Diskuze o politice
kadak
   *new*
11.02.2010 15:51:39    ( 34105 )
A to je dobře! Aspoň se zamyslet!
zip
   *new*
11.02.2010 15:47:11    ( 34104 )
2kad: ano, ano M.Moore umi krasne poskladat informace dokupy, jako kdyz Ravi Shankar hladi prsty struny sve sitar :)...myslim, ze pan Keller taky tu techniku dobre zna, takze tezko rict, kde je ta slizka pravda... minimalne to stoji za poradne zamysleni!
kadak
   *new*
11.02.2010 14:08:55    ( 34102 )
kutac:

Nepochopil si to. Nechme stranou nemorální výši platu Jardy. To je fuk, někdo mu ty love dal. Mluvím o tom, že kdyby si měl 100 Jágrů, tak se ti prostě na led nevlezou. Vo to de,... (jde o přirovnání, nikoli o argument)
kadak
   *new*
11.02.2010 14:04:57    ( 34101 )
deus:

Oba tvé postřehy nepovažuji za relevantní.

1. V 90. letech se vytunelovaly bilióny korun. Takže nikoli peníze z nebe, ale z národního majetku, který za provize (promile původních hodnot, ale kolik je promile z miliardy že?)prodali Dlouzí a jim podobní do zahraničních rukou. Takže tak.

2. Rovnou daň si prosadil např. Kalousek. Aby mohl tenhle nápad veřejnosti vůbec předložit lhal, že žádná krize není (lze dohledat v článcích z počátku roku 2009). Teď to radši seberou někde jinde. Ale Bakalovi ne-e!

ZIP:

Zatýkání např. za potulku,... slyšel jsem o tom už mnohem dříve. Mluvil o tom i "kontrovezsní" M. Moore

kutac
   *new*
11.02.2010 14:00:38    ( 34099 )
to s tim jagrem neni dobre voleny argument. on prece taky nejak zacinal a myslim si ze to ze je preplaceny anebo nevim jak dobre zaplaceny je ciste jeho zasluha ze je proste dobry. nerikej mi ze kdyz nebude mit vykony tak bude porad dobre zaplaceny..
kadak
   *new*
11.02.2010 13:47:31    ( 34098 )
No s tím autem jsem to přehnal,... uznávám!

Mám Felicii 1.3i COMBI, ale jede super!
kadak
   *new*
11.02.2010 13:42:14    ( 34096 )
deus:

