Diskuze o všem i o ničem
racek
   *new*
27.07.2012 08:15:00    ( 58655 )
Líbí se mi, jak MeteoKmeťo poznává a zdůrazňuje značky aut, co kolem projedou, třeba ta Honda před vjezdem do tunelu...a to mi připomělo, jak teď učím Frantika poznávat to samé, no, zatím si je jistej jen v jedné. FORD. Takže Gapp se nediv až přijedeš v korábu tak u nás uslušíš dětským hlasem..."FORD, HENRY FORD, jéé tam je gaPÁK"
kadak
   *new*
26.07.2012 22:59:27    ( 58653 )
Konečně jsem taky já nahrál někam fotky a taky videa z našeho středo-asijského výletu. Fotit a nahrávat jsem začal až v půlce výletu, protže Willy a Toník měli svoje foťáky, jenomže potom jsem zjistil, že ne vždy chtějí vyfotit to co já, tak jsem si začal dělat své fotografe a hlavně filmečky, protože natáčet odmítali zcela, což byla trošičku škoda. Bohužel jsem si nevzal vůbec foťák, takže jsem vše valil na telefon, což je fakt strašná škoda, protože foťák umí např HD video,...

Takže fotky ZDE!!!. Omrkněte a klidně chvalte, ovšem kritikou negativní šetřete, jak říkám, je to všechno na telefon.




Naprostá většina videa co jsem natočil je z přesunů, za cest a z auta.

Cesta od jezera Iskanderkul na hlavní cestu do Dušanbe cca - 10min
Cesta od jezera Iskanderkul na hlavní cestu do Dušanbe podruhé, cca - 4min
Cesta od jezera Iskanderkul na hlavní cestu do Dušanbe potřetí, předjíždíme VOLHU a je vidět divoká řeka - cca 1min
Cesta od jezera Iskanderkul na hlavní cestu do Dušanbe počtvrté, řeka, most - cca 6min
Dušanbe - průjezd vládních limuzín městem asi 150km/h s presidentem na palubě.
Uzbekistan - z hranic do Samarkandu (ve druhé Nexii jede Toník, Eva a Rada).
Uzbekistan - z hranic do Samarkandu (předjíždíme s Willym Toníka, Evu a Radu).
Uzbekistan - Samarkand - Toník počítá útratu v hospodě (několik desítek tisíc)
Uzbekistan - Samarkand - Taškent - jedeme 220km/h

Samozřejmě se dají videa přeskakovat, takže se nebojte podívat i na tadelší!!!


A na závěr něco z kategorie "MUSÍŠ VIDĚT".

Nejpre krátká legenda.

Mezi dvěma největšími městy Tádžikistánu, Chudžantem a Dušanbe (hl. m.) donedávna nevedla přes hory žádná regulérní cesta. Za Sojuzu se jezdilo přes Uzbekistán a bylo to všem jedno. Jenže po rozpadu se Uzbeci a Tádžici pošarpali a najednou byl problém. Tak se začla budovat cesta, dopravní tepna spojující největší města celého státu. Cestu dokončovali Číňani a je v celku pěkná, až na dvě místa. V jednom místě je třeba překonat horský průsmyk cca 3500m n.m. do kterého vede asi dvacet kilometrů široké díravé polní cesty cizí video. Po překonání sedla se cesta opět vrátí k asfaltovému povrchu, aždo místa, které jsme pojmenovali TUNEL SMRTI. 5,5km Íránci nedostavěného tunelu bez osvětlení, bez odvětrání, bez asfaltu s místy cca 1/2m vody. Pro středoevropana hluboký zážitek!!! Video má 27min. Kdo nemá trpělivost, napíšu polohu pár zajímavých míst vefilmu:

3:35 ? vjezd do tunelu
3:40 ? krávy v tunelu
4:45 ? předjíždí nás Opel Zafira
7:00 ? Vectra v protisměru zapadá do díry
8:00 ? pokus o předjetí kamionu
11:50 ? zapadáme do díry
12:14 ? máme strach
12:30 ? konečně už předjel ten zasraný kamion
16:15 ? lidi v tunelu
21:50 ? opět něco předjíždíme
22:25 ? zácpa v tunelu
23:19 ? 2. zácpa v tunelu
26:45 - a na závěr si zapředjíždíme, ne?

