Diskuze o politice
Kapis
   *new*
20.05.2013 12:04:26    ( 67552 )
platit za zkurvysyna Peteru je svinstvo, prvně by to pak měli chtít po tom zmrdovi zpátky, po zjebaném pražákovi, který se teď chlame. Ale jelikož já nejsem až zas tak zásadový, tak pro Baníček jsem schopen přimhouřit očko. Jen mě trochu znepokojuje, jak se v článku na MSD mluví, že "město získalo lukrativní pozemky" a "investice do vítkovického stadiónu" by přišla vniveč, ať nakonec tadytouhle koupí nespláčeme nad výsledkem.
deus
   *new*
20.05.2013 11:45:06    ( 67549 )
Tak co, chlapi, přijde teď na řadu i bojkot Baníku? Já myslím že by měl...

Jak ti zmrdi hezky hlasovali ještě jednou, na "irský způsob"...
Kapis
   *new*
20.05.2013 11:02:26    ( 67539 )
Můj mírný bojkot pokorně tvoří pouze pár věcí: zaprvé: kojíme - teda já ne, ale malá dostává 99% mlíka od mamy (jsem zvědav, kdy někdo přijde s patentem na "takový to domácí kojení"). No ale kojení nese s sebou občas komlikace, takže jsme museli už kupit jednou (za 11 měsíců) i umělé mlíko a to jsem si dost dlouho študýroval v lékarně a Nestlé-Nutrilon, který je už slazený pro mimina!! mi tedy rozhodně v košíku neskončil! Ta Nutra defense od Sunaru vypadá furt že ji ještě Nestlé nespolklo, aspoň jsem spojitost nenašel. Stejně tak kupuju pro Efču Meltu a ne zkurvené o polovinu dražší slazené Caro. Ale škoda mluvit, můžeš se snažit, těžko se člověk vyhne nekupovat něco do Nestlé, když ty kurvy tu zkupily skoro veškerou produkci sladkostí a potravinových chemi-doplňků. No a ještě nekupuju zboží z území okupovaných Izraelem - pokud je made in Izrael tak jednoduše a automaticky pokládám zpátky do regálu. Mošeho krvavé výrobky pokud možno taky ne. Nic nezměním, ale trochu lepší pocit je...
kadak
   *new*
20.05.2013 10:56:36    ( 67536 )
Do Interšpáru nechodím (a nikdy nepudu) kvůli lokálnímu dojebu. Je to ten konkrétní Špar na křižovatce Martinovské a Opavské. Měl tam být park, podepisovala se petice. Po tom co "nezisková ekologická iniciativa" dostala nějaké love na svůj další boj za ekologii od svých protestů odstoupila. A Špár se postavil. Takže můj bojkot se týká veskrze konkrétního lokálního problému - dtto Fukušima a dtto zřejmě i budoucí Vaňkovka v Olomouci - kurva tam nevlezu!!!

Obecně do těch Avionů a šoking parků moc nechodím, kurva 4x do roka. Nákup provádím poku+d mo6no "ekologicky" po cestě z roboty - to je naše kriterium s Marketič - občas v čím dál horším Tescu a občas v překvapivě kvalitním Lidlu s téměř výhradně Německými potrvinami (mrkáček směrem ke Kutačovi, který je velkým milovníkem Lidlu). Jiné obchody, než řetězce u nás v Porubě už prakticky nejsou - občas Vietnamci. Dokonce i ve Vratimově po postavení Penny Marketu u nádraží lehly 3 tradiční obchody na náměstí - masna, samoška a mlíkárna, ve které si na důchod (za 60Kč/h!!!) přivydělávala moje teta.

Vedle baráku máme večerku. Mají od rána do večera. Dříve mívali vynikající pečivo, dneska prodávají namletou gumu a hnusný chleba. Důvod? Naši skvělí zákonodárci nedokáží ochránit malého soukromníčka před nadnárodními řetězci. Vedlejší Albert má otevřeno jen o hodinu později ale myslím, že taky do 21.00, a to i o víkendu, jako večerka. Sortiment podstatně dražší večerky se neustále zužuje, kurva lidi nebudou chodit do večerky jen kuli tomu, že ji provozuje nějaký místní chudák (a to doslova). Já do té večerky chodím z principu, pro víno a pro pivo, i když tam stojí Ostrava s lahví 20Kč. V podstatě nic jiného se tam už koupit moc nedá, to pečivo je fakt maras a je furt menší a menší, myslím, že už dlouho nevydrží...