Pěkný článek se kterým na výsost souhlasím s většinou co tu píšeš. (To je ale divné, že?). Bohužel nemůžu souhlasit, že "odírání z kůže a nečistá cesta" není chybou systému, ale chybou konkrétních lidí. Tohle není možné, pokud se podvod a odírání stávají pravidlem. Že tyhle ?nešvary? nejsou výjimkou ani ve ?vyspělých demokraciích? je zřejmé. Pro mne zcela jasná věc. Nikoli chyba systému, ale jeho průvodní a základní vlastnost. Na netu najdeš spoustu článků týkajících se odírání a švindlování i v ?renomovaných? médiích. Má vlastní zkušenost říká, že tam kam nepadne malý ?commision payment? managementu, nepostavíš nic, vole. Ani lopatou do země nehrábneš. Je to někde jinde lepší? Nemyslím.
Pohádka o rovných šancích je další hloupost. Ono to funguje tak, že ta naše kapitalistická společnost je krásně rozškatulkovaná do tříd. Procentuelní zastoupení je různé v různých státech podle vyspělosti. Takže pokud chceš skočit o třídu výše, musí z ní do tvojí logicky někdo spadnout. A mu se přirozeně nechce. Něco jako hokejový tým. Někdo hraje pravidelně a spousta lidí sedí na lavičce. Ještě více jenom hráčů jen trénuje. Aby sis sedl aspoň na lavičku, musíš někoho vyhodit. Všichni nemůžou být přeplacený Jágr. Vlastně opačně. Naprostá většina musí jen trénovat, aby Jágr mohl být na svém. To je ten systém. Samozřejmě netvrdím, že jednotlivec nemůže uspět, když se hodně snaží. Říkám jen, že nemůžou uspět všichni co se snaží. Vlastně naprostá většina z nich (viz 90. léta, kdy bylo více podnikatelů než zaměstnanců).
Rozhodně přeji Mrakovi uskutečnění jeho jakéhokoli zvukařského snu (jen nevím, zda jsou dva maníci, kteří to ozvučí za něj právě ten sen). Jen by mne zajímalo, kolik kulí by Mrak potřeboval, kdyby se do jeho ?rajónu? nasrala nadnárodní společnost ?1. Internacionální Zvukařská?. Zřejmě by to nebyl Hummer v čem by mrak jezdil (nemyslím, že by mu to nějak vadilo). Dále by mne zajímalo, kolik kulí bude potřebovat např. p. Bakala jr. k tomu aby rozjel jakýkoli byznys. Třeba uhlobaronství. Předpokládám, že mě by nestačily ani troje kule sloní.
Abych to shrnul, nevadí mi VŮBEC podnikání s kulema, vadí mi nespravedlivé přerozdělování nikoli dle zásluh, ale podle pravidel, které si vymyslí ti, pro které je to výhodné. Zeptej se někdy ičařů (podnikatelů s kulama), kteří dřou právě jako ti barevní v USA, jak vnímají realitu kapitalismu. Jak si vedou ve skvělém švarcsystému. Záleží jen a jen na osobní morálce jejich ?zaměstnavatelů? zda a kolik jim zaplatí, smlouva nesmlouva. Protože když je boss ojebe, jejho jediná obrana je, že už tam nikdy nepřijde. Chyba jednotlivců? Nebo kdo si ty zákony píše? Kdo se dostane do prdlamentu? A na základě čeho? Čí nároky se prosazují? Kdo lobuje za své zájmy? Zřejmě ičaři, drobní podnikatelé, dělníci a řidiči kamiónů, podle toho toho to vypadá.
Jsem hrdým členem střední třídy. Doufám. Nikdy jsem se neměl líp. Mám auto, bydlím si a právě jsme si koupili televizi (dívám se na ni téměř výhradně na sport na Simpsnovi a DVD). Rozhodně netrpím nedostatkem. Zajdu si na pivko i jídlo do hospody a nezrujnuje mě to. Tak proč si stěžuju? Protože už nyní je řada lidí, kteří si tohle dovolit nemůžou. A bude hůř, protože už teď to začíná být cítit!

P.S. (ani jednou jsem si to po sobě nepřečetl, páč nemám čas... takže tolerujte prosím překlepy pod.)
deus
   *new*
11.02.2010 12:45:15    ( 34092 )
Jinak co se týče politiky, tohle taky stojí za zmínku.
deus
   *new*
11.02.2010 12:41:18    ( 34091 )
Přečetl jsem si během obědové pauzy celý článek prof. Kellera a kromě zipovy připomínky mám dva vlastní postřehy:

Kdyby se u nás tolik nekradlo a netunelovalo, mohli jsme na sociálních dávkách (nebo na jejich obdobě - občanském platu) pohodlně žít všichni.

Jistě - a peníze na ty dávky by každé první úterý v měsíci prostě padaly z nebe. Jak prosté!

Proto je cílem chytřejší částí pravice právě minimální sociální stát. Je to stát, který má tak nízké výdaje, že jeho režii utáhnou samotné střední vrstvy. Bohatí a firmy na něj nemusejí přispívat, což je motivuje k větší péči o co nejvyšší vlastní zisky.

Nevím, jakým způsobem pan profesor dospěl k rovnici "rovná daň = bohatí neplatí daně" (tu rovnou daň zmínil výše nad úryvkem).

Článek mě skutečně zaujal a tak jsem navštívil webové stránky jeho autora abych se dozvěděl, o koho vlastně jde. Čtu: "ekolog, sociolog a publicista". Aha.
zip
   *new*
11.02.2010 12:12:51    ( 34089 )
2kad: pan Keller je chytry clovek, to je znama vec... akorat jeho tvzeni, ze USAci snizuji miru nezamestnanosti nasledujicim zpusobem je dost silena a zavadejici, ale pokud ma proto nejake indicie, tak proc ne...

