Diskuze o politice
kadak
   *new*
12.10.2011 20:10:22    ( 51938 )
Mraku, mimochodem, to co píšeš o Šarkézim vlastně kopíruje to co jsem psal o Řecku. Jen s tím "hojením" systému je to úplná blbost. Je to jakobys chtěl nastavit pravidla rulety tak, aby z ní měl zisk jak provozovatel, tak hráč. Tohle prostě nejde.
kadak
   *new*
12.10.2011 20:00:07    ( 51937 )
A takhle mám robit do 70. To nedává smysl. Práce se za posledních 50 let neskutečně zefektivnila. V Americe už naprostá většina lidí dělá "jen" ve službách, aby měli vůbec robotu. Technologicky dokážeme vyrobit množství jídla pro dvě planety a přitom 2/3 lidí více či méně hladoví a já půjdu do důchodu po smrti!?

Ano, jsem úplně spokojen. Nacházím v tom logiku, smysl, racionalitu, humánnost, lidství... Dokážu přečíst text do 200 znaků a vněm mi to všechno iDnes vysvětlí!
kadak
   *new*
12.10.2011 19:53:46    ( 51936 )
Když to posobě čtu, tak si v tom výtahu zdánlivě trošku protiřečím. V celém textu tomu tak není, proto je nmomožné psát heslovitě a zkratkovitě, protže dochází k velké chybě výkladu textu.

Mimochodem jsem pořád v robotě na střeše rožnovské Tesly. Asi to tu miluju.
kadak
   *new*
12.10.2011 17:57:34    ( 51935 )
Mraku, i ty (smutně)? Je to ani ne 30 SMS.

Pro lidi zdrcené SMS dobou:

1. odstavec
Řecko zadlužily kolaborující vlády
2.
Je to cílená strategie, analogicky se strategií upltňovanou na rozvojové země
3.
Stejně to dělají i v Řecku i např u nás.
4.
Vol si koho chceš, všichni budou plnit nařízení EU. Škrtat sociální výdaje a platit dluhy.
5.
Zadluženost je systémový prvek. Není to chyba jednotlivých vlád ale logický výsledek systému.
6.
Majstrštyk EU. Banky zadlužily Řecko. My jim to zapltíme a budeme platit do konce světa.
7.
Cílem je zlikvidovat sociální sféru. Zbytečný únik zisku "nejbohatších elit".




Zrovna od tebe je mi to celkem dost líto. Přečteš to za jedinou minutu. Když se ti to nechce číst, tak aspoň neznehodnocuj moji snahu objasnit můj pohled na svět. Navíc mě o to deus požádal.

Tak vidiš.
mrak
   *new*
12.10.2011 15:46:27    ( 51933 )
no pruser by to samozrejme byl a dopad by to melo zrejme i na nas, Ale hlavne!! by to melo dopad na ty co v tom maji prachy, takze chudym sebereme a zalepime tim diru kterou by mohlo bohatym neco utect....

V kazdem pripade je to strasne SPATNE!! protoze bez krachu nezdravych financnich organizaci nemuze zacit hojeni systemu
deus
   *new*
12.10.2011 15:36:13    ( 51932 )
2mrak> To né, oni to odůvodní tím, že když je necháme padnout tak to bude ještě větší průser (pro nás, samozřejmě).
mrak
   *new*
12.10.2011 15:30:04    ( 51931 )
2kad: moc dlouhe namam cas,

2all: tak jsem se dival na zpravy a Sarkozi strasne bojuje za to aby se ze zachraneho fondu sanovaly dluhy nejake francouske banky.

Takze z nasich penez se bude sypat bance protoze poskytly uver ktery jim dluznik nezaplati. Tak me napadlo co by se delo kdyz by se dluh radne splacel? podelili by se banky o svuj zisk s nami?

:-D
kadak
   *new*
12.10.2011 13:12:47    ( 51926 )
deus:

Co má společného hřebík s dírou v pneumatice?

Řecko zadlužily Banky a EU je nástroj, kterým se jim to lehce podařilo a hlavně, kterým se jim lehce udrží Řecko pod otrokářskou nadvládou. Stejně tak jak to dělají u nás. Mají na to ve vládách kolaboranty (u nás od 90.let soustavně dodnes). Víš co je to takzvaný ekonomický atentát?

