Diskuze o politice
kadak
   *new*
12.01.2011 08:28:17    ( 44436 )
Zipe, zjímavé, jen jsem to rozečetl. Dočtu v poklidu jízdy busem č.39 odpoledne domů.

radek: Scan-Respekt-Privatizace!
zip
   *new*
12.01.2011 08:06:29    ( 44435 )
Radek
   *new*
12.01.2011 00:03:53    ( 44433 )
Jinak v aktuálním Respektu (fakt nejsem Bakala :), se píše, že ke spokojenému životu stačí mít 1 milion dolarů v hotovosti. Cokoliv nad jsou prý už peníze, které normální spotřebou člověk neutratí :)

BTW: Bakala tam rovněž říkal, že je dost pravděpodobné, že se přidá k výzvě Gatese a Buffeta, s tím, že dá polovinu majetku na charitu (zmiňoval jsem to tady pár listů zpět). Tak vám třeba předtím dá ty byty.
Radek
   *new*
11.01.2011 22:55:19    ( 44429 )
ad ČOI seznam) tak jsem si našel ten původní článek a napadlo mě, co když ty měsíční kontroly začal dělat majitel až po návštěvě ČOIky (leden 2010)? Dnes se nedá už věřit skoro ničemu :)
kadak
   *new*
11.01.2011 22:44:39    ( 44428 )
deus>

Konkurence je k ničemu. Jak jsme si už vysvětlili. Konkurence vede pouze k tomu, že se nevybírají nejlepší komplexní řešení daného problému, ale pouze konkrétní řešení. Jednotliví "soutěžící" nemůžou své poznatky sdílet, ztratili by konkurenční výhodu. Tím pádem zcela v souladu z pravidly volné soutěže dochází k uplatňování zastaralých technologií, výrobních procesů atd.

Příklad:
Zadání - OBĚD.
Dva potenciální dodavatelé.

Jeden Umí připravit parádní polívku. Ze zásmažky se zeleninou, játrové knedle, paráda. Hlavní chod ovšem za polévkou silně pokulhává. Druhý "soutěžící" zase umí svíčkovou. S polívkami si nerozumí. Ale umí hlavní jídlo. Cenami se příliš neliší, takže "soutěž" zřejmě vyhraje soutěžící číslo dva. Dostane zákazník kvalitní, komplexní řešení svého zadání? Nikoli. Ať tak nebo tak, vždy bude o něco ochuzen.

Konkurence je souboj, závod, soutěž. Spolupráce je mnohem víc! Nabízí sdílení "Know how", obecných vědomostí, technologií a tím i výběr těch, za daných okolností, nejlepších řešení.

Co na to říkáš ty? Půjde pokrok při spolupráci rychleji nebo pomaleji, než v konkurenčním prostředí?

Další dotaz, který očekávám bude znít zřejmě:

A co motivace???
Radek
   *new*
11.01.2011 22:36:29    ( 44427 )
deus
   *new*
11.01.2011 21:47:10    ( 44426 )
Dotaz na kaďáka k té rovnostářské společnosti: existovala by tam konkurence? Šel by vývoj stejně rychle kupředu jako v té současné? Nebo pomaleji/rychleji? A magická formulka na závěr (usměvák mrkavý) - co myslíš?
gappak
   *new*
11.01.2011 19:56:18    ( 44424 )
olomoucky denik

s komentarem

Pěkná blbost,jedna z mála benzinek,u kterých mám 100% jistotu,že benzín je kvalitní,pravidelně tady tankuji a rozdíl poznám už třeba v tom,že oproti levnému benzínu prodávanému u obchodáků,na benzín třeba z této benzinky ujedu víc kilometrů,navíc ten certifikát kvality není nejaký interní kus papíru,ale certifikát státní zkušebny.Jsem zvědavý co z toho bude,že by další chybička ČOI?
Radek
   *new*
11.01.2011 18:38:49    ( 44421 )
Ten její citát je odkud?

