Diskuze o politice
skipi
   *new*
01.03.2010 08:58:36    ( 34647 )
Ondreji se divim ze KADEC jako ty nacha rozhodit malickostmi jako jsou poplatky u bank a objektivita zprav. Tu Kadeckou silu vyuzij k necemu jinacimu nez je sakrovani na mrakovi a pokus se vstoupit do organizaci skrze ktere s tim neco dokazes udelat.
sur2kad
   *new*
01.03.2010 07:33:33    ( 34644 )
1. to si vysvetlujes spatne
2. ok
3. furt dokolokola
4. blbost
kadak
   *new*
28.02.2010 17:33:40    ( 34640 )
sur:

1. Úbytek vlasů lze vysvětlit množstvím testosteronu. Znamená to, že jsem kanec a nemusím za některé věci vůbec platit. Heč!

2. Nejsem v žádném vztahu z žádným zvědavcem (natož pak milostném). Jen se mi na serveru www.zvedavec.org/ líbí některé články. Osobně jej znám poslední cca dva roky. Taky jsem nikdy netvrdil nic jiného.

3. Tohle nebudu komentovat pouze parafrázovat:
Když ti vadí úroveň lékařské péče, vyoperuj si to slepé střevo sám. Případně ti může pomoct tata.

4. Ty by sis zasloužil za některé výroky špunt do zadku. Ale co bych z toho měl, že bys prasknul...
sur
   *new*
28.02.2010 16:09:13    ( 34638 )
2kad:
1.Zatim ti staci ambulantni pece, ale tva frustrace nespravedlnosti na tobe zanechava viditelne stopy...jak jinak si vysvetlit ubytek vlasu?
2.kdyz mas tak rad zvedavce tak se mrkni na rubriku archiv v kterem to roce se objevili prvni clanky
3.kdyz ti vadi poplatky v bankach tak si nechej vyplacet vyplatu na drevo a penize zasivej do matrace , nebo strkej do knizek a nebo a nebo si zarid ucet u mBank a budes to mit bez poplatku.
4.humor jemny jako dyka

kadak
   *new*
26.02.2010 23:04:38    ( 34619 )
Dalibore:

1. Šternberk neakceptuji. Bydlím v metropoli moravskoslezského kraje, a pokud by se mi vážně přitížilo, volil bych Opavu. Zatím postačuje ambulantní léčba.

2. Některá média možná něco špitala už v roce 2003. Třeba na Blistech bylo takových zpráv plná přehršel. Zvědavec jsem tehdy neznal a asi ani nebyl, ale kdyby byl, tak by se tam jistě taky něco objevilo. V televizních novinách jsi se pouze dozvěděl, že se musíš bát Saddáma, protože po tobě jde. Dnes aby ses bál pro změnu Íránu. Oficiálním a dokola omílaným důvodem války byly ZHN, které se následně nikdy nenašly.

3. Jen podporuješ můj názor, že volná ruka trhu proti bankovním kartelům nic nezmůže.

4. Ty jsi mne poslal do blázince. Já bych ti zato mohl dát radu, která by se týkala tvého smutného a osamoceného života. Ale nedám. Protože jsem se poučil ze Zipova desatera komunikace nebo jak se to jmenovalo.
sur
   *new*
26.02.2010 22:17:06    ( 34618 )
2kad:Tva posedlost neobjektivnosti a nespravedlnosti celeho sveta je zrala na Sternberk. BTW1 nektera media jeste v roce 2003 uvadela ze Sadam nema zbrane hromadneho niceni...tusim ze zpravy OSN to tvrdili a aj nektere zdroje britske tajne sluzby.
BTW2 ohledne poplatku bankam na tom nejsme nejhure v ramci evropy (psali to media, ale nevim jestli jim verit) kazdopadne mas volbu neplatit vubec.
kadak
   *new*
26.02.2010 18:08:03    ( 34617 )
kutac:

1. Otázku bankovnictví jsem tu otevřel pouze jako ukázku argumentace mezi mnou a Radkem.

2. Když jedna jediná banka bez poplatků není vyjímka, kolik bank bez poplatků by bylo výjmečných? Půl banky? Jedna desetina banky? Sakra Andreji, co to má být za blbost?

3. Doufám, že víš, že se s tebou ani jediný peněžní ústav o své zisky z ?lichvy? nepodělí. Přesto, že obhajuješ jejich počínání, které ti připadá v pořádku...

4. Z mých příspěvků máš zřejmě aspoň pocit. Doufám že z nich nedostaneš průjem. Já ho totiž zřejmě dostal od někoho v práci,...
Lou Heavy
   *new*
26.02.2010 17:42:39    ( 34616 )
na odlehceni
party
Tonik
   *new*
26.02.2010 17:16:25    ( 34615 )
Tady mate pekny pripad jak se dela soucastna propaganda:
1)V pripade USA musim podat zadost dopredu, zaplatit nevratny poplatek a snad dostanu povoleni - v tomto pripade se nejedna o vizum:-)
2)Jako druhy pripad zvolim treba Armenii
Nemusim podat zadost, rovnou viza koupim na hranicich, ale jedna se o viza:-)

Takhle se u nas "objektivne" informuje....
kutac
   *new*
26.02.2010 16:53:58    ( 34614 )
kadak:
a co mam mit z tvojich prispevku?