Jedná se o jednoduchou strategii, jak dostat jakoukoli rodinu, organizaci nebo stát do područí ? dovést k zotročení. Pro země třetího světa se používají takzvaní economical hitmans ? zástupci největších světových bank, nejlépe zaštítění MMF, kteří přijedou za vedoucím představitelem té či oné banánové republiky a začnou jej buď přímo korumpovat, nebo ho prostě oblbnou a půjčí zemi několik miliard dolarů. Nasadí úroky a světe, div se, Republica Banana nemá na splácení? Co potom? Privatizujte, prodávejte a hlavně nemalou a zcela zásadní část své práce už navždy odevzdávejte dobrovolně bance?

V případě Řecka nebo jakékoli ?parlamentní demokracie? (křiví se mi pysk a prsty, když píšu ten úplně vylhaný název tohohle fašistického uspořádání ? ve skutečnosti se tohle zřízení musí jmenovat ?Fašistická loutkoherní šou?) dochází ke zprivatizování státu zahraničními soukromými bankami pomocí nastrčených kolaborujících špičkových politiků. Jinak je průběh úplně stejný. Nikoho už nezajímá, že tak jak Řecko, tak rozvojové státy svůj dluh už dávno splatili, dluží ?jen? na úrocích (rozvojové státy splatily každý půjčený dolar už průměrně 5x).

Samozřejmě, že se nejedná jen o Řecko ale vlastně o všechny státy v EU. Řecko je jen nejvíce postižené. Zatím. A jak s tím vlastně souvisí EU? Například tak, že před Irsko, Řecko, Portugalsko a možná i další země musely podepsat dohodu, že ať bude zvolena jakákoli vláda, budou omezovat a škrtat sociální výdaje a takto ušetřené peníze budou používat na splácení dluhu. No to je přece něco krásného ? démonokracie, vol koho chceš, ale budeš tančit tak jako bankovní konglomerát napsal do not EU.

Nejlegračnější mi připadne že Řecko zadlužili lidma zvolení čuráci. Jako by bylo na výběr. Volte z toho, co Vám my nabídneme. Tohle je ten princip. Nemáš na výběr chlapečku, běž k urničce a vhoď z toho, co jsme ti MY nabídli. A Řřecko je ten nejkrásnější příklad, že je úplně jedno, jestli lidé volí ?prvici? nebo ?levici? nebo ?polednici?. Všichni zadlužují. Je to tak? Kdo v EU není zadlužený? Jde to jinak? V tomhle fašistickém systému? Jde. Ale musíš být silný jako Čína nebo velký jako Rusko. Nebo bezvýznamný jako Island (protože jinak si nedovedu představit, proč je nechali odhlasovat si, že se na dluhy vyserou a jednoduše jes nesplatí, zřejmě na ně ještě ale vletí?), protože jinak si tě prostě zadluží. Čína ta je na dlouhé povídání a z toho rezultující jiný příspěvek a Rusko je rozkradené vnitřně, ovšem na venek nemá žádné dluhy, co vím. A tím je trnem v oku bankovním kartelům, ale to je na taky jiný příspěvek?

Majstrštyk EU je Německo ? Francouzsko ? Řecký tunel, který se dle mého soudu bude aplikovat na další státy. Řecko je natolik zadlužené, že už své dluhy nesplatí. Takže jim musíme dle směrnic EU další peníze půjčit/dát. Kdo jsme to my? No třeba, ale zdaleka nejen, my dva. My dva a miliony ostatních dáme na Řecko ze své práce část, aby se to v Hellas ani neohřálo a putovalo to do Deutche Bank. To je krásné! Banka: ?Takže nejdříve si do Řecka nasadíme ?kolaborující? vládu, stát vnitřně zdemolujeme na základě ekonomických pravidel, která sami určujeme a potom budeme z ostatních lidí žádat příspěvky na sanaci dluhu a to včetně ?vlastních lidí? z Německa a Francie!!! Geniální!?