Jinak víme, jak to s podobnými seznami bývá. V těchto dnech byl i seznam soudců, co dosud soudí a před listopadem měli stranickou knížku. Uběhlo pár dní a ejhle, několik jich ve straně nikdy nebylo.
gappak
   *new*
11.01.2011 18:30:41    ( 44420 )
KM ? PRONA, a.s., Pražská, Olomouc

?To není možné, že tam jsme. O ničem nevím, žádnou pokutu jsme nedostali, nic jsem neplatila a ani si nepamatuji, že by tu někdo z ČOI byl. Máme certifikát kvality, každý měsíc si necháváme dělat za peníze vzorky, abychom měli jistotu,? řekla Kollárová.
Radek
   *new*
11.01.2011 17:56:59    ( 44418 )
Tohle myšlení kaká i mě Vodafone chce být "společensky zodpovědnou firmou"

Článek je reakcí na tuto výzvu Vodafone

Celý můj pohled na věc shrnuje věta z článku firmy víc zajímá jak vypadají z pohledu PR, než z pohledu zákazníků. Zkrátka vymýšlí nebetyčné peachoviny, než aby se starali o ty, co jim platí faktury.
jaryn
   *new*
11.01.2011 15:46:14    ( 44410 )
2deus: Podle toho co tu píšeš stát si chapadla osekává rozprodává a privatizuje v podstatě vše.

kaďák popisuje asi trochu něco jiného a má pravdu musel by se změnit celý systém a nejen u nás, ale v podstatě všude all around the world - dnes změnil slovo ZISK za slovo KORUPCE s přívlastkem nejkrystaličtější

PS : so Eat da poo-poo! :-)
deus
   *new*
11.01.2011 15:48:10    ( 44408 )
Tak jo, pojďme na to:
"...a z toho co nám dá si odvedeme něco do společného".

To skoro zní, jako bychom si to odvedli do toho společného z vlastní vůle, rádi a s úsměvem na tváři. Tak jak's to popsal to zní moc hezky, jenže v praxi přijde velkej silnej chlap s nataženou rukou a kdo mu neodevzdá, ten dostane po tlamě. Chlap nám přitom tvrdí, že to dělá pro naše dobro, že nám nakrmí děcka když jsme na poli, že nám schová do zásoby až budeme staří a že nám za část nechá opravit ty chatrče. Chlap pak sedí na velké, ba přímo obrovské hromadě brambor, cpe se jak otesánek a pár malých, nedomrlých brambor dá těm hladovým děckám a těm z nás co už zestárli, abysme drželi hubu. Do toho kolik komu dá, do toho nemáme co kecat.

A ten lepší návrh: a kdo bude určovat, kolik's toho udělal pro společnost? U dlaždičů se to dá, tam se prostě každej večer spočítá, kolik metrů kdo položil (na brigošce u Ivana se to tak dělalo). Ale jak se to bude určovat u tebe, u mě? Podle počtu písmenek naťukaných na klávesnici? Kdo udělal víc práce pro společnost - ty, kterej jsi vymyslel, nakreslil a spočítal čističku, nebo ti chlapi co to posvařovali, natřeli, smontovali...? Ti chlapi budou tvrdit že oni ("Bez nás by to inženýrskej nepostavil, vždyť neumí vzít šroubovák do ruky, lempl jeden") a nepřipustí si, že bez tvého nápadu by si mohli svařovat a šroubovat a montovat až do halelujá...

Ale to zase argumentuju do extrémů a nerad bych dostal od Mraka přes pysk. Ale mohla by z toho být zajímavá diskuze;-)

kadak
   *new*
11.01.2011 15:37:41    ( 44405 )
Takže pojďme na princip.

Vypěstuje se kopec brambor. Z toho kopce nám majitel pole většinu sebere. Něco málo nám dá, za to, že jsme mu to sklidili a z toho co nám dá si odvedeme něco do společného:

1. abychom mohli nakrmit naše děcka, když jsme na poli.

2. schováme do zásoby, abychom mohli něco jíst až budeme staří.

3. něco vyměníme za pomoc při údržbě našich chatrčí, obydlí a taky něco dáme těm co se nám starají o bezpečnost, o zdraví atd.

Protože hrozí, že by mohla vzniknout korupce, když máme nějaké společné brambory, raději majiteli pole necháme všechny společné brambory. Ale jakými bramborami budeme platit ty tři věci? Už vím! Těmi svými, které nám majitel pole milostivě ponechal.

