Diskuze o politice
zdenno
   *new*
11.01.2011 12:27:58    ( 44385 )
jj Vena Trade (tež jsem tam 2x bral)..

akorat nevim čim to patři do politiky ;)
Radek
   *new*
11.01.2011 12:08:39    ( 44384 )
gappak
   *new*
11.01.2011 10:56:01    ( 44378 )
doplněno....
deus
   *new*
11.01.2011 10:43:50    ( 44376 )
gappak> Zapomněl's na předvánoční odměny manadementu MOČR ve výši 200M. Což je jako kdyby sto daňových poplatníků prodalo byt, utržené peníze hodilo do kanálu a hlavu složilo tamtéž.
Radek
   *new*
11.01.2011 10:23:48    ( 44373 )
Což potvrzuje tvrzení z mnou odkazovaného rozhovoru, že největší problém ČR je korupce.
gappak
   *new*
11.01.2011 10:55:52    ( 44372 )
A pak že není na důchody....

*Manažer Ředitelství silnic a dálnic má automobil od Skansky
*Policejní uniformy prala firma Langerova známého za 54 milionů
*Armáda platila miliony korun za fiktivní opravy nákladních aut
* Kmotr Oulický figuruje u zakázek Ředitelství silnic a dálnic za 2,5 miliardy
*Kauza mostecké doly: přišly provize a aktéři případu začali nakupovat
*Vondra naděloval vánoční prémie za 210 milionů

Radek
   *new*
11.01.2011 09:23:01    ( 44367 )
Máte na to být Norskem, ale kvůli korupci jste Senegal, říká americký expert

Jenže třeba podle tabulek Gallupova institutu věří u vás lidé institucím stejně jako v rozvojových afrických zemích.
kadak
   *new*
10.01.2011 18:55:26    ( 44358 )
Oskenuj!
Radek
   *new*
10.01.2011 18:54:29    ( 44357 )
Kaďáku, to mně připomnělo, že v Respektu z minulého týdne byl velmi poutavý článek o připravách a realizaci české privatizace. Pokud by byl zájem, oskenoval bych a hodil na net.
kadak
   *new*
10.01.2011 18:55:03    ( 44356 )
Ten BBC dokument jsem viděl taky. Stáhl jsem si to, abych to mohl trošku porovnat s těmi "alternativními" pohledy. Bohužel tragičtější obranu oficiální verze bych nevymyslel ani já,...

Bohužel Dudák dneska nic! Ale pivo mi chybí!
kutac
   *new*
10.01.2011 18:52:10    ( 44355 )
na ct2 bezel program od BBC kde toto cele fiktivni zari popisovali...
jdu do dudaka takze nemam cas, ale ty prijd tez !
kadak
   *new*
10.01.2011 18:28:34    ( 44352 )
Dobře zaběhlých propagandistických dogmat využila TOP09 při objasnění původu státního dluhu. Aby nemuseli zajet do "socanů", jakožto příštího pravděpodobného koaličáka, vymysleli to fikaně. I když prý státní dluh byl v roce 1989 poměrně nízký, může za výši dnešního státníhu dluhu 40 let komunismu. Krásné vysvětlení.

Nabízí se ovšem všetečná otázka. Kolik let komunismu může za dluhy: Itálie, Španělska, Irska, Portugalska, Islandu, UK? Kolik let komunismu zapříčinilo astronomické dluhy U.S.A.???

Nedokážu si odpovědět, zřejmě pořád těch našich 40.
kadak
   *new*
10.01.2011 18:20:29    ( 44350 )
deus:

Promiň mi, že mi vypadlo slovíčko "nepohodlných" (zavírání nepohodlných lidí).

Je to moje chyba, ale i tak bych si myslel, že ty si nebudeš myslet, že já si myslím, že je v pořádku nechat běhat vrahy po venku.