"V USA řeší sociální problémy jednoduše tím, že už více než dva miliony chudých lidí zavřeli od počátku 80. let do vězení. Naprostá většina tamějších vězňů jsou mladí, málo kvalifikovaní lidé černé pleti. Tímto způsobem si v USA vydatně snížili míru nezaměstnanosti oproti Evropě."

kazdopadne jinak je to hodne zajimave nehlede k tomu, ze clanek vysel v nejakejch haloo novinach :)
zdenno
   *new*
11.02.2010 11:48:17    ( 34088 )
2gapp: ad problematika izrael vs. palestina - mam ted od Rajmunda pujcene velmi zajimave cteni o Palestine pod Izraelskou okupaci .. doporucuji vsem, dle meho tato kniha popisuje situaci mnohem lepe nez jakekoli zpravodajsti v nasich mediich
Radek
   *new*
11.02.2010 11:37:20    ( 34087 )
gappak: dej jim čas, než to proteče agenturním zpravodajstvím. Většina zpráv v ČR je pouze přebraná z Reuters a dalších agentur. Mít tam ČTK či ČT zpravodaje, tak už to ví :)
gappak
   *new*
11.02.2010 11:18:26    ( 34085 )
Nejspis, zanedbatelna zprava pro nase nejduverihodnejsi media
Izraelská bojová letadla napadla letiště v Gaze
deus
   *new*
11.02.2010 11:01:33    ( 34082 )
To "naše" Tieto (nejsem akcionář, i když bych mohl být) Čína zatím nevlastní.

Co je špatného na soukromém podnikání? To, že člověk přijde s nápadem, má koule na to se zadlužit, nakoupit prostory a výrobní prostředky, najmout lidi, sehnat zákazníky a živit sebe (a své zaměstnance)? Je pak nespravedlivé, že tenhle člověk s "nápadem a koulema" se ziskem z vlastní činnosti nakládá dle vlastního uvážení, tzn. někdo si koupí Hummera, někdo hraje pólo a jiný si koupí vrtulník? A že si toho Hummera, koně nebo vrtulník nemůže ze svého platu koupit ten Franta, co pro našeho podnikatele tráví čas u soustruhu? Inu - nemůže, ale má úplně stejně možnost jako ten podnikatel a může třeba začít prodávat rajčata na svinovských mostech a časem se vypracovat na majitele obchodů s ovocem a zeleninou - mimochodem zrovna jednoho takového týpka jsme s Římanem u Slovanu potkali.

Samozřejmě můžeš kontrovat tím, že řada podnikatelů se ke svému postavení nedostala "čistou cestou", že "sdírají lidi z kůže" apod., ale to není problém systému, ale těch konkrétních lidí. To, že stát nedokáže tyhle Krejčíře, Pitry, Kožené a další klepnout přes prsty snad neznamená, že soukromé vlastnictví a soukromé podnikání je špatné, nebo ano?

Představ si, že Mrak časem rozšíří svoji zvukařskou živnost, už nebude sám objíždět akce o víkendech ale místo toho si koupí dvě dodávky, aparaturu a najme dva borce, kteří budou jezdit za něj. On mezitím bude díky svým kontaktům shánět zakázky, řešit problémy ("Šéfe, oni říkali že tu budou dvě kytary a mají tři, co mám dělat?") a ti dva borci pro něj budou točit volantem a kroutit čudlíkama a u toho pičovat, jak je ta svině kapitalistická sdírá a otročí, když za akci inkasuje pětilitr a oni dostanou jen litr (drobky). Ani jeden z těch borců už ale neuvidí to, že z toho pětilitru Mrak pustí pětinu státu, pětinu zaplatí zaměstnanci, dvě pětiny mu sežere leasing na auta a nástroje a ze zbytku musí vyžít on sám a přitom si nechávat rezervu pro případ, že se "něco vysere". A to si ještě myslím, že jsem idealista.
kadak
   *new*
11.02.2010 10:19:48    ( 34078 )
Zato soukromý sektor vytváří hodnoty. A potom si je přerozdělí. My pojedeme spokojeně na běžky a dáme si polívku za to co "jim" odpadne od úst. Za zbytek vytvořených hodnot se "oni" zrychtují na Štrbatém Plesu, kde si rozdělí "panství" na další roky dopředu...

