Diskuze o politice
vyv
   *new*
15.03.2010 08:56:23    ( 35117 )
Volna ruka trhu NUTI lidi neco kupovat? Citim, jak me volna ruka trhu chyta pod krkem a jestli si nekoupim dalsi byt, tak je se mnou amen...
kadak
   *new*
15.03.2010 08:33:27    ( 35112 )
KAPIS:
Nevím o co jde. Jen jsem sem vložil fakta. Nejsem advokátem Číny, to už jsem psal. Jen jsem chtěl říci, že v žádném případě těm co nejvíce řvou nejde o žádné mnichy ani "spravedlnost". Jde a vždy a všem šlo jen a jen o prosazování svých zájmů. Dnes je tam prosazují Číňané, před tím Anglie,... kde všude je prosazuje U.S.A. nemusím říkat. Jde mi jen a jen o objektivní názor, takže mne prosím nestavějte opět do pozice obhájce Číny. Laskavě.

DEUS:
Byty, nazvané Havlem a podobnými normalizační králikárny, které jsou minimálně deset let po své životnosti NEMAJÍ hodnotu 1,7 milionu. Tvrdím, že volná ruka trhu je zkurvysynstvo, protože nutí lidi za tyhle nesmyslné ceny byty kupovat. A proto je třeba REGULACE. Nevím čemu pořád nerozumíš. Navíc v některých případech konkurence nefunguje vůbec jak jsem již uvedl (Banky, Telekomunikace, a pod,...)
Kapis
   *new*
15.03.2010 08:15:33    ( 35108 )
..a co tím chtěl básník říci?? Takže pokud tam nějaká mocnost se snažila prosazovat své zájmy, má právo anektovat a okupovat? My jsme se nacházeli pod přímou německou suverenitou několik staletí, takže protektorát bylo vlastně jen uvádění věcí na správnou míru a teď bychom měli správně patřít pod otcovskou německou říši? Španělsko bylo dlouhá staletí pod maurskou suverenitou a tak můžem pokračovat. Kaďáku, mi teda z toho vychází, že tvrdíš zhruba to, že Palestina, jako křižovatka strategických zájmů odjakživa, patří naprosto regulérně tomu, kdo si ji urval největší silou a okupace území je ganz v pořádku. Hmmm
deus
   *new*
15.03.2010 08:18:32    ( 35105 )
O víkendu jsem navštívil kamaráda Slávka (ex Riba) a ten mi mimo jiné ukázal brožuru o Tibetu z čínského velvyslanectví v Praze se slovy: "Otevři na libovolné stránce.". Jak řekl tak jsem udělal a opravdu to stálo za to. Za podobný materiál by se nemusel stydět říšský ministr propagandy, jakýsi Goebbels.

Ondřeji, několikrát jsi tu zmínil cenu a hodnotu bytu. Radek (tuším) ti vysvětlil, že cenu určuje to, kolik je za zboží kupující ochoten dát, tak jsi začal mluvit o hodnotě, ale to jsi opět vedle jak ten smrk - hodnota je totiž ještě víc relativní než cena. Jinou hodnotu má tvůj byt pro čertíka (ten, co před Báňou prodával Nový Prostor a za tvůj byt by dal levou nohu a pravé varle), jinou má pro tebe a úplně jinou třebas pro Zdenu Bakalovic (který by tvůj byt zřejmě nechtěl ani jako skříň na boty).

PS: Kaďákův dlouhý příspěvek (a můj čtivý, stručný a výstižný) by neměly upozadit Radkovu informaci o tom, že ČSSD by ráda zřídila úřad dohlížející na internet. Tak to máme jedno ministerstvo sportu (ministr Jiří "Guma" Šlégr), ministerstvo kultury (navrhuji za ministra osvědčeného Slávka Jandáka, za náměstka Míšu Davida a do vyššího managementu skupinu Maxim Turbulenc) tak snad ještě ten úřad pro cenzuru internetu... Těm oranžovejm komárům to tam může hodit fakt jen naivka.
kadak
   *new*
14.03.2010 23:15:44    ( 35098 )
Freeeeeeeeee Tibet!!!

18.-20. stol.

V 19. století se Tibet stal křižovatkou strategických zájmů mocností, zejména Anglie a Ruska v rámci tzv. Velké hry. Angličané začali tajně mapovat Tibet již v 60. letech 19. století. Důležitou roli sehráli v těchto operacích domorodí stopaři z tibetsko-sikkimského pomezí.