PS: nevim proc tu furt tahas ty banky. To ze tu je alternativa zcela bez poplatku uz bylo receno. zda se mi ze to nemuzes nebo nechces zkousnout a hrajes to na ``vyjimku``
Ze shani klienty paci jich ma malo, no tak prosim ale to je prece konkurence ne? A neboj, jakmile budeou mit treba milion klientu,a zavedou naky poplatky, tak pride dalsi banka bez poplatku. a pak dalsi...

kadak
   *new*
26.02.2010 15:36:49    ( 34612 )
A nejlepší argument má Kutač. Vlastně Kutač má pocit! A to je víc! Já mám pocit, že tu dneska zdechnu,...
kadak
   *new*
26.02.2010 15:29:10    ( 34611 )
Pro Radka:

Některé zprávy záměrně nevykreslují zcela přesně realitu. Některé zprávy jsou uváděny záměrně v jiných souvislostech. Z některých zpráv jsou záměrně vytrhávaná fakta, která jsou jinde opět recyklována a použita v jiných souvislostech. Negativním zprávám jsou záměrně vtiskována pozitivní hesla. Nahodilé omyly se stávají pouze při vysílání zpráv o počasí, kultuře a sportu. Někdy se podaří informovat korektně o počasí, kultuře, sportu a občas ve ?společenské rubrice?. Všechny zprávy jsou vymýšleny a sestavovány tak, aby měly co největší účinek na masu, kterou je třeba ?informovat?!

Pro ostatní:

Ve zprávách se záměrně lže

Pro Radka:

Je velice roztomilé, myslet si, že ?omyly? ve zprávách jsou nahodilým a neúmyslným jevem. Pokud by tomu tak bylo, omyly by se snad mohly stávat oběma směry ne? Například ke konci 90. let by se mohl sem tam nějaký rerdaktor zmýlit v tom, že Saddam žádné zbraně hromadného ničení nemá. Ale tohle tehdy NIKDO netvrdil! Ale ani omylem!!! Až teď. Jenomže válka už byla, že?




Pro Radka k argumentaci a zobecňování:

Já napíšu, že konkurence nefunguje, protože 300 Bank u nás drží kartelovou dohodu s poplatky, úroky a vesměs ve všem co poskytují. Jistě. Nemluvím o mBank. Ty argumentuješ tím, že mBank, která potřebuje získat klienty nemá žádné poplatky. Nevím jak tímhle chceš vyvrátit to co tvrdím.

Já napíšu, že MS v hokeji je mistrovství B týmů nekvalitních hráčů, kteří vypadnou z NHL. Ty napíšeš, že v roce XY se MS zúčastnil Jágr, protože vypadl s Washingtonem z NHL. Zase nerozumím, jak tímhle sice pravdivým tvrzením chceš vyvrátit můj názor.

Já mluvím v obecné rovině, generalizuji a ty mi to chceš vyvrátit ojedinělým konkrétním případem. Tak tohle jsem myslel tou argumentací. Je to stejné jako kdybych řekl, že si pořád zhulenej a ty mi odpověděl, že to tak není, protože zrovna včera po obědě sis nefoukl...
Radek
   *new*
26.02.2010 14:59:03    ( 34609 )
Zkus si nekdy precist kratkou povidku a dej ji precist nekomu jinemu. A pak vlastnimi slovy, at kazdy z vas odvypravi, o cem byla. Nikdy to nebude stejne. Reknes o tom druhem, ze lze, protoze z tveho pohledu zapomnel na podstatna fakta daneho pribehu a tedy jej zkreslil?

Zpravy holt nevytvari stroje, ale lide. Lide, kteri si uz vybudovali nejaky pohled na svet, a stejne tak jejich sefredaktor atd. a ten se bohuzel do zprav promitne, i kdyz si to neuvedomuji.

Samozrejme, jina vec je, kdyz nekdo pise na objednavku, napr. farmaceuticke firmy, ktera potrebuje prodat lek XY a snazi se vytvorit hype ci paniku.

BTW: Dobrá anketa ze staršího tištěného Respektu: Byl/a jste spokojen/a s kvalitou výuky na žurnalistice? Připravuje podle vás studenty na to, co je v praxi čeká?
Radek
   *new*
26.02.2010 14:35:19    ( 34605 )
Kadaku, tvuj jasny argument nikde nepadl. Jen tu vykrikujes. Zpravy jsou lzi. To je argument k pohledani :))

Tve tvrzeni by totiz bylo prijatelnejsi, kdyby bylo napsano, ze nektere zpravy jsou zalozeny na tu vice, tu mene zkreslenych informacich. Ale, ze zpravy jsou lzi? V nekterych bulvarnich mediich najdes naprosto vylhane zpravy, ale v beznych takrka ne. Publikovani neuplnych fakt neni lez, to je pouze neuplna tendencni zprava.
kadak
   *new*
26.02.2010 14:34:47    ( 34603 )
kutac:

bez komentáře,...

