Diskuze o politice
Willy
   *new*
17.06.2010 12:40:55    ( 39277 )
Kadak by mel zit nekde v Iranu nebo tak podobne, tam je statni absolutne vsechno. Neda se sice rict ze by se tam meli spatne, ale rozhodne se neda mluvit o svobode. A o tom to asi cele je. A kdo tvrdi ze si nemuze vybrat (banku, hajzlpapir nebo moznost utect nekam jinam) tak je slepy jako ostriz.

HAWK
kadak
   *new*
17.06.2010 12:35:21    ( 39274 )
Divej, co jsem vymyslel:

U státu samozřejmě jistotu nemáš, protože si navolíš do vedení lidi dle bilboardů, třeba jako letos. Takže se i může stát, že se něco vytuneluje. Nikoli vše. U soukromníka máš jedinou jistotu. Peníze bude zpravovat dle svého nejlepšího vědomí a svědomí ku svému prospěchu. Nikoli ku tvému. Může se stát, že se podaří obé. Ovšem mnohem větší pravděpodobnost je, že prachy opět projebou (vytunelujou) a nasype jim je kdo? Stát, jako minulý rok. Takže si naspoříš hned 2x.

Není to zralá úvaha? Jako ostříž?
kadak
   *new*
17.06.2010 12:21:35    ( 39270 )
Se právě nad tím snažím zamýšlet jako ostříž, neasi,...

kutac
   *new*
17.06.2010 12:19:13    ( 39269 )
Jedna otazka pro tebe ondro: Proc myslis ze existujou soukrome nemocnice, a lekari v nich maji o par tisic (uz nastupniho) platu vic? Zamysli se...

EDIT: tim samozrejme nechci rict ze doktori tam maji nejak zavratne platy...
kutac
   *new*
17.06.2010 12:17:00    ( 39268 )
3. Ušetřené peníze bych převedl na STÁTNÍ důchodové fondy.
6. Ušetřené peníze bych převedl na STÁTNÍ důchodové fondy.
9. Nasypal bych to do STÁTNÍ Banky

To je smesne az je to k placi.

Ty prece nevidis ze stat i dnes ma hodne penez ale vlastne zadne nema?

Argumentace statem .... tyjo, nezamyslel ses nad tim ze tohle nic neresi ? Nikdo ti nezaruci ze stat se o ne postara lepe nez soukromnik.

to je jak nekonecna smycka..... a muzem zacit odznova. A hned prvni bod napis: Hlavne ze kutac ma na vyber a ja ne. ach jo
kadak
   *new*
17.06.2010 12:10:34    ( 39267 )
Mimochodem přitvrzují úplně všude. A vyhrožují přitom Řeckem, které dle mého (zřejmě úplně chorého) názoru mimo jiné dojebali k tomuto účelu.

Viz pravičácký týdeník týden:

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/bohati-bohatnou-chudi-chudnou-stredni-trida-mizi_172479.html
kadak
   *new*
17.06.2010 12:06:17    ( 39266 )
Jak víš, že ostříž nemá výraznou "schopnost ticha"? Už si jej někdy slyšel mlčet?
kadak
   *new*
17.06.2010 12:01:22    ( 39264 )
Odpověď jak bych to udělal spravedlivě a to nejen z důchody znáš.

1. Sebral bych jim všechny ty jachty a rozemlel je na štěpku.
2. Minimálně rok by se topilo úplně zdarma.
3. Ušetřené peníze bych převedl na STÁTNÍ důchodové fondy.
4. Další rok bych jim rozemlel ty barokní baráky.
5. Postavil bych z nich dálnice
6. Ušetřené peníze bych převedl na STÁTNÍ důchodové fondy.
7. Potom bych jim sebral ty Rollse a Bentleye. Vrazil bych je do Vysokých Pecí
8. Za ušetřenou ocel a kovy bych utržil majlant!
9. Nasypal bych to do STÁTNÍ Banky
10. Potom bych rozpustil armády...
11. Všem Bankám bych vypustil trezory...
12. Realitním makléřům, právníkům a bankéřům bych koupil motyky, ať něco konečně dělají. To by sice nepřineslo žádné peníze, ale náramně by mě to pobavilo.
13. Zakázal bych Vánoce, Sv. Valentýna a jízdu na koni, protože koně jsou hnusní.