Momentálním cílem těch, kteří opravdu vedou EU a U.S.A. je naše ?přebujelá? sociální sféra. Strašně jim vadí, že chodíme k lékaři a můžeme studovat. Ty peníze ? neboli naše práce, kterou jsme dnes schopni dát na tyhle pro nás nýmandy ?nepotřebné? věci se jim moc hodí. Proto na nás uměle vytvářejí kletbu dluhu, abychom nemohli utrácet za zubaře a za školu, za umělou ledvinu, ale abychom tyhle peníze dali pěkně k Rotschildovi do banky.

Takhle a proto EU zadlužila Řecko.

Ještě řečnická otázka s dovětkem: Kdyby zmizely dluhy, co by se stalo s prací, která za ně byla udělána? Popadaly by postavené domy, zasypaly by se vykutané doly, rozpadly by postavené silnice? Myslím, že ne. Hmota a energie je totiž realita. Peníze a ekonomika je jen naše hra. A je jen na nás jak dlouho budeme ctít jejich pravidla hry.


(Psáno ve chvatu na střeše společnosti ON-SEMICONDUCTOR, budova M1 ? proto prosím tolerujte překlepy, i dvojité překlepy, sem tam i nějakou faktickou nepřesnost,?)
gappak
   *new*
12.10.2011 09:37:20    ( 51921 )
Stevia

Stevia je 200 až 300-krát sladší než cukr a nízkokalorická, čili blahodárná pro hypoglykemiky.

Nenápadná, bíle kvetoucí světlomilná tropická rostlinka Stevia rebaudiana, též Eupatorium rebaudianum, není jen postrachem výrobců potravinářské chemie. Proč?
cibuk
   *new*
12.10.2011 09:33:22    ( 51920 )
deus
   *new*
12.10.2011 08:29:13    ( 51916 )
Počkej, počkej - jak EU zadlužila Řecko? Nebylo to náhodou tak, že Řecko zadlužili lidma zvolení čuráci tak jak to dělají už přes dvacet let u nás námi zvolení čuráci?
Vysvětli mi to prosím, jsem natvrdlej.
kadak
   *new*
12.10.2011 08:20:57    ( 51914 )
To jsou jen nepodstatné píčoviny. Doslova.

Horší je, jak EU pomocí bankovního sektoru a kolaborantských vlád Řecka pomáhá demolovat rodinné rozpočty obyčejných lidí. A to i "doma" v Německu.

Jak? Nejprve "zadluží" Řecko a potom chtějí po členských státech EU aby dluh pomáhaly "sanovat". Na sanaci se podílíme pouze my, obyčejní lidé.

Z nesmyslného vymyšleného dluhu se stává otrokářský nástroj nejen nás, ale i samotných Němců!!!

Kdosi mi posledně v hospodě říkal: "Jak by to mhli udělat "svým" lidem?"
Úplně stejně, jako je poslali někam ke Stalingradu zmrznout. Pro bankéře průmyslové gyganty nejsou žádní "my Němci", "my Američani", "my Rusové", ale jenom my nadlidi a plebs.

Těšme se, až nám seberou všechny úspory, ale dluhy zůstanou! Pak se konečně někdo doufám nasere a zapálí WallStreet a Deutche Bank, třeba...
deus
   *new*
12.10.2011 07:55:55    ( 51912 )
Další báječná směrnice Evropské Uhnije?
mrak
   *new*
11.10.2011 23:20:01    ( 51904 )
:-D
kadak
   *new*
11.10.2011 14:48:54    ( 51896 )
Takzvanný dvojnásobný překlep. Nedělej!
deus
   *new*
11.10.2011 14:39:06    ( 51895 )
Jasně, překlepl a hned dvakrát. Ondřeji, Ondřeji, už je mám zase na nose, ty tvoje bulíky...
kadak
   *new*
11.10.2011 14:23:16    ( 51894 )
Hlavně vy se dávejte dohromady. Sem se překlepl, což ani v dyktátě není hrubá chiba!
deus
   *new*
11.10.2011 14:51:00    ( 51893 )
Viník vinný ovíněním vínem?
Sisa
   *new*
11.10.2011 13:52:16    ( 51891 )
vinník od slova víno neasi :-D
kadak
   *new*
11.10.2011 13:23:06    ( 51885 )
Gappak:
Jasně. S tím 100% souhlasím. Jen tvrdím, že na Ukrainně dneska soudí "Vondra" "Havla". Nejde o žádnou spravedlnost.