(viz můj příspěvek níže)
kutac
   *new*
26.02.2010 14:29:56    ( 34602 )
no ja mam spis pocit ze pro tebe i objektivni informace nebude nikdy dost objektivni. z principu. protoze proste objektivni informace pro tebe neexistuji
kadak
   *new*
26.02.2010 14:16:30    ( 34601 )
kutač:

To je filosofická otázka. Mám pocit, že svobodu máš ve smyslu "říkej si co chceš". V tom je tahle "svoboda" OK. Ve smyslu "prosaď si co chceš za podmínky jestli máš na to love", začíná tahle svoboda trošku kulhat,...

Navíc není zaručeno právo na objektivní informace, což považuju za stěžejní. Jdi k volbám a vyber si z toho co ti nabídneme. Paráááda!
kadak
   *new*
26.02.2010 14:13:27    ( 34600 )
Radek:

Jasně, já používám své oblíbené zobecnění neboli generalizování. Protože na tebe neplatí ani jasný argument.
kutac
   *new*
26.02.2010 14:13:09    ( 34599 )
kadak: mas pocit ze nemas svobodu ze si to dal do uvozovek?
kadak
   *new*
26.02.2010 14:09:11    ( 34598 )
deus:

Není žádná druhá strana. To je třeba si uvědomit. Je jen jedna strana. Od U.S.A přes EU, Japonsko až po Asii a končí to v Africe. Jen jedna strana. Jeden systém vládne všem, jeden jim všem káže.

Radek a Kutač:
Tohle je "svobodná" země, tak se dívej na zprávy a raduj se! Nic ti v tom nebrání...
gappak
   *new*
26.02.2010 13:45:12    ( 34596 )
Radek
   *new*
26.02.2010 13:38:04    ( 34595 )
Zprávy jsou lži! Z principu věci. Koho chleba, toho píseň. Nevěříš?

Něco mně říká, že zase používáš tvé oblíbené zobecnění :))
deus
   *new*
26.02.2010 13:26:50    ( 34594 )
2kadak> To neni zrovna fer argument, protoze to same se delo "na druhe strane". Dokonce jsem kdysi cetl dve verze sci-fi romanu od Trosky (Troska, ne Troška) kdy v jedné z nich byl hlavní padouch Němec a ve druhé verzi to byl Angličan. Propaganda funguje na obou stranách.

Souhlasím s tím ohledně zpráv, nejhorší ale je to, že většinu zpráv přebírají média od tiskových agentur, takže možnost kontroly stylem "přečtu si to na idnes, novinkách a lidovkách a udělám si vlastní názor" nefunguje. Nicméně je dobré umět jazyky a když mě něco zajímá (a není to zrovna korupce na pražském magistrátu), přečtu si o tom v "cizích" novinách (aniž bych si dělal iluze o tom, že v nich to funguje jinak).

Docela hezký případ byl teď nedávno ohledně zákazu DS - v izraelských novinách o tom psali (v anglickém vydání) a o popálené Natálce tam psali jako o mrtvé ... no a hned to vypadalo "líp"...
kutac
   *new*
26.02.2010 13:19:44    ( 34593 )
No to je argument jako prase.
Neverim.
US filmy a filmy obecne neresim (nesleduju).
kadak
   *new*
26.02.2010 13:11:05    ( 34592 )
Zprávy jsou lži! Z principu věci. Koho chleba, toho píseň. Nevěříš?

Navíc nejde ani zdaleka pouze o zprávy. V podstatě jde o cílenou buzeraci. Celoplošnou a neustálou. Nevšiml sis kolik dacanů v US filmech byli Rusové, dnes Číňani a Korejci? To je samozřejmě jen příklad...
kutac
   *new*
26.02.2010 13:03:27    ( 34591 )
spravne, muze ale nemusi.
a co ty zpravy? to mi vysvetli...
kadak
   *new*
26.02.2010 12:49:44    ( 34590 )
kutač:

Ono je to naopak. Zvědavec může být někdy klidně objektivní i pravdivý. Zprávy nikdy.
kutac
   *new*
26.02.2010 12:46:22    ( 34589 )
a nezapomente na akcu kde vas jura s jurou zarucene pobavi...
kutac
   *new*
26.02.2010 12:44:07    ( 34588 )
ano, a zacit cist pouze zvedavec org, jediny ten nejobjektivnejsi a nejspravnejsi pohled na udalosti tohoto sveta ;)
Willy
   *new*
26.02.2010 12:28:02    ( 34586 )
S poslednim kadakovym prispevkem bohuzel nejde nez souhlasit.
April 2024
PoUtStCtPaSoNe
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405