledu, až totální blb, protože na jakékoli společenské téma odpovídám tímto způsobem,...
Honzik
   *new*
14.03.2013 08:46:38    ( 65179 )
Kuna: ohledně jesenického zeleného mléka...pořád se vyrábí... http://www.bairnsfather.net/.....skoda že kucí jak byli v říjnu na chalupě u Jeseníku nezašli na exkurzi...
mapa
kadak
   *new*
14.03.2013 08:36:23    ( 65177 )
A už tu máme důvod k občanské válce v Pobřeží Slonoviny...

...bylo mi jasné, že se nějaký důvod objeví a že ten Gbakbo není čiročirý ´Dábel, jak ho popisovali v ČT a na LžiDnes...


Pakt z doby temna. T. Spencerová

Onou agendou je bezpochyby míněn ?koloniální pakt", což je dokument v 21. století jen těžko uvěřitelný. Na jeho základě má 14 frankofonních afrických zemí společnou měnu, tzv. CFA frank, přičemž ?pakt" stanoví, že tyto země musejí mít 65 procent svých rezerv (plus dalších 20 procent finančních závazků) v cizích měnách uloženo na ?Operativním účtu" francouzského ministerstva financí. V každém daném roce tak mají přístup jen k 15 procentům svých peněz, a pokud by na svůj rozvoj potřebovaly financí víc, mohou si je půjčit ze svých 65 procent na francouzském účtu za komerční úroky. A co hůř, nesmějí si půjčit víc než činí ekvivalent 20 procent jejich veřejných příjmů v předchozím roce. A Francie mezitím investuje CFA franky svým jménem na pařížské burze...

?Koloniální pakt" Francii rovněž zaručuje právo jako první koupit nebo odmítnout přírodní zdroje nalezené ve frankofonní Africe, a tak i kdyby Afričané našli výhodnější kupce s lepšími cenami, nemohou prodávat, dokud Francie oficiálně neoznámí svůj nezájem. A týž ?pakt" navíc stanoví, že vládní kontrakty musejí být přednostně nabízeny francouzským firmám a teprve poté se smějí Afričané poohlédnout jinde. Aktuálním příkladem budiž výstavba dalšího, třetího mostu, který by spojoval abidžanskou obchodní čtvrť Plateau se zbytkem města odděleným lagunou. Gbagbova vláda o projektu rozhodla krátce před volbami a rovnou ho kromě Francouzů nabídla i Číňanům - a ti si nejenže řekli o polovinu sumy požadované francouzskou firmou, ale navíc byli ochotni namísto peněz přijmout kakaové boby, jichž je Pobřeží slonoviny největším světovým producentem. Francouzi ale řekli ne.

Jinými slovy, ?koloniální pakt" Francii v jejích bývalých koloniích dodnes legálně zaručuje dominanci, nicméně v Pobřeží slonoviny je její vliv asi nejsilnější. Francouzským firmám tam patří vodovodní soustava, elektrárny, telefonní síť, doprava, přístavy, velké banky i značná část zemědělství se ?zlatonosnými" kakaovými plantážemi. A nad tím vším jeden z dodatků k ?paktu" Francii zaručuje právo v afrických zemích vojensky zasáhnout a mít v nich stálé vojenské základny.








A proč se teď Frantíci jebou do nějakého děsně chudého Mali? Myslím, že je to jasné. Proč se tam jebe třicet Českých vojáků? Prototže máme šlechetného ministra zahraničních věcí.



EDIT:
A ještě link: http://www.literarky.cz/tereza-spencerova/3393-o-co-se-hraje-v-pobei-slonoviny

Kapis, dík...
KunA
   *new*
14.03.2013 08:05:34    ( 65175 )
D6: zajimave je, ze je to jakysi byvaly vedator, co aji fusoval do techniky. Pyczo jak zeme je kulata, placata, ni?-upalit. A teraz take zasadni zmeny v interface mezi oveckami a nadrazenou urovni
d6tl6f
   *new*
14.03.2013 07:23:17    ( 65174 )
KunA: HABEMUS PAPAM ...minule to by nácek ocejchovaný v HJ alias panzer-kardinal, tak teď je to ježíšův tovařyš co sloužil řádu za dob vojenské diktatury... Už podle toho hadího pysku, typický zmrd.
KunA
   *new*
14.03.2013 06:10:53    ( 65173 )
Doufam, ze to nebude brano jako bulvar, bo kyc to v kazdem pripade je.