A tak to kurva je a zatím bude. Místo, aby měli baby v Albertu aspoň v nedělu volno a večerka měla nějaký prostor pro své podnikání, kurvafix, umožní Albertu, aby byl otevřený i na 1. máje. Prý si to zákazník přeje, asi by měl dostat mokrou hadrou přes pysk, když vleze na svátek práce po osmé do marketu.
KunA
   *new*
20.05.2013 08:39:40    ( 67525 )
kadak: o tech keri vim, ze jsou kurvy se snazim bojkotovat. Mozna to je pro nekoho cypovina, ale alespon vim, ze nepodporuju neco na co pak v naslednosti nadavam. To, ze nejaky chleba je treba z drozdi Nestle to uz nezmenim, bo take veci neuhlidas, kdyz to ale zjistim, tak si ten chleba nekoupim. To co jde, alespon resim. A tech spolecnosti neni malo. Jak pises, ze s lidma mluvis a co s tim? To budeme jako intelektualove v kavarne porad mluvit stezovat si a nic nedelat? Samo, ze bojkot jednotlivcem nic nezmeni, ale kdyz si toto lide uvedomi a nejen kecama, ale zacnou treba "alespon" tyto firmy nepodporovat, tak se neco mozna zmeni. Tak samo jak bys rekl, ze vegetarianstvi je zbytecne a dalsi a dalsi. To, ze nechodis do Intersparu resis tim, ze pak nakoupis v Tesku? Nevim, neutocive se jen ptam.
kadak
   *new*
20.05.2013 08:34:54    ( 67524 )
Putnu nesnáším, je to arogant - Havlovec, Švarcmberkovec - hlavně je zaprodanec.
KunA
   *new*
20.05.2013 08:31:46    ( 67522 )
Pripada mi, ze s Putny chteji udelat mucednika, jakoze dal otevrene najevo, ze je homosexual a verici katolik (alespon s toho co sem videl v TV). Ze otevrel debatu, ze i katolickou cirkvi odsuzovani homosexualove mohou byt verici a tim zverejnil tabu, ktere je zakomplexovane ve spolecnosti. "Snazil se otevrit oci lidem-mucednik, bojovnik za lidska prava":)))))))). Na co ted muze hrat je to, ze nedostal titul, bo je homosexual, ocekavam odvolani k nejakemu soudu a hnani problematiky k evropske unii, bo se bude jednat o skandal:))). Takto vcera i nekeri redaktori v CT reagovali, kdyz se v debatach pousteli do politiku, ze "jooo takze on nedostane titul bo je homo? joooo a to Vam pripada normalni?".

No me zas nepripada normalni, ze nejaky literarni kritik a historik dostane profesuru, tak samo jak filmovy kritik, historik umeni a mnoho dalsich lidi, ktere jejich paobory a pavedy jsou nad/vyzvedavany. Titul profesor vidim dat cloveku, ktery prinesl neco vede, medicine zkratka neco prinesl lidem k tomu aby se jim "lepe zilo". Napr. filmovy kritik alespon teda me nic neprinese. To je jak s tema umelcama s vazbou na celbu.
kadak
   *new*
20.05.2013 08:22:19    ( 67519 )
smazano
kadak
   *new*
20.05.2013 08:22:18    ( 67518 )
KunA:

Bojkot je šlechetná věc, nicméně nedonutíš nikdy, pokud nebudeš mít v ruce hromadnámédia, aby "bojkotovalo" tolik lidí, aby to pan nestle vůbec pocítil. Nehledě na to, že nestl je jen jeden, z mnoha. Co takový Craft? A už začínáš být v úzkých. Při bližším "rozboru" zjistíš, že i Mariánskohorský chleba je z mouky pod Nestlé hlavičkou.

Tím neříkám nebojkotovat. Mě taky nikdo neuvidí v Intersparu nebo třeba ve Fukušimě a to nikdy, leda bych se pomátl a schovaval se tam zcela nelogicky před bombardováním. Chcí říct, že sám bojkot je jen sice krásné, ale přeci jen gesto. Je třeba vedle bojkotu o tom lidi informovat a mluvit s nimi. Jedinou vyjímkou je zaměstnání. Tam to kurva nejdeeeeeeeeee...
KunA
   *new*
20.05.2013 08:16:54    ( 67516 )
...neeee dyt Nestle je v pohode, ni? Bojkot nebojkot, cemu? ganc super firma, trea je podporovat a kupovat od nich kartonama a to ze skupili skoro vsechny ceske cekoladovny a potravinarenske firmy je tez v klidu ni? abo ja?
Jinak poroblematiku vody s vazbou na Nestel jsem tu uz v minulosti daval, bylo to v TV dokumentu Konspiracni teorie, kde cilevedome odcerpavaji vodu a vyvazeji ze zeme pryc, pak ji prodavaji v petkach atd...