V červenci roku 1903 začali Britové v indickém Gangtoku pod velením generála Macdonalda připravovat vojenskou expedici, která si měla vynutit otevření Tibetu pro obchodní cíle a předejít možným kontaktům s ruským impériem. Jejím vedením byl pověřen plukovník Francis Younghusband. Když v prosinci téhož roku překročila tato moderně vyzbrojená expedice o síle 3 000 vojáků a 7 000 šerpů tibetské hranice, uvědomili si tibetští generálové britskou vojenskou převahu a usilovali o dohodu o neútočení, s níž Younghusband předběžně souhlasil. Přesto si tato ?malá válka? vyžádala život několika tisíc Tibeťanů, vojáků i civilistů. K jednomu z největších masakrů došlo 31. března roku 1904 v horském průsmyku u osady Guru, kdy Britové stříleli - podle svědectví vlastních vojáků - ze svých maximů do zad prchajících Tibeťanů. Younghusband telegrafoval svým nadřízeným do Indie: ?Věřím, že tento obrovský trest bude prevencí pro budoucnost a přiměje je podrobit se.?

Dříve než Britové dorazili do Lhasy, uprchl třináctý dalajláma do Urgy ve Vnějším Mongolsku k nejvyšší duchovní autoritě Vnějšího Mongolska bogdgegénovi. Younghusbandovi se však podařilo sestavit vládu z probritsky orientovaných úředníků a 23. září 1904 byla ve Lhase podepsána dohoda mezi britskými silami, světskými a církevními reprezentanty této vlády a zástupci klášterů Sera, Däpung a Gandän. Tibet se zavázal k otevření hranic mezi Sikkimem a Tibetem pro volný obchod mezi britskými a tibetskými subjekty (otevřeny 3 trhy) a k vyplacení odškodnění britské vládě za výlohy, které jí vznikly vysláním vojenských sil do Lhasy. Zároveň se zavázal, že vyjde vstříc všem požadavkům britského obchodního pověřence se sídlem v Gyangz? (tento úřad existoval od roku 1904 až do roku 1944; od 30. let 20. století paralelně s velitelstvím Britské mise ve Lhase).

V dohodě se Tibet zároveň zavazoval, že bez britského souhlasu neodstoupí žádné ze svých území jiné mocnosti a neudělí žádné jiné mocnosti koncesi ke zřizování železnic, telegrafních linek a dolů. Tyto exteritoriální výsady, analogické těm, jejichž prostřednictvím Británie, Francie, Rusko, Německo, Japonsko a později USA spoluovládaly také dění v Číně, nebyly omezeny ani smlouvami uzavřenými v následujících letech mezi Británií a Čínou a mezi Británií a Ruskem.

Po odchodu čínských jednotek z Tibetu v roce 1912 byla až do 40. let 20. století britská posádka jedinou zahraniční vojenskou složkou přítomnou na tibetském území.

Čínská anexe

Po zániku Čchingského impéria nebylo v Číně silné ústřední vlády schopné udržovat někdejší čínskou suverenitu nad Tibetem, a ten tak byl fakticky samostatným státem. Situace se změnila poté, co vyšli vítězně z čínské občanské války komunisté. Dne 21. října 1950 jednotky Čínské lidově osvobozenecké armády dostaly rozkaz vpochodovat do Tibetu. Oficiálním důvodem vojenské invaze bylo ?zachránit tři miliony Tibeťanů před imperialistickým útlakem a zabezpečit ochranu západní čínské hranice?. Vojska tibetské vlády nebyla schopna invazi zabránit. Tibet se pak oficiálně dostal pod svrchovanost čínské vlády 23. května 1951 podepsáním tzv. Sedmnáctibodové dohody.

Číňanům se tak podařilo ovládnout strategicky významné území, které se již v minulosti několikrát nacházelo pod čínskou suverenitou a jež nyní bylo nárazníkovým pásmem mezi Čínou a Indií. Vládce Tibetu, patnáctiletý čtrnáctý dalajláma, zůstal i po čínské anexi loutkovou hlavou Tibetu. Pozemkové reformy a další společenské změny necitlivě zaváděné čínskou vládou vedly ve druhé polovině 50. let k nepokojům, které 10. března 1959 přerostly v ozbrojené povstání proti čínské nadvládě, skrytě podporované Spojenými státy. Povstání bylo během několika dnů krvavě potlačeno. Dalajláma 17. března uprchl do Indie, kde požádal o politický azyl, a od té doby žije v emigraci. 9. dubna 1959 byla v indické Dharamsale vytvořena Tibetská exilová vláda.