Sedlem a tunelem musí projet veškerá doprava mezi Dušane a Chdžantem, zkrátka mazec?

http://www.youtube.com/user/KingAsser?feature=mhee
">ZDE jsou všechna má videa na youtube, kdo by chtěl, najd am i mnoho dalších krátkých filmečků většinou z cest a necest Taji a Uzbeki.












kadak
   *new*
26.07.2012 18:58:48    ( 58651 )
Ya wanna somethin' MASSIVE???
racek
   *new*
26.07.2012 13:19:27    ( 58636 )
gappak
   *new*
26.07.2012 11:44:55    ( 58628 )
husté video, takové drama by nenatočil ani Špílberg
deus
   *new*
26.07.2012 10:57:29    ( 58626 )
kokoti
Jestli má někdo z vás v plánu ještě letos jet "na vodu", mrkněte se na instruktážní video "tak takhle opravdu ne".
KunA
   *new*
26.07.2012 10:23:28    ( 58624 )
Nedavno sem se bavil s jednim montaznikek co dela hydrauliky (sjel toho hodne po svete). Rikal, ze Cinani pokud to umi udelat, tak nevidi duvot poptavat v Cine jine dodavatele. Poptaji cizi firmy jen v pripade, ze to neumi. CR popta same zahranicni firmy, i kdyz to cesi umi z duvodu ceny. Jednou na to cela "zapadni" kultura pojde, ten kapitalismus a volba nenjnizsi ceny a s tim spjata konkurence ji samotnou pozerou.
V Norsku uz na to asi prisli.
blade
   *new*
26.07.2012 09:22:11    ( 58618 )
smazano
krajic
   *new*
26.07.2012 09:16:32    ( 58617 )
Maly Kodiak
   *new*
26.07.2012 08:06:33    ( 58613 )
Maly Kodiak
   *new*
26.07.2012 08:05:29    ( 58612 )
2BASS and KAD: Tady lidi taky kupuji vyhradne norskou produkci. Ono se ani moc nic jineho kupovat uz neda, protoze si Noři chrání trh-takže celkový výběr nic moc. Ale dokonce se tady v Norsku neuchytil retezec LIDL, ktery sice nabizel levne veci, ale predevsim nemeckeho a ruzneho puvodu, takze to lidi fakt nekupovali az to tady LIDL nusel zabalit.
racek
   *new*
25.07.2012 22:41:02    ( 58607 )
bass
   *new*
25.07.2012 20:26:05    ( 58606 )
Ted nedavo jsem nad necim podobnym premyslel, kdyz jsem prochazel jednim obchodakem tady v Colmaru. 80% zeleniny je z francie (salaty,celery,redkvicky,cibule,cesnek,lilky, cukety, kedluby, zeli a buhvi co jeste - pokud je to tedy vse stale jeste zelenina... )

Ovoce je na tom podobne. To co roste ve francii dostanes i na pultech v obchodacich. Sem tam treba k jabkum daji alternativu z Italie, Spanelska, mnohdy trebas i za polovicni cenu, ale frantici stejne vetsinou hromadne nakupuji francouzske produkty.

K tomu tady vsude okolo zcela bezne funguje velke mnozstvi souromych farmicek ( i v rodinnych zastavbach), kde lide prodavaji vse, co vypestuji na zahrade. Za ceny mirne nad marketem si koupis veskerou sezonni produkci.

O syrech, masu, mastnych vyrobcich, pecivu apod se snad ani nemusim zminovat, ze?

Ale abych nemel na hlave jen ruzove brejlicky.
Jsem celkem zvedavy co tu nastane, az francie jednou prijde o sve majestatni postaveni v prilivu dotaci podporujicich lokalni zemedelstvi. Hlava mi to tu moc nebere, jak muzeme jedna z nejdrazsich zemi v EU produkovat takove mnoztvim zemedelske produkce pro zbytek evropy. No nebudu se zbytecne rozcilovat a radeji si naleji dalsi dvojku Bordeaux.