FUCK OFF Nestle!!!
Radek
   *new*
18.05.2013 00:01:06    ( 67502 )
z FB

Místopředseda SPOZ Radek Augustin se právě na ČT24 zapsal zlatým písmem do dějin české politické vymrlosti a dal zapomenout na nastavené procesty paní Hanákové. To, že naznačil, že Miloš Zeman by mohl nejmenovat Martina C. Putnu proto, že je homosexuál v Den boje proti homofobii, je jen perlička na tomto skvělém dortu.
Kapis
   *new*
17.05.2013 18:27:14    ( 67494 )
kadak
   *new*
17.05.2013 14:16:12    ( 67488 )
Je mi úplně jedno, proč Putnu nejmenovala opilá Brambora profesorem.

Já bych například nemohl zvolit profesorem někoho, kdo má nastudované dějiny katolické církve - přesto tuhle organzaci otevřeně podporuje. Místo toho, aby podroboval církev kritice, záměrně se jí vyhýbá a vyzvedává zcela marginální pozitivní aspekty katolické církve, zastírajíc, že se jedná a jednalo vždy jen o megastroj na moc a na peníze. Člověk může být věřící, ale církev k ničemu nepotřebuje, zejména ne katolickou - člověku Putnovy inteligence a vzdělání to musí být zřejmé.

Představme si, že existuje všehomocný bůh, stvořitel. Vytvořil nekonečný vesmír, nekonečně mnoho svtů, hvězdných soustav, galaxií. Vytvořil zemi, život, rostliny, živočichy, člověka. Udělal prvky - atomy, molekuly, protony, kvarky, bossony, neutrina. Představme si, že nějaké takové vyšší vědomí, nějaká taková entita - klidně ji nazveme bohem - že opravdu existuje. A teď si k tomu představme, že tahle všemohoucí entita chce po lidech, aby se organizovali do církve. Aby téhle entitě - bohu stavěly lidé kostely a sami neměli co jíst. Tahle všemohucí bytost bude dělat pro své ovečky "zázraky", zjevovat svaté? Je vůlí boha aby se lidé museli plazit po kolenou? Proč by bůch stvořitel měl chtít, aby mu lidé sloužili? K čemu? Je to sadista? Proč by měl chtít aby se děti kropily vodou? Proč ne pivem? Proč se místo vodou nemůžou šlehnout kopřivou? Proč zrovna všemohoucí bůch, stvořitel všeho trvá na křižování se? Atd, atd. atd.

Tyhle rozpory, mezi volnou (neorganizovanou) vírou (ať si každý svou víru má) a striktním pojetím víry jakoukoli církví tenhle MC Putna jasně rozlišuje. A přitom píše tyhle bludy - http://www.kosmas.cz/autor/1224/martin-c.-putna/ - čímž pomáhá samozvané církvi nejsvětější udržovat zdání oprávnění existence téhle velmi nebezpečné, škodlivé, amorální a hlavně od základu zločinecké organizace.

Proto bych já osobně MC Putnu, jakžto všechny ostatní vědomé šiřitele tmářství a lží nejmenoval ani hradním holičem. To že je věřící homosexuál je jen jakási nepříliš častá pikantérie.



EDIT:

Ano, mám psát manuál a kurva strašně mě to koprovsky nebaví,...
gappak
   *new*
17.05.2013 14:03:52    ( 67487 )
Ted jsem to tu chtěl dát.
Kapis
   *new*
17.05.2013 13:57:38    ( 67486 )
Kapis
   *new*
17.05.2013 13:57:17    ( 67485 )
a href="http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2122-sef-nestle-voda-neni-lidskym-pravem-mela-by-se-prvatizovat">Šéf Nestlé: Voda není lidským právem, měla by se privatizovat
Kapis
   *new*
17.05.2013 12:18:59    ( 67480 )
Radek
   *new*
17.05.2013 11:44:13    ( 67476 )
Doufám, že Zemanovi nevadí, že je Putna gay

Zeman: Proč nemá být Putna profesor? Povím, až když se obrátí na soud / idnes.cz

kadak
   *new*
17.05.2013 08:02:19    ( 67454 )
Na to nemám nic, než Muheheheh!
Kapis
   *new*
16.05.2013 19:12:13    ( 67434 )
mě se víc líbí toto:

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/302146-druhy-atentatnik-z-bostonu-zanechal-vzkaz-v-lodi.html

po měsíci objevili vzkaz na místě činu psán krví skoro;) Tomu už snad nemůžou věřit ani ty tlusté tupé americké opyče;) poslední slovo není překlep
Kapis
   *new*
16.05.2013 19:05:15    ( 67433 )
defacto? Japonci jedni nenasytní!!!
kadak
   *new*
16.05.2013 15:42:44    ( 67421 )
...dalším trestuhodným důvodem je výroba peněz z peněz nejrůznějšími burzami, machinacemi, hdžhogovými fodny a dalšími kurevstvy, protože tohle výrobou peněz z peněz snižují hodnotu peněz vydělaných výrobou reálných hodnot. A tím nás defacto normálně okrádají...
kadak
   *new*
16.05.2013 15:29:31    ( 67420 )
Teď mi denesli důchodový lístek

Furt se zintenzivňuje výroba, furt se maximalizuje, automatizuje, výrobků je čím dál tím více ale máme rekordní nezaměstnanost a já půjdu do důchodu až někdy v 70.

Prý to má logiku v demografickém vývoji. Prý je méně těch co vydělávají na ty co už pracovat nemůžou. Cože?

To by znamenalo, že produktivita výroby je nižžsí, než demografický deficit, nebo jak to nazvu. Zkrátka, že těch výhledově méně pracujících a více důchodců než dnes způsobí, že se vyrobí méně produktů, než bude pro vlastní potřebu pracujících a potřebu důchodců potřeba.

Jenomže opak je pravdou! Produktivita práce se za poslednách 50let řádově zvětšila! Kurva kolik sjelo ročně v roce šedesát z pásů aut? Kolik jich sjede dneska?

Jednoduchý příklad:

Dříve 5 pekřů upeklo 15 housek. Deset housek si rozdělili mezi své rodiny a 5 housek jim zbylo pro 5 důchodců. Dnes je důchodců 10, pekařů 5, ale ti kurva upečou 50 housek!

Tak v čem je kurvafix problém?! Problém samozřejmě není demografický, ale systémový a je i mimo jiné v tom, že existuje to pokurvené plánované zastarávání. Než ty housky doneseš domů, musíš je vyhodit a dělat nové,...


KURVA, pohádal jsem se se šefem...
KunA
   *new*
16.05.2013 14:33:19    ( 67418 )
...joooo kamo tak neco podobneho ted resi kamoska. Typek "podnikatel" (respekt k podnikatelum, keri neco vybudovali, davaji lidem praci, nechovaji se jak zmineni dole, ze bud jedou nebo pak zadaji dotace bo nejedou) rozmazleny fracek co nikdy nic nevybudoval vse zdedil s kazdym jen vyjebaval, nakonec to co budovali jeho predci tak vse projel bo si chtel zit na "vysoke noze" tak ji dluzi kasu. Vyhrala nad nim soud, ale co na plat, kdyz ten zmrd vsechen majetek sebe a sve baby napsal na ruzne zname atd., tudiz papirove nic nevlastni, takze ji to nema jak a s ceho splacet.

S takovehoto rovnocenneho systemu a zakonu se mi chce zvracet.
kadak
   *new*
16.05.2013 12:36:18    ( 67409 )
Kurva, jak to že bývalý majitel za sebou nechá firmu se sekerou 160M a není totální doživotní žebrák?

Jak to, že když člověka chytnou bez jízdenky a nezaplatí pokutu 700,-, přijde časem exekuce?

To jseou otázky, které by se měly pokládat! Soukromník by měl "hrdlem" ručit za jím spravovaný majetek, kurvafix!
KunA
   *new*
16.05.2013 12:30:03    ( 67407 )
deus: hlavne ne liberal, natoz "neoliberál", bo to jsou nejvetsi kokoti
deus
   *new*
16.05.2013 11:13:24    ( 67399 )
Vy mi teda ale dáváte, pane Kaďák! Smířil jsem se s tím, že nejsem "pravičák", teď už teda nejsem ani "neoliberál", ještě že mi zbyl ten ateismus. Jestli mi takhle budeš dál nakládat, nakonec si budu muset koupit ty elasťáky abych aspoň někam patřil:-D

(kaňěc ftipa)
kadak
   *new*
16.05.2013 11:04:50    ( 67396 )
Souhlasím s tebou, jenom z poloviny.

V tomhle zřízení bohužel dlouhodobě a prakticky odjakživa funguje, že pokud si soukromě podnikáme a když vyděláváme - zisk je náš, a nemáte nám do toho co kecat, co si s tím ziskem uděláme. Třeba jej protizákonně nerozdělený vyvezeme z Nové Huti někam kurva do Indie a na slévárnu furt střechou teče.