deus:
Ale no ták!
gappak
   *new*
11.10.2011 12:36:10    ( 51881 )
Tak vidis....
deus
   *new*
11.10.2011 12:33:06    ( 51880 )
kadak: Píše se viník.
gappak
   *new*
11.10.2011 12:33:53    ( 51879 )
Nezmazals jen jsem editoval prispevek a nechte smazal a odeslal a pak jsem to dal zpetne do puvodni verze.

Já tím chtel rici ze uz by konecne nekdo mohl jit sedet za podepsane nevyhodne zakazky.
Viz kauza "ubytovnu, hotel a parkoviště v pražské Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN)" která nyní stála 217 milionů korun a nic nestojí a nikdo nic nepodepsal a nebo se to nemůže najít. viz včerejší události na čt

Edit
Soutěž na PPP projekt ve Střešovicích vyhrálo konsorcium Prague Military Hospital Concession (PMHC), jehož nabídka byla ve finále posuzována jako jediná. Cena kontraktu na 25 let vzrostla na více než 6,4 miliardy korun. Původní odhady přitom hovořily o necelých 1,3 miliardy korun. Ministerstvo obrany vedené Martinem Bartákem předložilo návrh na změnu projektu vládě a ta jej pod vedením premiéra Jana Fischera 24. května 2010 ? tedy těsně před sněmovními volbami ? schválila.
kadak
   *new*
11.10.2011 12:25:07    ( 51877 )
HA HA HA!

1. Tady nejde o potrestání vinníka, ale odstranění konkurence.

2. Pokud se zásadně nezmění systém, nikdy nepůjde o potrestání vinníka. Pouze o odstranění konkurence.

Proto nedoufám, že naši soudci nepůjdou ukrajinskou cestou,...

Tím nechci říci, že by se hned několik desítek špičkových politiků nemělo odsoudit např. za vlastizradu. Ale mělo by smysl, aby například vlastizrádce Vodnra soudil vlatizrádce Havla?

EDIT:
Tys to smazals!!!

EDIT2:
Už si to zase obnovil!!!
gappak
   *new*
11.10.2011 12:24:49    ( 51876 )
Toník dnes půjde chlastat na žal.

Tymošenková překročila pravomoci, soud ji poslal na sedm let do vězení.

Doufám že naši soudci někdy půjdou ukrajinskou cestou
kadak
   *new*
11.10.2011 11:14:41    ( 51874 )
No, přiznávám, že je to poněkud nebezpečnější, než obědvat srpem a kladivem místo příborem. Ale většinou se mnou jede spolujezdec, který poradí. V opačném případě zbývá pouze tzv "Ruská ruleta"...
deus
   *new*
11.10.2011 11:08:20    ( 51872 )
kadak: No, dodržovat v silničním provozu pravidlo přednosti zprava bych ti doporučoval - přinejmenším v zájmu tvých spolujezdců;-)
Napadá mě legrační scénka z tenisu, záběr do hlediště kde všichni synchornizovaně kroutí hlavou, jen kadak stále upřeně hledí vlevo:-D
kadak
   *new*
11.10.2011 11:01:16    ( 51871 )
Nevím. Myslel jsem si, že je to něco proti americkým odporům...

Takže jen proto, že se nedívám nikdy doprava jsem jako piča jo? (Doprava se z ideologických důvodů nedívám ani na křižovatce...)
cibuk
   *new*
11.10.2011 10:28:37    ( 51870 )
Zdenku si mi to vyfouk......grrrrrrr
ale jenom o dvě a čtvrt minuty
cibuk
   *new*
11.10.2011 10:26:42    ( 51869 )
2 kad: buďs Deusovi nahrál na smeč a nebo spíš moc dobře víš....no asi spíš víš že
přesto hledej "SHOT SPERM, NOT BULLETS"
April 2024
PoUtStCtPaSoNe
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405