In vino veritas.
kadak
   *new*
25.07.2012 17:30:33    ( 58602 )
Tak du do Alberta, že si koupim ovoce. Pro většinu z Vás to asi nebude žádná novinka, ale já se dneska (opět) pokelně dopálil. Já se nikdy nezajímám kolik co stojí, na akce z vysoka jebu a vlastně ani nevím odkud je jaký produkt přivezen. Dneska jsem se rozhodl koupit ČESKÁ JABLKA. Myslíš si, že to v Albertu jde? Mají jabka Italská, Francouzská, kurva Španělská a hlavně a nejvíc jablek Čilských!!! Jabka z Čile??? To jsme fakt uplně vyhrabaní??? Copak u nás nerostou dobré jabka??? Ekonomika se to jmenuje, že? Nauka o "hospodaření"! Kurva jaké hospodaření a s čím hospodaření, když taháme pitomé jabka úplně z druhé strany světa!!! Co to je kurva fix za ekonomiku??? Děckááá, tohle není normální! Pokud je pro tuhle popičenou "ekonomiku" výhodnější tahat jabka z Čile, tak to není ekonomika, ale bordel. Doufám, že se to nezhroutí ještě na naše děcka, i když čím dříve, tím lépe. A nenanpsal jsem to schválně vedle, protože to není žádná politika, to je naprostá "flustrace" z povahy téhle idiotské společnosti.
kadak
   *new*
25.07.2012 15:13:49    ( 58596 )
To sou teda Maturity!!!

EDIT:
Jestli takhle nadané děvče neudělalo maturitu, je to skandál.
deus
   *new*
25.07.2012 14:45:23    ( 58595 )
Bezcitná Madonna: Na turné střílí ze samopalu. Příští zastávka je Denver

Piča pičatá se zas potřebuje zviditelnit, dokud jí zas její vlastní loutkář (čti: manažer) neřekne že je to "nevhodné vzhledem k okolnostem" a ona toho zas nechá (jak tenkrát ten její klip když šli Američani "osvobozovat" Irák). Jo, to byl přesně ten zlomový okamžik mezi "Madonna? Neznám, nezajímá" a "Madonna? Ta pi...".
zdenno
   *new*
25.07.2012 14:28:45    ( 58593 )
jojo, jeden byl zasity v uzbeku a tadziku a druhy utekl do pariza.. ale vikend uz stihne, hned si ho podam :)
gappak
   *new*
25.07.2012 14:06:22    ( 58592 )
Kapis ty jsi ale koumak. Aby jsi nemusel pomáhat Zdenkovi tak se radsi zasijes do Parize.
Huste.
Kapis
   *new*
25.07.2012 13:37:56    ( 58591 )
jj; Petku jsem nevidel se nikdy rozcilovqt. Jinak zdravim, z Paryza; je to utrpeni takova sluzebka...a do pyci maji frantici ganz jinak klavesnici, se neda skoro psat
zdenno
   *new*
25.07.2012 11:29:03    ( 58585 )
petře! co ten terror???
KunA
   *new*
25.07.2012 11:06:49    ( 58582 )
ZD: byla snad tobe adresovana poznamka o emotivnim cloveku? Ne, nebyla. Proc ty pripominky, proc posmesky? Starej se o sve emoce.

Jo a Danovi (Milusuf partner) se narodil syn:). Ten chuj uz v porodnici na fotkach mu nacesal ciro:)))
kadak
   *new*
25.07.2012 09:06:39    ( 58575 )
Jsem si jistý, že ten "spisovatel" není na výplatní listině VW? Ne, nejsem. Rozhodně ne. A proto mi u podobného článku chybí značka PR, jako placená reklama,...

Jsou to prostě sprostí čuráci!
gappak
   *new*
25.07.2012 08:24:09    ( 58574 )
A pokračujeme v PR

Škoda Rapid: Kdo bude typický zákazník?

Janoušek/Kabala/Bem/Topolánek nebo snad Kalousek ????

http://www.auto.cz/skoda-rapid-kdo-typicky-zakaznik-68529
Sisa
   *new*
24.07.2012 15:39:33    ( 58562 )
No to je tu dneska bavicko teda :-D
Ad Radlery apod: no ja to rikam furt ze nejlepsi je vykurit krabku cigaret, zadne ecka a ten zazitek :-D
zdenno
   *new*
24.07.2012 15:38:28    ( 58560 )
kuna: "Nejsem emotivni clovek" .. peťko prosím tě, aspoň nám tady nelži, pamatuju si pár událostí, kdy ti emoce stříkaly z uší aj z nosa a rozhodně nebyly kladné ;)
deus
   *new*
24.07.2012 15:33:52    ( 58559 )
Tak čtu, že Samsung nechystá update na nejnovější Android (Želé) pro Galaxy SII, protože by to ten telefon nezvládl kvůli "jen" (sic!) 1.2GHz dvoujádru, malému rozlišení (800x480) a nedostatku RAM (1GB)! Tak to už nemám radost z toho, že mám mobil výkonnější než počítač... WTF?! Proč? Proč jsou ty systémy pořád nenažranější, když na nich posledních deset let děláme defacto to samé?