UFF

Ptáš se blbě jako ostříž, tak ti odpovídám jako ostříž...
Kapis
   *new*
17.06.2010 11:56:53    ( 39262 )
nene, to s tím nesouvisí, na tvůj návrh řešení jak s důchodama dychtivě čekám. Pak ho můžeme předložit Fischerovi.

Ostříž se vyznačuje jako většina dravců výborným zrakem, ne výraznou schopností ticha;-)
kadak
   *new*
17.06.2010 11:46:02    ( 39261 )
I kdybych s tou babou stoprocentně souhlasil, jak to souvisí s povinným odevzdáním mých peněz na důchod do rukou kapitalistů? Doufám, že nijak.

Protože potom nechápu, kde je deus a jeho okřídlený dotaz na mlácení černochů? Zatím mlčí jako ostříž...

Kapis
   *new*
17.06.2010 09:36:25    ( 39257 )
sur
   *new*
17.06.2010 09:32:55    ( 39256 )
reforma nereforma dopadne to tak, ze az budes v duchodu vsechno cos nabyl prodas a pujdes do ustavu ... neco jako VS koleje.
BTW: mozna to prijde jenom me, ale soucasni duchodci (aspon ti na venkove) jsou na tom financne lepe nez generace dnesnich tricatniku. Nemaji dluhy a jeste maj nasporeno. Nepotrebuji nic extra pac byly zvykly zit skrome a ne utracet za veci co nepotrebuji. Nevim teda jak duchodci ve meste co bydli v 3+1.
Kapis
   *new*
17.06.2010 09:21:27    ( 39252 )
Tak Ondro jak ty bys to teda udělal spravedlivě a funkčně s těma důchodama, když teď už stát z nás drhne málo a za chvilu na ty důchody z průběžného financování nebude?
kadak
   *new*
17.06.2010 08:42:20    ( 39242 )
Když tu mluvíte o korupci, vy v tom nikdo nevidíte ten nadpozemsky obrovský korupční potenciál? Kdo bude přidělovat licence, komu a za jakých podmínek? Kdo usedne v jaké dozorčí radě? Copak to není zcela jasné? O co jde?

Asi jsem fakticky úplné pako, když nerozumím tomu, proč by mi, Ondřejovi K. rč791102/xxxx měl nějaký soukromý fond dát jen o 50 halířů navíc (a tím si snížit zisk) než absolutní nejnutnější minimum, ke kterému se zavázal. A ani to nemusí být pravda viz. "krize" a krachy a následné nalévání státních peněz do bank.

UFF UFF UFF

A pak že mám přestat pít... hoši, dojebali jste mě, blahopřeju.
kadak
   *new*
17.06.2010 08:29:59    ( 39240 )
Přátelé, já jsem normálně zdrcen. Fakt. Naprosto jste mne vykolejili a uzemnili. Nerozumím tomu. Já se na svět dívám jinak než vy, ale v tomhle jsem si myslel, že máme minimálně podobný názor. Vždyť to přeci není ani z pohledu liberála v pořádku, aby někdo získal obrovské množství peněz aniž by musel udělat řekněme COKOLI! Prostě ty peníze jen tak dostat a mít každý měsíc jistotu, že je zase dostane... je pro mne naprosto neuvěřitelné a nepochopitelné, že s tím vůbec někdo, ať "pravičák" nebo "levičák" může byť potichu souhlasit. Jsem fakticky zdrcen, ale je to pro mne velikým poučením, co dokáže "buzerace"...

...začíná být perspektivní téma školné. Už teď je mi zle,...
kadak
   *new*
17.06.2010 08:20:34    ( 39238 )
To je legrace! Tak svěř své peníze těm, co roztáčí světové krize. Ať už z neschopnosti nebo právě opačně.

Nemám co dodat.