Usinani s myslenkou, ze uz konecne mame papeze, bylo lespi, bezpecnejsi a pocit jistoty byl na indexu spokojenosti na cisle 8 z roszaho 0-10. Vivat papa.

Sem se vcera dival na tu hysterii, no pohledy tech nevinnych ovecek pres kameru byly zajimave. Nejmocnejsi clovek sveta-nadclovek. Ke vcerejsimu dni jsem myslel, ze jezuite nepatri pod hlavicku katolicke cirkve.
KunA
   *new*
14.03.2013 05:59:48    ( 65171 )
Radek: vcera sem se dival na produkty Zufanka. Co se tyce destilatu, tak to vypada, ze borec to dela s cisteho destilatu a nejebe do toho lih jak nekere "renomovane-fakof" palirny/likerky Jelinek - "Nas budik (kulata slivovice) je strasne fajny a kvalitni", cena jak kokot (draha) a slozeni voda lih, slivovicovy extrakt, fuj ble. Tim padem palec nahoru. Co se tyce absintu tak ten lihovy (celkov od vsech) je na .... Poctivy absinth ma kolem 38 voltu (jakozto liker) a slozeni ma ganc jine nez ty nase lihace. Ucinek je tez jiny, kdysi (cca 10let zpatky) se vyrabel na Jesenicku.
Radek
   *new*
13.03.2013 17:50:32    ( 65164 )
Na náš středoevropský absinth si EU sahat nenecháme. A just ne.

Zuzana Roithová: Absint čeká jiný osud než žárovky

Jan Březina: Tradice výroby a vývozu absintu zůstane v Česku zachována

Těším se na blogpost majitele likérky Žufánek, která vyrabí 2 z nejlépe hodnocených absintů mimo USA. K této kauze na svém twitter účtu poznamenal Ve zkratce, CZ výrobci tlačí možnost výroby z lihu a aromat a nejen destilace a byliny.

Něco mně říká, že naši EU poslanci se zase bijí za věc, o které ví prd, potažmo to, co jim někdo nalobbuje do hlavy. Přeci jen Žufánkovi věřím o mnoho více (a nejen proto, že piji jeho produkci), než výrobcům těch zelených turistických absintů. Budu rád, pokud se pletu a naši europoslanci kopou za dobrou věc.
kadak
   *new*
13.03.2013 11:11:08    ( 65133 )
Koho chleba jíš!

TOHO PÍSEŇ ZPÍVEJ!!!

(link poskytl nepulikující Gappak)


Mu he he he he!!!
KunA
   *new*
13.03.2013 06:02:07    ( 65112 )
Gap: v obdobi puberty se takovym snum rika "mokry sen", finale je kolco na pizamu. Jesi nahodou nemyslel toto.
kadak
   *new*
12.03.2013 15:30:32    ( 65105 )
A ještě jedna věc! Bez autorit to nejde. Bez jakékoli autority zavládne chaos. A ten pomalu vidíme ve školách, jak se rozvíjí.

A chaos je bohužel konec každé organizované skupiny. A konec organizace znamená nepředstavitelné krutosti,...
kadak
   *new*
12.03.2013 15:28:39    ( 65100 )
Takže co?

Navrhuješ zpřísnit výchovu dětí?

Letákovou kampaň?

Apel na morálku?

Modlitbu?

EDIT:

Já osobně jsem přesvědčen, že morálka není něco, co lze od lidí očekávat, že přijde samo. Naprosto demaskovaný "neoliberální" přístup k životu znamená, že se člověk chová jako totální sobec a dělá jen "ekonomicky správná" rozhodnutí. Dodržovat tohle doslova, tak bude člověk v tomhle systému z vysokou pravděpodobností relativně "úspěšný". Ale bude se taktéž chovat jako naprostý psychopat...