I přes onu zmiňovanou chybu je myslím můj příspěvek srozumitelný. Ale raději to řeknu znovu a trošku jinak, možná obšírněji.

Na úvod. Nechci zpochybňovat mnohá bezpráví, která se stala v průběhu "minulého režimu". Zároveň nahlas říkám, že dnešní záměrná přeplněnost médií "komunistickými" hříchy je ryze účelová a částečně zveličená. Vytváří se obecný obraz, který neodpovídá realitě. Jediný cíl téhle v pravém smyslu slova propagandy, se všemi jejími znaky je diskreditace jiných zřízení, než je dnešní otrokářský kapitalismus.

Funguje to přesně tak, jak je to vymyšleno. Stigmatizace, nálepkování, slogany, zkratky. Komouš, minulý režim, totalita, zločiny minulého režimu, zločiny komunismu atd. atd. atd. Všichni to známe. Každý den se objeví v rádiu, TV nebo v novinách nějaké takové heslo. Je jedno, jaký je obsah článku, příspěvku, reportáže. Jde o to neustále opakovat tahle hesla a tím je zafixovat lidem v paměti. Kouzlo funguje. Obyčejní lidé si tyhle formulace mezi sebou vyměňují a navzájem se utvrzují v obecné pravdě. Příběhy staříků, kteří si zažili své jsou k tomuto účelu zneužívány. O staříky nejde, kdyby o ně šlo, někdo by je už (vláda) "rehabilitoval". Příležitostí měli všichni dost.

Proč? Protože každá pozitivní informace o "minulém zřízení" je v přímém rozporu zřízení tohoto. Celkem jasné.

Přímá svědectví konkrétních lidí, to je to nejlepší kouzlo. Opět, nechci zpochybňovat chudáky, kteří si prošli peklem. Vůbec ne. Ale znám příběhy očitých svědků z 9/11/2001 a přesně si dokážu představit, jak tahle mediální doktrína pracuje. Ani jedno oficiální české médium nepřipustilo pravdu o devátém září. Přitom dnes je zcela evidentní co se stalo. A těmhle médiím mám věřit, že nedělají opět pouze propagandu?

Pardon, to asi nedokážu,...
deus
   *new*
10.01.2011 16:42:09    ( 44349 )
Řidič tramvaje dostal pokutu za srážku s blbcem Johnem. Dobře mu tak, dobytkovi - viděl auto s majáčkem, tak měl jako každý normální řidič zapnout blinkr a uhnout na stranu vozovky...OMG!!!
deus
   *new*
10.01.2011 16:29:19    ( 44348 )
Na zavírání lidí není nic špatného, jde jen o to jací lidé a z jakých důvodů se zavírají. Účelem zavírání lidí je dočasná/trvalá separace od společnosti - například u tzv. "spartakiádního vraha" Straky (v současné době žijícího pod jménem Novák) asi není pochyb o tom, že jak jemu, tak především společnosti bylo líp, když koukal na slunko přes mříže. O tom, z jakých důvodů a jakým způsobem byli v minulém režimu separováni lidé existují přímá svědectví - poslechem těhle svědectví jsem trávil nedělní večery u rozhlasu.

Kolik amerických vězňů je politických? No, řekl bych že spousta - například těch, jejichž jediným proviněním bylo držení marjánky pro vlastní potřebu. A spoustě vězňů je jistě jedno, za co sedí, protože známá pravda je se říká, že vězení jsou plná nevinných lidí (oni si to o sobě často myslí;-)).
kadak
   *new*
10.01.2011 15:48:59    ( 44345 )
Jak vypadá ten minulý režim? Takový hubený s knírem? Personifikace režimu je efektní. Taky ji používám.

Mýtus o zavírání nepohodlných lidí panem Minulým Režimem je nesmrtelný, tím více, čím více je přiživován politickými debatami, tématicky zaměřenými filmy a nespočetnými výročími. Jakkoli strašlivé je zavírání jakýchkoli lidí kamkoli, kýmkoli a kdykoli, tohle strašení panem Minulým Režimem má pouze jeden účel. Odvádět pozornost od problémů současnosti.