PS: Vy se tady rozčilujete nad nějakýma serebritama, ale opravdu podstatné problémy lidstva vás nezajímají...:-)
KunA
   *new*
24.07.2012 14:36:01    ( 58558 )
Kad: ok, kdyz umelec tak umelec. Pust si dneska VIP zpravy a VIP prostreno a pokud bude hrat Top Star a ted sem se docet (bo sem si nemoh vzpomnet jak se ta pycovina o nulach, spine kurvach a buzerantech jmenuje), ze uz i "Oblíbený TOP STAR má přílohu! Ještě více informací o aktuálních kauzách, v nichž figurují české hvězdy!"

TAK SE TI KURVAAAAAAAA BUDE CHTIT TAAAAAAAAAAAAAAAAK RIGAT, ZE ANI NEJSILNEJSI DAVKA LEKU NA NAUSEU TI NEPOMUZE!!!!!!!!!!!!!! Budes prosit aby te pyczo nekdo dal na ruske kolo a nechal tam tocit treba i tyden. Budes skemrat aby Te nekdo nechal zavreneho ve 40°C hycu na nejakem posranem-zriganem a zechcanem hajzlu nekde u dalnice na odpocivadle.

Jinak uz mam druhou verzi planu na tema "umelci a jejich bezstarostny svet aneb jakou cenu lidske prace ma vylita barva s kibla na metr ctverecni platna po kterem nekdo presel tam a zpet v baganach a dilo dostalo nazev tezky zivot delnika na ostravsku". Pristi rok muzeme probrat.

Moje nervyyyyyyyyyyyyyy

Mraku, pribuzni Mraka a rodina Mraka: Omlouvam se vam velice, ale neslo se pri vzpomince na vyse zmine porady a aktualni "hvezdy" zminenych poradu krotit ve vulgarite. Nejsem emotivni clovek, ale tohle mi vzdy zvedne adrenalin v tele v mem jinak nepospinenem a cistem tele s laskyplnou dusi. Ne opravdu to neslo. Dekuji za pochopeni.
kadak
   *new*
24.07.2012 13:08:53    ( 58556 )
Omlouvám se za expresivní vyjadřování, které je poněkud nevhodné pro toto fórum. Jsem jen nějak naštvaný na celý tenhle svět. A zejména na umělce.
kadak
   *new*
24.07.2012 13:06:54    ( 58555 )
Buzny mi nevadí. Serou mě umělci. Naštěstí jsme s Kunou na horách onehdá vymysleli plán. Až zase bude nějaký pokurvený umělec skuhrat, že nemůže svoje výtvarné dílo, prodat ani za dva miliony (jako třeba autobus s rukama Davida Č. - pičo mě mrdne, mě mrdne, pomoc mě mrdne), tak takový zkurvysyn (jako třeba David Č.) pude na čelbu rubat, dokud ty dva mega nezarobi. A až je zarobi, bude si MUSET tu svoji zkurvenou pičovinu za ty zarobene dva mega koupit a dat si to domu do obyvaku, aby se na to musel každe rano divat. A k tomu pit ty kulery grepove. Umělec, pičo!
mrak
   *new*
24.07.2012 13:02:49    ( 58554 )
2kuna: :-D
2mk: Ja teda chemik nejsem v zadnem pripadku, ale po precteni toho nesmyslu jsem mel stejny pocit. "Udajne vhodne k hubeni krys" a podobne vyroky muze brat vazne jen nekdo kdo nepremysli nad tim co cte.

E120 je prirodni zalezitost tak co? ;-)
Je to proste dalsi potravinarske barvivo. A alergii ti muze zpusobit treba i jahoda. Je jahoda zrdavi skodliva a mela by se vyloucit z jakych koliv potravin na svete?
September 2024
PoUtStCtPaSoNe
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506