Ve chvíli, kdy nevyděláváme a máme problémy tak držíme zaměstnance vůči státu, kraji, městu a odborům, jako rukojmí. Nebudeme "ekologizovat", nebudeme lidemdem platit - přidejte nám na jejich mzdy ze společného, přispějte nám na rozvoj, zachraňte lidem pracovní místa! A u Baníku drží jako rukojmí "pár uřvaných fanoušků" a "trdici". Který primátor by se chtěl zapsat do dějin Ostravy, že po 90 letech "zrušil" Baník Ostrava???

Tohle je prostě jeden ze základních rysů kapitalismu - privatizovat "společné" co nejefektivněji. Děje se to všude. Nástroje jsou různé, od výše popsaných, až třeba po válku, kterou platí lidé ze svých daní, válkou si řeší své geo zájmy elity a ještě státu prodávají zbraně...

Řešením samozřejmě není zrušení státu, z důvodu, že je dnes (zdaleka nejen u nás) nastaven tak, že jakoby chudým bere a vychcaným bohatým dává. Protože ona i při té bídě a míře korupce není zdaleka pravda, že stát je výhodný jen pro korupčníky. Korupce vesele kvete při řízení i jakéhokoli soukromého podniku, kde je více než X zaměstnanců. A legální superkorupcí si nadnárodní podniky hlídají své trhy, takže nulový stát není řešení. Nulový stát má například Somálsko a další Africké země. To není určitě náš cíl, naše touha - několik soukromých rezidencí po republice, hlídaných soukromou službou a jinak po celé zemi "právo silnějšího" s "větším kyjem". Po zrušení funkce státu dochází k destrukci společnosti - mnohokráte vyzkoušeno při živelných katastrofách, apod. Uvědomme si, že s každým "okleštěním" státu se peníze v rámci dnešních "pravidel", tedy zákonů automaticky přelijou do soukromých rukou a to těch nejbohatších. Není jediný důvod, proč by ti zdánlivě přebývající peníze, které nezaplatíš na daních nechat. V režimu, který je založen na zisku ti VŽDY srazí mzdu na nějakým koeficientem nad nezbytné minimum. Jinak se soukromý zaměstnavatel dostává do konkurenční nevýhody - nikdo si nemůže domluvit "přeplácet" zaměstnance.

A já se ptám! Bude Babiš, Bakala a Kelner stavět cesty "ze svého"? Budou dotovat "ze svého" neziskovou dopravu, zdravotní pojištění? Budou nám platit školy? A to nemluvím o tom, že v "Českých" rukou by po zrušení státu zůstavalo samozřejmě jen mizivé procento vytvořených hodnot, už teď při 80% vlastnictví veškerého průmyslu zahraničními "investory" (ve skutečnosti reálnými kolonizátory) to není lehké.

Takže z téhle poloviny tvého příspěvku, že by bylo nějakým řešením "nebrat" lidem daně - zůstanou jim doma - z téhle poloviny nemůžu vůbec souhlasit, protže je to úplná blbost.

Z té poloviny, že když si někdo udělá ďůru do kasy, má za to zodpovídat a nemá co vydírat stát (město, kraj) s tebou souhlasím a to úplně. Problé je v tom, že stát je momentálně v pazourech neoliberálních hajzlů, kteří nastavují zákony tak, aby se mohli na státu co nejvíce pást. No a na nás je, abychom to co nejrychleji změnili. Že to úplně nejde v tomhle typu zřízení je jasné, historicky prokázané,...
KunA
   *new*
16.05.2013 10:45:47    ( 67391 )
deus: vidim, ze v posledni dobe se zhodujem, zacalo to GT a ted i statni dotace FCB
deus
   *new*
16.05.2013 10:21:38    ( 67389 )
?Jsou zastupitelé, kteří rozumí tomu, že město by mělo mít fotbalový klub. Jsou druzí zastupitelé, kteří zase říkají, že to je jenom pár hlasitých fanoušků, kvůli kterým by město nemělo vydávat takové peníze. Klub sociálních demokratů je rozdělený. Zřejmě rozhodnou hlasy komunistů,? zhodnotil situaci ostravský primátor.

Ten Kajnar to je ale taky kus zmrda:-(

PS: Upozorňuju že můj názor na to, že město nemá co platit jakýkoli sportovní klub nepramení z odporu k fotbalu. Jsem proti tomu aby kdokoli za peníze z daní zachraňoval jakýkoli zpackaný podnikatelský záměr, ať je to fotbal, rally, akvapark atp. Pyčo přestaňte brát lidem půlku toho co si vydělají a věřím že fanoušci Baníku si klub zachrání za svoje (a ještě jim zbyde hromada peněz).
April 2024
PoUtStCtPaSoNe
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405