Vlastně ještě něco dodám. Než aby si to alespoň museli zkradnout, tak jim to dejte. Končím. To je fakt směšné.
deus
   *new*
17.06.2010 08:14:24    ( 39237 )
Ještě k té penzijní reformě, Ondřeji, tady je krásně vidět jak se hospodaří s financemi daňových poplatníků. Jo a ten související článek je rovněž nutričně hodnotný (čti: výživný). Ba ne, státu chci platit jen na opravdu nutné výdaje.
PS: Včera jsem začal číst tuhle knížku a je opravdu zajímavá a čtivá.
kutac
   *new*
16.06.2010 23:38:01    ( 39233 )
radsi smazano
kadak
   *new*
16.06.2010 20:01:18    ( 39225 )
Kapisku, běž a dej jim to. Zeber to všecko co máš a dej jim to. Nemusíš potom řešit, že to rozkradou. Prostě jim to dej. Průhledně jim to všechno vysypej, přes průhlednej systém. Ať si to pěkně průhledně rozmnožej. Viď. Není problém, je to transparentní. S Kutačem to dej do mramorové banky s chromovanýma lištama. Spolu si můžete vybrat, u které banky Vás nechají půl roku bez poplatků. Za to že si u nich spoříte na důchod. Povinně. Až ty poplatky zavedou, tak rychle přeběhnout jinam. Pak si můžete v klidu po rozumné úvaze vybrat u které banky dostanete vyšší úroky z vkladu (mimo důchodové fondy). To je přemýšlení, 1 nebo 1,8%? Dilema. I z půjček si můžeš vybrat. Máš volbu. Vrátíš 100-300% půjčené částky. Ještě, že existuje možnost výběru. Super! Blahopřeju, hlavně že spokojenost!

A co takhle zprůhlednit státní spoření na důchod? Proč by tohle nešlo? Protože to ti co tam jsou neumějí nebo nechtějí? Tak ať dou doprdele, ne? Když nechcou nebo neumí!

Myslel jsem si, že tohle už není možné, ale opět se mýlím,...
Radek
   *new*
16.06.2010 14:55:05    ( 39220 )
Něco ten Jyrka musel dělat špatně, tolik peněz musel provařit v deníku Právo skrze inzerci a stejně mu teď odepíšou :))

Vážený pane,

o články pana poslance Paroubka nemáme zájem.

S pozdravem

Robert Dengler
Kapis
   *new*
16.06.2010 14:16:45    ( 39217 )
Kaďák: Však ať si kupuje co chce, ať si na mojich prachách vydělává, hlavně až jaxi je budu chtít vybrat, ať mi je vysází do posledního halíře. J8 osobně, jestli si vybrat, jestli to cpát neprůhlednému financování státu nebo do neprůhledného financování fondu, kde ale budu mít přehled kolik tam mám, tak je to pro mně jasná volba.
Radek
   *new*
16.06.2010 14:09:08    ( 39216 )
A nedá si bokem 2 mega z úplatku, pro sebe :)
deus
   *new*
16.06.2010 14:00:09    ( 39214 )
Bankéř z uškudlených peněz nenakoupí Gripeny.
kadak
   *new*
16.06.2010 13:57:11    ( 39213 )
Nemáš. Úředník si z "ušetřených" peněz nekoupí sám sobě si Audi Q7. Neměl by mít zájem "uškudlit" co nejvíce a vydat co nejméně. Neasi.
Willy
   *new*
16.06.2010 13:44:18    ( 39212 )
Zamen slovo financni k za urednik a mas to to same ve statnim provedeni, dulezitejsi je si to ze uz se nebudeme spolehat na to ze nas duchod budou platit nase deti (kterre jeste ke vsemu nemame), ale my sami. Jestli ta pojistovna (banka, sporitelna, fond) budou soukrome nebo statni je uz vec nazoru.
kadak
   *new*
16.06.2010 13:36:41    ( 39211 )
Ale nemáš povinnost! Vážně si myslíš, že tohle všechno co popisuješ bude fungovat, když jim ty prachy budeš MUSET dát? Proboha, vážně si myslíš, že to ten "finančník" bude spravovat pro tvůj prospěch??? Řekni mi jediný důvod! Jeden jediný! Protože je to "hodný" finančník? Paprlapá!
Kapis
   *new*
16.06.2010 13:10:45    ( 39209 )
Kaďák: minimální jistotu, že tvoje soukromý fond nezajebe bude snad řešeno nějakým pojištěním vkladu. Ale asi žádnou moc mít nebudeš. Ale na druhou stranu, kde máš nějakou minimální jistotu, že až tě systém vyplivne v osmdesáti vycucaného do důchodu, že tvoje prachy stát už dávno nezajebal? A zůstanou ti jen oči pro pláč a chudoba. Nevím no, já mám důchodové pojištění, dávám pětikilo měsíčně a za těch loňských 6 litrů jsme dostal příspěvek 1200, což je 20%, jistě nějaké poplatky, inflace a nesmíš na ně dlouho šahat, ale kdo ti kurwa ty love takhle zhodnotí?? Nikdo!! A máš přehled o celkové sumě. O tom, kolik si narval státu máš přehled? Víš kolik z toho někdy možná uvidíš? Hovno.
kadak
   *new*
16.06.2010 12:44:15    ( 39203 )
Ale vždyť jo. Ty máš na výběr...
deus
   *new*
16.06.2010 12:40:35    ( 39201 )
2Kadak> A já mám zas chuť zapojit se do diskuse. Mraku, dej mi BANán, prosím prosím...:-(
kutac
   *new*
16.06.2010 12:38:50    ( 39200 )
kadak: postovni sporitelna, osobni ucet zadarmo. zde