...takže ono jde vlastně hlavně a zejména o buddhistické mnichy...
Radek
   *new*
12.03.2010 20:12:49    ( 35078 )
Radek
   *new*
12.03.2010 17:06:41    ( 35077 )
Kapis: oni už mají dostavěno a neprodáno, rozhodně ne tolik, aby se jim zaplatila stavba. Ta situace byla popisována.
Kapis
   *new*
12.03.2010 16:52:44    ( 35076 )
Radek: developeři radši nebudou stavet, nez by slevnili - a kdyz tak málo a bolestně, jsou to kurwy!!
Radek
   *new*
12.03.2010 15:57:45    ( 35074 )
Nutit tě může, ale podepisuješ vždy ty, na základě svého rozumu, i když u některých to tak být samozřejmě nemusí, viz. případy v televizních Krotitelech dluhů :)
kadak
   *new*
12.03.2010 15:49:39    ( 35073 )
TAK!

Slibuji, že sem minimálně týden nic nenapíšu. Dneska mne to sice bavilo, ale ze čtyřiceti příspěvků je dvacet mých. A to je moc. Vyčerpal jsem kvótu,...
kadak
   *new*
12.03.2010 15:51:11    ( 35071 )
OK, reálná cena je ta kterou to někdo koupí. Ale nemá to tu hodnotu.

Jinak ke koupi toho či onoho tě přece nutí spousta věcí! Od společenského postavení, prestiže, reklamy, přes manželku, rodinu a končí to u tzv. reálných potřeb ne?
Radek
   *new*
12.03.2010 15:30:56    ( 35070 )
Reálná cena je taková, za kterou to někdo koupí. Ke koupi přeci nikdo nikoho nenutí.

V Praze už pár developerských firem začalo novostavby pronajímat, nechtěl je nikdo ani s tou slevou v podobě garáže zdarma, případně je neudali ani ve veřejné aukci. Zkrátka nadsadili příliš ceny a trh řekl, jdi do p... za takovou cenu nemáme zájem.
kadak
   *new*
12.03.2010 15:23:36    ( 35067 )
Nemam byt... ,ale ten co o něm mluvím má reálnou hodnotu 250 klacků. Ať nežeru 350, ale ne jak se běžně prodává za mega a půl a víc,...


+ Rýp:
Dalibor Sur. k tomu už nemá co říci? Zřejmě má právě namočenou klobásku v nějakém kaviárku,...
Radek
   *new*
12.03.2010 15:20:04    ( 35066 )
to co tu popisuješ je čí byt? tvůj?
Willy
   *new*
12.03.2010 15:20:03    ( 35065 )
Predseda, ktery to ma v pazi ;-D
kadak
   *new*
12.03.2010 15:12:18    ( 35063 )
Domovnice kráva co ti nepučí klíč od sklepa,...
kadak
   *new*
12.03.2010 15:01:30    ( 35062 )
Sused piča co hraje na klavír dnem i nocí,...
kadak
   *new*
12.03.2010 14:58:47    ( 35061 )
Elektrika v hliniku, vypičene podlahy, drevena okna...
kadak
   *new*
12.03.2010 14:58:05    ( 35060 )
50 let stary, papudeklovy jadro, vybydleny.
Kurew
   *new*
12.03.2010 14:33:08    ( 35059 )
2Kadak
S tou cenou nemas moc pravdu ted jsem si zkusil takovou rychlovky: byt 65 m čtvercových
cena za kubik stavby sem si typ tak 6 000 Kč
a výška stropu cca 2,5 m
no a vyšlo mi skoro mega
kadak
   *new*
12.03.2010 12:58:09    ( 35055 )
No a já bych řekl, že je to další důkaz absolutní nefunkce volné ruky trhu. Je výhodnější prodat jeden byt za uměle vyšroubovanou a nesmyslnou cenu, než tři za reálnou. Reálná cena bytů dle mého popisu je někde na hranici čtvrt miliónu. Howgh.



A ty máš rád klobásku namočenou pěkně v kaviárku. Doufám, že to není nějaké veřejné přiznání nebo tak něco, páč to teda ekl, ekl.
SUR
   *new*
12.03.2010 12:38:30    ( 35053 )
rek bych,ze ohledne cen bytu/domu funguje nabitka - poptavka...takze pro nekoho ten umakart tu cenu ma.

nekdo taky rad klobasu namocenou v kaviaru
kadak
   *new*
12.03.2010 12:18:32    ( 35052 )
sur:

Právě že na odkup od BSD se dostane jen málo kdo. Zbytek musí poslouchat uměle vyšroubované ceny bytů. Majitelé realitek totiž chtějí stejně tak vydělat, jako Willy, na rozdíl od něj však tvoří jen zlomek hodnot co on a taky jim povětšinou nestačí jen jedno Porsche, které by Willy ani nechtěl. Nebo mi chce někdo namluvit, že normalizační vybydlená králikárna s umakartovým jádrem má hodnotu milión sedm set tisíc korun???