viz ZDE
kadak
   *new*
11.02.2010 10:12:16    ( 34077 )
Protože blbě nastavený státní aparát hodnoty zrovna dvakrát moc nevytváří, ale spíš prožírá! Dobře nastavený státní aparát nyní vlastní půl USA a 1/4 celého světa. Ano, mluvím o tyranistické Číně. Ta si za chvíli koupí i to vaše Tieto. (Pokud už ho tedy nevlastní)
deus
   *new*
11.02.2010 09:34:40    ( 34076 )
Radek: No co jsem slyšel tak v Řecku se s těma číslama nějakou dobu úspěšně "kouzlilo". Pokud to tam však funguje tak jak jsme slyšeli/četli tak bych nižší než uváděný schodek rozhodně nečekal, protože státní aparát hodnoty zrovna dvakrát moc nevytváří ale spíš (po|pro)žírá.

Btw: Dobrý nápad s touhle sekcí fóra, pochvala tomu kdo s tím přišel a Mrakovi za to, že ho vytvořil.
Radek
   *new*
11.02.2010 09:18:58    ( 34075 )
deus: u toho státního dluhu si člověk nemůže být jist, v tom rozhovoru, co odpověď, to skutečně tikající bomba. Věřím, že do 24 až 100 platů odstupného máme ještě hodně, ale hodně daleko :)

Stejně tak bych ale nebyl překvapený, kdyby ta čísla někdo pořádně propočítal a zjistilo se, že schodek je 14 procent. Prostě každý číselný údaj z Řecka musíte brát opatrně. My jsme špatní počtáři, všechno platí jen přibližně.
deus
   *new*
11.02.2010 09:16:17    ( 34074 )
Radek: O tom jsem včera slyšel v rádiu a nechtělo se mi tomu věřit - příplatky za včasný příchod do práce, příplatky za nošení šanonu do vyššího patra...prostě ráj pro všechny...teda kromě té hrstky lidí, kteří takovou "ekonomiku" táhnou. Státní dluh 130% HDP...padáda! Ale taky se dočkáme a tím spíš, čím déle budou lidi volit pořád stejné voly. Hauk.
Radek
   *new*
11.02.2010 09:03:16    ( 34073 )
krutý článek o státní správě v Řecku


Protože jakmile získá místo ve veřejném sektoru, získává definitivu. Už ho nikdy nevyhodí, až do důchodu. Formálně sice běží šestiměsíční zkušební lhůta, ale po jejím
uplynutí nikdy nikoho nepropustí. Tudíž člověk, který v 25 letech
vstoupí do státní služby, má před sebou 35 let garantované...ho platu. A
celoživotní penzi. Až umře, přejde penze na jeho manželku. A pokud by
po něm zůstaly neprovdané dcery, dostanou státní penzi taky.
zdnck
   *new*
11.02.2010 08:49:01    ( 34072 )
paroubek to mysli dobre
mjk
   *new*
11.02.2010 08:11:06    ( 34069 )
První fórum na Mrakovi, které odvedlo spóry ze spárů hlavního fóra!
kutac
   *new*
10.02.2010 23:23:13    ( 34068 )
zmrdi !!!!!!!
otofon
   *new*
10.02.2010 21:26:27    ( 34067 )
2mrak:bomba.dostaneš za odměnu kolo!
mrak
   *new*
10.02.2010 20:38:34    ( 34065 )
Tak!
A protoze to nepadlo jen z jedne strany ale uz jsem to slysel z nekolika stran, tak zakladam toto forum a policicky orientovane prispevky v hlavnim foru budu nemilosrdne cenzurovat ;-)

First 1 2 427 428 429 430 431 Next Last

March 2024
PoUtStCtPaSoNe
26272829010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031