PS> porad rikam a stojim si za tim: Mas na vyber.

Správa účtuOperace	Poplatek (Kč)
Založení účtu	zdarma
Vedení účtu	zdarma
Elektronický výpis z účtu (v libovolné frekvenci)	zdarma

Platební kartaOperace	Poplatek (Kč)
Vydání Maxkarty ( majitel a disponent )	zdarma
Vedení Maxkarty	zdarma
Výběr Maxkartou z bankomatu ČSOB a Poštovní spořitelny	zdarma
Výběr Maxkartou z bankomatů ostatních bank	39
Služba CashBack	zdarma
Platba Maxkartou u obchodníka	zdarma

Bezhotovostní tuzemské platbyOperace	Poplatek (Kč)
Zaúčtování příkazu k úhradě Max Internetbanking PS	zdarma
Zaúčtování příkazu k úhradě Max Mobil PS	zdarma
Zaúčtování příkazu k úhradě bankomatem	zdarma
Zaúčtování došlé platby	zdarma
Zřízení, změna nebo zrušení souhlasu s inkasem nebo SIPO z účtu	zdarma
Zaúčtování inkasní platby nebo platby SIPO z účtu	zdarma
Zřízení, změna nebo zrušení trvalého platebního příkazu	zdarma
Zaúčtování elektronické operace zadané Max Phone PS	10

Hotovostní operace a obsluha na obchodních místechOperace	Poplatek (Kč)
Zaúčtování hotovostních operací	
- vklad hotovosti Maxkartou na obchodním místě	50
- vklad hotovosti dokladem nebo na ústní pokyn na obchodním místě	50
- výběr hotovosti Maxkartou na obchodním místě	100
- výběr hotovosti dokladem nebo na ústní pokyn na obchodním místě	100
Zaúčtování bezhotovostní operace na účtu	
na základě platebního příkazu	
- zadaného Maxkartou	100
- bezhot. převod Maxkartou expres	100
- zadaného papírovým dokladem	
- trvalý příkaz k úhradě zadaný na obchodním místě	6
- jednorázový, hromadný příkaz k úhradě za účetní položku	100
- ve finančním centru se splatností tentýž den (jednorázový příkaz)	100
na základě svolení k inkasu, SIPO	zdarma
Prioritní platba zadaná elektronicky	15
Prioritní platba zadaná ve finančním centru	200

Změna v rámci Osobního účtu a Osobního účtu ZadarmoOperace	Poplatek (Kč)
- z Osobního účtu na Osobní účet Zadarmo	26
- z Osobního účtu Zadarmo na Osobní účet 	zdarma





May 2024
PoUtStCtPaSoNe
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102