Proto musí být morálka zakódována v zákonech. Je morální někoho přechcávat na základě jeho neschopnosti se bránit? Není, cyk - zákon, hotovo. A tohle zase naráží na tu tvoji neoliberální představu o "svobodě" jednotlivce. Takže se to musí nějak vybalancovat. To znamená, že společnost musí být nastavená výhodněji pro většinu a nikoli pro pár agresivních v mládí deprivovaných kurev, což dneska nepopiratelně je.

Toť vše, asi,...

EDIT2:

Samozřejmě je otazné, jak moc by mělo být to "nastavenní pro většinu" dávající super jistotu, protože lidi pak obecně tíhnou k tommu že:

1. lidi spokojení obecne reptají, remcjí, kverulují, nic se jim nelíbí,...
2. ti schopnější ztrácí motivaci, protože se nemůžou, i když se snaží nikam moc vyhoupnout.
deus
   *new*
12.03.2013 15:04:03    ( 65099 )
Máme v ostravské zoo problém - pokaždé když někdo z návštěvníků skočí do medvědího příkopu a medvědi tam zrovna jsou, dopadá to napadením návštěvníka.

Co s tím? Sestavíme expertní komisi a na základě výsledků jejího bádání začneme podnikat protiopatření proti potrhání návštěvníka zoo ledním medvědem. Jako první krok navrhujeme pravidelné obrušování drápů medvědů. Jako druhý krok navrhujeme aby byli medvědi do výběhu vpouštěni jen výrazně přežraní, až tak že se nemohou prakticky hýbat. Jako třetí krok....

Tak nějak podobně se řeší korupce.

Linking done, completed with 0 errors...
kadak
   *new*
12.03.2013 14:58:27    ( 65098 )
deus:

Já jsem tu "rekonstrukci" moc nečetl, ale je jasné, že se v mantinelech tohohle zřízení může jen stěží něco výrazně změnit.

Oblbování, že u nás je to daleko nejhorší je sice možná prada, ale jaký je rozdíl mezi stavy "totálně na hovno" nebo "úplně totálně na hovno"? Zcela zanedbatelný a to jde.

V EU se odhaduje 1/5, ale až 1/2 HDP v "šedé ekonomice". V Itálii dokonce až tři čtvrtiny investic řídí legálními cestami mafie, ale peníze původně pochází z trestné činnosti. U nás se odhaduje že je v "šedé ekonomice" cca 500 miliard. Pro předsatvu, je to pět-set-tisíc miliónů!!! Zkusím to napsat číslem: 500000000000,-

Údajně by totální odkorupčnění EU dokázalo zaplatit dluhy všech zemí EU. Nevím jestli je to úplně pravda, ale pořád slyšíme o sociálních škrtech, ale tuhle bazální korupci nikdo neřeší...

Problém je v tom, že tohle zřízení stojí na korupčním, pirátském a zločineckém základě. Většina velký společností vznikly z toho, že někdo někomu něco urad. Později se musely kradené peníze "vyprat" a takto čisté peníze už se dají legálně investovat. Zkrátka všichni velcí hráči stojí na zločineckých nohách, a není to ani žádné tajemství,... Jen doplnění, nemluvím tady o majiteli trafiky, nebo provozovateli květinářství, ale oprovdových globálních hráčích. Za naprostou většinou z nich stojí zlodějská a mordýřská minulost, přítomnost a taky budoucnost.

Takže jaké že jsou ty příčiny korupce, které "rekonstrukce" neřeší?


kadak
   *new*
12.03.2013 14:52:45    ( 65097 )
gappak:

...a tam jsme spolu po večeři rozmrdali nějaké kluki...
gappak
   *new*
12.03.2013 14:32:25    ( 65095 )
ufff

Ve snu jsem zval nového papeže na Velehrad, líčí z Vatikánu Duka
deus
   *new*
12.03.2013 13:39:03    ( 65094 )
Projekt Rekonstrukce státu se naprosto zásadně liší od všech minulých pokusů skoncovat se systémovou korupcí v České republice právě tím, že za ním stojí měsíce profesionální práce více než 50 expertů, kteří jasně definovali zásadní příčiny systémové korupce a identifikovali opatření k jejímu omezení.