Děkuji, nechci.





Mám lepší návrh. Co takhle rovnostářská společnost? Dostaneš tolik peněz, kolik si udělal práce pro společnost. V prvním stádiu peníze vyjadřují mé oblíbené: vložená energie, zdroje, práce za čas. Nikdo nemůže hromadit amorální bohatství. Nejde tedy ani korupčnit, tvořit organizovaný zločin.

Druhá fáze je život bez peněz. Proč ne? Protože si to teď neumíme představit? A Karel IV by si uměl představit občanskou, "demokratickou" společnost? Stěží,...


EDIT:
"Oni" se nám stejně snaží ty naše společné brambory sebrat, jak jen to půjde a ještě nám říkají, že to tak musí být. A my jim je dáváme a radujeme se. V tom spatřuji stejný prvek racionality, jako modlit se a myslet to vážně. Stejně jako líbat ruku faráři, který kolem sebe máchá tím hrncem, ze kterého se čoudí. Raději ani nevím, jak se tomu čoudu říká,...
deus
   *new*
11.01.2011 15:15:40    ( 44403 )
K té korupci - ta nejvíc bují tam, kde se rozhoduje o cizím. Takže první krok k jejímu potlačení = osekat chapadla chobotnici zvané stát. Druhý krok - uzákonit vyrovnaný rozpočet po vzoru Švýcarska. Třetí krok - drakonické tresty za korupci. Jenže kapři si rybník nevypustí, že? Takže by to chtělo pořádný výlov, i když většina těch osádlených už ani nebude k žrádlu (Kalousci a podobné piče), novou násadu a tu pravidelně obměňovat, teda pokud tam nechceme zas za pár let mít nachlup stejné bahňáky (nebo Mažňáky?).

PS: Když si přečtete "Hodnotové desatero TOP 09" a podíváte se na to, co představitelé téhle šaškárny dělají v reálu, zjistíte, že ten dokument toliko dobrý ku vytření prdele jest.
kadak
   *new*
11.01.2011 15:02:41    ( 44402 )
ad

Radek
11.01.2011 10:23:48 ( 44373 )
Což potvrzuje tvrzení z mnou odkazovaného rozhovoru, že největší problém ČR je korupce.


Musím reagovat, nezvládnu nic k tomu neříct. Bohužel korupce není největším problémem ČR, ale celého světa. Současný systém stojí na korupci. Je to korupce v nejkrystaličtější podobě. Jak ji chceš vymýtit?


Co myslíš, k čemu slouží ty indexy a žebříčky "nezávislých" rejtingových agentur? Že by k určování výše úrokové sazby? A tohle není korupce? Když si mezinárodní kapitál svými nástroji určuje míru úrokové sazby, za peníze, které nám sám půjčí? A pacholci, které si přímo nebo nepřímo do vlád jednotlivých zemí dosadí si ty půjčky vezmou?







Nezlobte se na mne, že pořád do všeho kecám, ale já to téměř nikdy nevydržím. Nenamlouvám si, že po přečtení pár příspěvků se mnou budete souhlasit,a kývat hlavou jako houpací koně. To bych si snad ani nepřál, ale doufám, že se aspoň nad něčím z toho zamyslíte. Vždycky je dobré poslechnout si různé názory...


Hlavně na sebe nenechávejte pičovat ty zkurvysyny z TV a rádia. Neposlouchejte to, prosííím!!!
deus
   *new*
11.01.2011 14:57:16    ( 44401 )
smazano
deus
   *new*
11.01.2011 14:15:50    ( 44398 )
Dík, to dává smysl. Dokonale.
kadak
   *new*
11.01.2011 13:24:18    ( 44397 )
Bod Vzplanutí:

Teplota, při které je koncentrace par vzorku tak velká, že při kontaktu se zkušebním plamenem tyto páry vzplanou a při odstranění zkušebního plamene zdechnou.

Sem měl na státnicích. Teda mimo jiné,...