Jen na okraj, kolik z dvou miliónů Amerických vězňů je politických? A kolika vězňům je to úplně fuk, za co sedí,...
kadak
   *new*
10.01.2011 11:38:35    ( 44336 )
deus:
Šemhamforaš pasuje.

kutac:
Dokážu nahradit slovo ZISK jiným výrazem. Jde o podstatu a ta není moc legrační.

mrak:
Ještě minulý týden jsem slavil,že jsi se mne zastal a to dokonce hned 2x. Je mi jasné, že tyhle časy se už nikdy nevrátí,...
deus
   *new*
10.01.2011 09:21:17    ( 44328 )
Pozn> Šemhamforaš na kaďáka zní "Co myslíš?". ;-)
mrak
   *new*
10.01.2011 09:07:02    ( 44326 )
2kutac: 42 ?
kutac
   *new*
10.01.2011 08:57:19    ( 44324 )
presne vim kolikrat se tam objevi slovo ZISK!
kadak
   *new*
10.01.2011 08:08:13    ( 44322 )
deus:

Strašně se k nadhozenému tématu chci vyjádřit. Trošku se mi to v hlavě košatí (doufám, že to není nádor), takže to není na 5 min. Proto se svou reakcí nespěchám a až bude chvilka, odpovím.

(Vždy, když předchozí příspěvek obsahuje tázací větu "Co myslíš?" považuji za svou povinnost se k danému tématu vyjádřit,...)
deus
   *new*
08.01.2011 21:17:56    ( 44302 )
Asi jsem zapráskaný idealista, ale opravdu věřím, že například těm Svobodným o vlastní prospěch nejde. Pravidelně čtu blog předsedy Macha i místopředsedy Matějky a fakt by mě zajímalo, jak by si ve "vysoké politice" vedli.

Co s tím? Já si myslím že současný stav je neudržitelný a pořádné, opravdové revoluce se ještě dočkáme. A protože sami nic změnit nemůžeme, asi nám fakt nezbyde než čekat, co myslíš? Nebo myslíš že to jde nějak jinak?

PS: Nemyslím si, že by celá strana Svobodných byla křišťálově čistá a zcela prostá prospěchářů a sviní - to asi není žádná. Jen je jich tam teď nejspíš úplné minimum a až v momentě, kdy by ta strana začala mít opravdu reálnou možnost se do parlamentu dostat, pak by se tam zmrdi začali hrnout. Tomu se asi zabránit nedá, jde jen o to, jak by se k tomu "zdravé jádro" postavilo.
kadak
   *new*
08.01.2011 20:30:04    ( 44301 )
Problém není v nedostatku kvalitních stran. Problém je v tom, že současný systém každou stranu když se dostane do parlamentu přetvoří v "parlamentní" stranu. Se vším všudy. Bohužel v tomhle zřízení se nikdy neprosadí v politice nikdo, kdo má zájem udělat něco pro občany téhle země. Tedy pokud by to "něco" náhodou bylo i v jeho osobním zájmu, tak se udělá něco i pro občana.

VŠICHNI co do vrcholové politiky vstupují tam jdou plnit své osobní cíle. Při té příležitosti ještě naplní cíle svých sponzorů. Jako vedlejší produkt se občas udělá něco pro lidi.

Tahle situace není jak ty říkáš problém našich Českých lidí. To je problém celosvětový, celo kapitalistický. Je to Martine deusi úplně všude stejné, někde však mnohem horší. Dokud bude vládnout ZISK, není možné, aby tomu bylo jinak.