Zároveň se od nich naprosto neliší v jedné podstatné věci - snaží se řešit následky a naprosto ignoruje příčiny tohoto stavu. (pozn. deus)

Padesát expertů na hovno.
Radek
   *new*
12.03.2013 11:53:17    ( 65089 )
Nová protikorupční iniciativa Rekonstrukce státu

A nejaky doplnujici textik na iHNed
gappak
   *new*
12.03.2013 06:55:17    ( 65068 )
Kapis
   *new*
11.03.2013 20:01:17    ( 65066 )
Gappák: si blázen, nejbližší spojenci USA?

Ad český sionistický prezident (ale to jsem myslel, že to se obecně ví):
http://www.vasevec.cz/vip-blogy/jiri-paroubek-volba-ceskeho-prezidenta-ma-prvniho-jasneho-viteze-izrael
KunA
   *new*
11.03.2013 16:48:41    ( 65060 )
...no vcera me prekvapil (velice) jeho vyrok, ze s panem ministrem zahranici maji stejny nazor na tema Izrael
kadak
   *new*
11.03.2013 15:30:37    ( 65056 )
Kurva, piča!

Ten je tež, ale total vykrakany!!!

Bože. Místo šišlavého německého double zmrda, zmrd pouze single a nešišlavý.
gappak
   *new*
11.03.2013 14:52:43    ( 65054 )
No hlavně, že ve Venezuele, ex-Libyi a Íránu a bůh ví kde ještě jsou diktátoři.

Saúdové mají nedostatek katů. Stínání hlav nahradí střelba

Saúdská Arábie se řadí k zemím s nejvyšším počtem poprav na světě. Od začátku roku katové sťali hlavu 15 lidem. Mezi trestné činy, které mohou vést k verdiktu smrti, patří vražda, znásilnění, ozbrojená loupež, opakované užívání drog, odpadnutí od víry, falešné proroctví a čarodějnictví.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/saudove-trpi-nedostatkem-katu-mec-nahradi-strelne-cety-pgu-/zpravy-svet.aspx?c=A130311_095309_ln_zahranici_jv

Preventivně zbombardovat.
KunA
   *new*
11.03.2013 14:31:53    ( 65051 )
...no posledni dobou u TV usinam kolem 1/2 8, vcera sem se nejak poloprobudil kolem 9ti v te dobe nejak zacalo 168h hrat, Verca se na to divala, ja jen jednim rozespalym okem. Zpocatku sem nevedel, jesi jeste spim a mam nejaky levicovy sen, nebo sem spatne slysel. Borec dela doktora ("venkovskeho-obvodaka") a gynekologa babam na okraji spolecnosti, bezdomovkynim, socialnim procovnicim, ma tam sprchu co se vzdycky aspon trochu skulturni atd. Barak co byl "nejak" jeho dal bezdomovcum a Ti naoplatku chodi vencit zvirata kere nekde nasel na ulici. Chodi po ulici a pomaha bezdakum. Sel by uz na duchod, ale nemel by prachy na zradlo tem zviratum a ... zacykleny kolobeh. Nejake KURVY uz ho za jeho dobrotu okradly, dokonce ho uz nekdo i zmlatil. Nejlepe se na to podivat a udelat si vlastni nazor, mozna se mi v tom poloospalem a bdelem stavu neco i prizdalo, pokud ne tak jak rikam klobou dolu.
gappak
   *new*
11.03.2013 14:28:52    ( 65050 )
jj viděl.
kadak
   *new*
11.03.2013 14:03:23    ( 65048 )
...vážně? Nebo prdel?
KunA
   *new*
11.03.2013 14:00:19    ( 65047 )
...mrknete nekde na netu na vcerejsi 168hodin na CT. Byl tam jeden doktor, kery by se pro dobrotu sam rozdal a rozctvrtil. Fakt dobrak a klobouk dolu, kdyby takych lidi bylo vice myslim, ze by se nam na matce zemi zilo lepe, kurevsky lepe. Fakt borec co se tyce ve vztahu k lidem, zviratum, socialne slabsim a spolecensky odriznutym lidem.
racek
   *new*
10.03.2013 22:11:21    ( 65023 )
jj sledoval sem, nechutne
April 2024
PoUtStCtPaSoNe
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405