Asi by tedy ta teplota při naředění měla býti vyšší. Asi.
deus
   *new*
11.01.2011 13:14:37    ( 44394 )
zdenno> Laik by si myslel, že když to bude zředěné tak bude bod vzplanutí vyšší (za předpokladu, že bod vzplanutí = teplota, při které se "to" vznítí) - prostě to nebude tak dobře hořet. Jak to teda vlastně je a proč?
kadak
   *new*
11.01.2011 13:07:04    ( 44393 )
Zdenno, ty se uč! A Gappáku, ty taky něco... hmmm... dělej.

A já pojedu na Vánu si nabrat plnou, bo se tež nebojim.
zdenno
   *new*
11.01.2011 13:03:13    ( 44392 )
pokud je nižší bod vzplanutí, je to evidentně naředěné..ad sdružená pokuta: ČOI našla tuto odchylku u více stanic jednoho provozovatele, udělila tedy jednu velkou pokutu celé společnosti - evidentně to není prohřešek vedoucího jedné provozovny, ale příkaz zněl jasně zhora ;)

edit: ale maš recht, že olomoucká tam neni, což neznamená, že je vše v pořádku, možná tam jenom nekontrolovali..

ad Benzina: ta dostala symbolickou pokutu za vyšší tlak par u benzínu, tzn. že jim nejspíš nefungovala rekuperace, ale to je pouze můj (náš s kolegou) odhad (nemám teď čas to zkoumat) a pokud to tak je, znamená to, že kvalita benzínu nebyla nijak ovliněna..
gappak
   *new*
11.01.2011 13:12:15    ( 44391 )
Když se mi vykurvily trysky tak žádná Vena nebyla. Bral jsem benzina,shell,lukoil (Jet). Na venu jsem začal jezdit po opravě vstřikovačů a na posledni prohlídce palivového vstřikovaní mi bylo řečeno ze vstřikovače dávají to co mají dávat. Jinak na Vena jsem nebyl cca 1/2 roku. Tankuji na Euro-oil (Čepro) nebo AGIP. Oba dva díleři máji certifikát SGS.
Sám za sebe říkám "Vény se nebojím" a klidně tam natankuji.

Jinak je zajímavé jak byl ten neoficiální seznam "nepoctivých" benzínek tak byl na cca 4 stránky o obsahoval pumpy jako Shell, Benzina, lukoil atd.

V seznamu ČS které prošli v roce 2009 mimo jiné je i vena trade v Mohelnici, která letos neprošla

EDIT
Radek
   *new*
11.01.2011 12:47:27    ( 44390 )
kadak
   *new*
11.01.2011 12:47:32    ( 44389 )
Gappák:

c)

Jedna Véna dostala skoro největší pokutu. A pak ty jiné Vény ještě pokuty sdružené, což nevím co znamená. Možná to znamená nezávadné palivo, jen se na Vénu někdo zased. Nějaký kartel pod vedením mušličkářů, nebo rusáci z Lukoilu.

Ale?! Ty tvoje trysky se možná ucpaly tím bodem vzplanutí? Nebo celníkama? Je to sice nejlevnější palivo, ale já bych se na Vénu asi vysral...
Radek
   *new*
11.01.2011 12:44:39    ( 44388 )
Toto je krásný titulek k tomu seznamu benzínek ČOI zveřejnila pumpy, na kterých naměřila odchylky od normy Hlavně to neříci na plnou hubu, aby nás náhodou někdo nežaloval :))
Radek
   *new*
11.01.2011 12:42:52    ( 44387 )
zdenno, do politiky třeba proto, že lze očekávat názor, že jde pouze o obezličku pro veřejnost a chybí tam řada dalších, kter si zaplatili apod. :)) Zkrátka jasná politika :)
gappak
   *new*
11.01.2011 12:40:04    ( 44386 )
ale...

a)neni to olomoucka (v seznamu je i benzina. A co vim tak na olomouckou venu jezdi tankovat celnici, Takze si to budou hlidat.)
b)Je to pouze o bodu vzplanuti. A to neni zavada ktera by ti kurvila motor max to pojede na pikacu.
zdenno
   *new*
11.01.2011 12:27:58    ( 44385 )
jj Vena Trade (tež jsem tam 2x bral)..

akorat nevim čim to patři do politiky ;)
Radek
   *new*
11.01.2011 12:08:39    ( 44384 )
May 2024
PoUtStCtPaSoNe
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102