Je mi to líto, ale bohužel je to tak,...
gappak
   *new*
08.01.2011 12:07:47    ( 44291 )
se zelim...
deus
   *new*
08.01.2011 11:26:09    ( 44290 )
Svobodní odmítají povinné spoření do fondů. Včera se mě Markéta ptala, proč když mě to tu tak sere, nezaložím si politickou stranu a nejdu to změnit. Odpověděl jsem jí, že není třeba zakládat nové strany, protože ty, které by mohly změnit věci k lepšímu už u nás jsou, jen nedostávají hlasy od stáda ovcí a vepřů co umí počítat jen na prstech jedné ruky (což ostatně dokládá složení současné vlády). Nejsem naivní a nečekám, že kdyby se Svobodní dostali do vlády, okamžitě by tu nastal ráj na zemi. Jen by bylo fajn mít ve vládě i někoho jiného, než pořád ty stejné prasečí ksichty co se při své tupozrakosti omezují na neustálé handrkování o tom, jestli se má skočit do septiku po hlavě nebo nohama napřed a ani je nenapadne přemýšlet o tom, je-li vůbec třeba do těch sraček lézt. Jenže chtějte po typickém českém človíčkovi víc, než aby se rozhodoval, jestli "se šípkovou nebo se zelim".
gappak
   *new*
08.01.2011 10:25:07    ( 44288 )
ODS jsou borci....

Exministr Drobil má novou práci, stal se ?ideovým šéfem? ODS

Jeho skandál v prosinci málem položil Nečasovu vládu, dnes má ale exministr životního prostředí a místopředseda ODS Pavel Drobil nové zaměstnání. "Jsem garantem nového projektu odborných komisí ODS," říká Drobil.

gappak
   *new*
07.01.2011 13:53:22    ( 44282 )
Izraelci zabili omylem v posteli palestinského seniora

Při razii v Hebronu byl v pátek ráno zastřelen 67letý Palestinec Amir Kavasmi. Podle agentury Reuters byl zabit ve své posteli. Izraelská armáda se omluvila

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/221719-izraelci-zabili-omylem-v-posteli-palestinskeho-seniora.html
kadak
   *new*
07.01.2011 13:48:07    ( 44281 )
Mimochodem s těmi drogami, ono něco na ten způsob jak tu Willy popisuje funguje v Nosrku. Závislý na heroinu není závislý, ale nemocný. Dostává sociální příspěvek atd. Denně za ním dojíždí "pouliční pracovník" a obdarovává jej novým nádobíčkem, atd, atd. Faktem je, že je to příšerně drahé. Takový příležitostný "pikař", i když bude "piko" k dostání v lékárně, na občanku - pecka za kilo, ani ne za půl roku skončí na gramu denně. U toho si samozřejmě bez problémů dokáže udržet své zaměstnání. Do doby, než si rozhryže rty, na poradě bude běhat kolem stolu a potom najednou během minuty zničeho nic odříká všechna vyjmenovaná slova po neexistující souhlásce. Pak se ocitne na dlažbě.

A co pak?
kadak
   *new*
07.01.2011 13:34:44    ( 44280 )
Cože? Automaty do dětského koutku? Piko do trafiky? Ty ses normálně zbláznil!

Hanba na tebe!


(Ještě jsem nezažil Willyho, aby byť jen slevil ze svého názoru. Nikdy, i když šlo jen o papuče. Tak vidíš.)
Willy
   *new*
07.01.2011 12:49:42    ( 44278 )
2mrak> Ono v tom extremu a absurdite je to lepe videt, ja samozrejmne vim ze zakazat fotbal je blbost, ale tim jsem chtel jen ukazat ze stejna blost je zakazovat alkohol, jine drogy a nakonec i ty automaty. Taky jsem nikdy nerekl ze by se melo piko kupovat v trafice, ale treba v lekarne a na obcanku si to predstavit dokazu. Stejne tak automaty by se nemeli stat soucasti detskych koutku v supermarketech. Ale to tady snad kazdy chape ne?
May 2024
PoUtStCtPaSoNe
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102