Příměr s Amerikou je vtipný, leč pokulhává. Oni měli tak na hambáče a žrali kaviár. Tady nikdo kaviár nechce a klobásu nám cpou za cenu kaviáru,...
(tyvole, vtipný příměr, to musí někdo ocenit ne?)
Kapis
   *new*
12.03.2010 11:48:38    ( 35051 )
sur: Ano, já taky vyměnil SBD byt v Havířově za OKD byt v Porubě, bo tehdy ten zmrd sliboval odprodeje. A ten si teď koupit nemůžu (a to nemám naivní nároky, že bych ho chtěl koupit za 40kKč), bo mi tam chcou zvedat kvalitu bydlení...pyčo jaaj!!! ZABYJU.

No nic, tady jen tak při pátku další HNUS Mám voucher a celý článek jsme si stáhl do wordu, kdyby měl někdo zájem, můžu poslat.
sur
   *new*
12.03.2010 11:11:53    ( 35049 )
Kad:Mam takovej dojem ze kdyz ses najemnik napr. SBD tak po nejake dobe ti umozni odkup bytu za zbytkovou cenu...jnejeden clovek talhle prisel k bytu treba za 50k...No ale pokud si najdes spatny podnajem tak te hold (neskládám nikomu holt) sedrou, ale bydlet v tom na cem nemam muze dopadnout jak za louzi.
kadak
   *new*
12.03.2010 10:50:44    ( 35048 )
Radek:

Protože když si podnájemník, taháš vždy za kratší provaz. Máš smlouvu na určitou dobu. Dvouměsíční výpovědní lhůtu. Když si sám, nebo s babou, určitě elegantní řešení. Ale s dvěma děckama? Kurva! Přeplácíš tolik, že i kdyby si v tom bytě bydlel třeba 20let (což většinou neplatí a taháš děcka po městě jak kočka koťata), tak už ten byt máš splacený i stou lichvářskou hypotékou. Najdi si byt, za přístupný peníz a v lokalitě která ti vyhovuje... tohle nebudu komentovat. Zkus se zeptat třeba Gappáka, jak je to s podnájmama v OL. Ne, tohle fakt komentovat nebudu...
Willy
   *new*
12.03.2010 10:43:28    ( 35047 )
2Radek>Jo investuje do rozvodnych siti v zahanici a tim ziskava podil takze ty prachy doma zustanou. Ja uz o CEZu radeji nic nerikam, sice me primo nezivi ale mam k nemu velmi blizko a nekteri by si mohli myslet ze muzu za to ze museme platit prispevky na rudou(cti zelenou) elektriku.
Radek
   *new*
12.03.2010 10:40:24    ( 35046 )
a nebo se poohlédneš po jiném podnájmu, za tebou přístupný peníz a v kvalitě bytu, která ti vyhovuje. I když je možné, že sem někdo napíše, že tady je taky kartelová dohoda a konkurence nefunguje.
Kapis
   *new*
12.03.2010 10:29:52    ( 35045 )
jj, nejlepší je bydlet v podnájmu u tohoto vzoru etiky v podnikání pyčo fuj, mi to nejde přes hubu. kurva, to mám zas nervy!! Pořád ještě platím za 60m2 přijatelné prachy a nemusím se zadlužovat do konce života hypotékou, ale meziroční nárůst nájemného necelý litr jen na nájmu. Do oprav nepůjde samozřejmě na náš barák ani koruna, sklepy hnijou, stupačky pamatují Stalina, výtah možná i Lenina, celé je to v rozkladu a zkurvymrd nám ještě posílá do schránek na luxus křídovém papíru propagandistický plátek, který se nám vysmívá stylem, jako že "jediným zájmem RPG je zkvalitnění bydlení", plný návodů jak bonzovat sousedy a podobné sračky. Pokud budou takhle pokračovat a dejme tomu do dvou let budu platit 10 litrů, taxe na to můžu vysrat a pak už nezbývá než se kurevsky zadlužit na x let, kde x=min.20 a koupit si svoje.
Radek
   *new*
12.03.2010 10:27:42    ( 35044 )
Kaďáku, proč je podnájem dle tebe takové zlo. Jinou informaci jsem v tvém výkřiku neobjevil. Skutečně potřebuje každý bydlet tzv. ve vlastním? Udělá mě to více šťastným nebo tak něco?
March 2024
PoUtStCtPaSoNe
26272829010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031