Diskuze o politice
Maly Kodiak
   *new*
13.11.2011 15:31:53    ( 52946 )
kadak
   *new*
13.11.2011 11:42:10    ( 52941 )
Fašisti.
gappak
   *new*
13.11.2011 11:40:09    ( 52940 )
Většina americké veřejnosti podporuje izraelský útok na íránská jaderná zařízení a o něco méně by podpořilo vojenský útok Spojených států.
gappak
   *new*
12.11.2011 11:07:06    ( 52915 )
Nová zpráva MAAE o jaderném programu Íránu u některých západních jaderných expertů vyvolává pochybnosti o kvalitě důkazů.

Zpráva je založena na více než 1000 stranách informací dodaných CIA v roce 2005, rok poté, co byly zřejmě vyvezeny z Íránu na přenosném počítači. Ale hluboké pochybnosti o věrohodnosti dokladů zůstávají - Írán už dlouho trvá na tom, že dokumenty jsou padělané "nepřátelskými zpravodajskými službami" - a to i přes pokus MAAE o ověření údajů a rozptýlení těchto pochybností.

Robert Kelley, americký jaderný inženýr a bývalý inspektor MAAE, který byl mezi prvními recenzenty původních dat v roce 2005, říká: "Je to určitě stará zpráva, a je opravdu úžasné, jak málo nových informací je v ní."
Nezdá se, že Írán má stejnou posedlost vyvíjet jaderné zbraně, jako je Severní Korea, Není to nikde k nalezení jako důkaz," řekl Shannon Kile, vedoucí projektu jaderných zbraní SIPRI (Stockholmský mezinárodní institut pro mírový výzkum).
V roce 2002, uvádí Kelley, se MAAE zabývala také "velmi špatnými" padělky, vytvořenými Italy k předpokládaným iráckým jaderným odkazům na Niger, které CIA použila pro Bushovu administrativu jako casus belli pro válku v Iráku.
Radek
   *new*
11.11.2011 15:49:38    ( 52906 )
gappak
   *new*
11.11.2011 07:11:50    ( 52885 )
A naše mainstreamove media opět mlčí.

10.000 studentů včera a asi 50 000 studentů dnes protestovalo v Londýně na protest proti rostoucímu školnému a vládnímu programu Davida Camerona . Rozzuřená policie vystěhovala 25 stanů "Occupy London" na Trafalgar Square a provedla 24 zatčení .
Skupina násilných mladíků vzala útokem budovu, ve které sídlí ústředí Konzervativní strany.
gappak
   *new*
10.11.2011 15:16:40    ( 52878 )
Jestli to povedou židaci tak to bude nejspis o vanocich
kadak
   *new*
10.11.2011 15:13:52    ( 52877 )
Jsem najezený střízlivý a rozumně uvažující.

Volný trh je základem kapitalismu. Kapitalismus je ve své nejagresivnější formě fašismem, prosazuje své zájmy násilnou formou. Vytváří války. Vždy když dojde ke krizi kapitalismu, krize vrcholí konfliktem, často globálním. Výtejte na prahu III. války.

Volný trh = Fašismus.

kadak
   *new*
10.11.2011 15:05:01    ( 52876 )
Jinak se ještě jednou a naposledy vrátím k té privatizaci.

Žádná privatizace není nikdy realizována pro lepší funkci privatizovaného podniku, pro spokojenost zaměstnanců ani pro společenskou prospěšnost. Jediným cílem privatizace je zisk privatizátora. A ten jde v naprosté většine případů proti zájmu zaměstnanců, velmi často proti společenské prospěšnosti a někdy je pro podnik doslova záměrně destrukční (viz rozsáhlý jev 90. let).

Jde jen o zisk, nikdy ne o lidi. Což je absurdní, když si uvědomíme, že zisk je jen součást jakési společenské hry zvané ekonomika. Ti lidé jsou reální,...

Pokud se náhodou zlepší postavení zaměstnance, podnik lépe funguje a je společensky prospěšnější jedná se pouze o krátkodobý vedlejší efekt v honbě za ziskem, který je v konkurenčním prostředí volného trhu neudržitelný.
deus
   *new*
10.11.2011 15:04:15    ( 52875 )
Ondřeji bež se najíst, mluvíš z hladu.
kadak
   *new*
10.11.2011 14:53:09    ( 52874 )
Na ČRo se mluví o válce taky. Jako by mluvili o chlebu s máslem.

KURVY, KURVY, KURVY!

Druhá strana toho samého volného trhu. Volný trh = Fašismus.

KURVY!
zdenno
   *new*
10.11.2011 14:50:45    ( 52873 )
V Británii se mluví o útoku na Írán do dvou měsíců

http://www.denik.cz/ze_sveta/v-britanii-se-mluvi-o-utoku-na-iran-do-dvou-mesicu.html
Radek
   *new*
10.11.2011 14:09:37    ( 52871 )
ad Škoda MB) tak stávky tam jsou, protože mají odbory a ty pokud vím každý rok vyjednávají novou kolektivní smlouvu. Pokud se nedohodnou slovně, vezmou jako nástroj stávku. Nakonec se vždy všichni dohodli k oboustranné spokojenosti.
Maly Kodiak
   *new*
10.11.2011 14:03:04    ( 52870 )
Vim ze odbyham od tematu - ale o Tatru jsem se dost zajimal. Kdyz jdete do muzea - tak vidite same uspechy - (i na zapadnim trhu a konkuranceschopnost!) Primorsky val v Nizozemsku stavely nase Tatrovky! Paradni nadcasova technologicka reseni, Tatra kolem sveta ... a to vse az do roku 1990 a pak prd. Kdyz slo tatre o krk, tak se jim podarilo ziskat klicovou zakazku s Cinou. V tu dobu nahodou nechal po Koprivnici tehdejsi starosta/hejtman Jaluvka rozvesit vlajky Tibetu, aby tim opet "bojoval za neci lidska prava." Tomu se rika sabotaz. Se zakazky s Cinou seslo, Prava Tibetanu byla ochranena a nevim kolik lidi se z podniku tankrat muselo propustit... privatizace, rozkradizace, konec.
Maly Kodiak
   *new*
10.11.2011 13:56:34    ( 52869 )
2RADEK:
Priznam se ze o Skode nevim, vim jen ze tam bylo za poslednich par let hodne stavek. Posledni clanek z 2010 ZDE nevim, jak se tam maji ted.

Ale pak si vzpomenme treba na podniky

Tatra, CKD, Karosa, Zetor, Vagonka Studenka, Chronotechna Sternberk... vsechno to byly podniky na vysoke technologicke urovni, a vse je bud rozkradene, zavrene, nebo uz davno v rukach nekoho za hranicemi...
Radek
   *new*
10.11.2011 12:51:41    ( 52867 )
Kaďáku,

Ukažte mi někdo nějaký velký soukromý podnik ve kterém jsou dělníci dobře placeni! Není takový podnik.

Moje povědomí říká, že Škoda Mladá Boleslav. Pletu se?

Jinak ohledně privatizace je pěkný článek/zamyšlení v aktuálním čísle Respektu. Dej mail a já ti to pošlu. Kromě toho, že je výročí 20 let úmrtí Gustava Husáka, je i 20 let od české privatizace.
kadak
   *new*
10.11.2011 11:52:35    ( 52866 )
deus:
Tak ještě jednou:


Ad řízení státem:

Takové hovadiny, že stát neumí nic řídit, to raději ani neuvádějte. Ano, stát v moci banksterů, ten samozřejmě a zcela logicky a přirozeně nikdy nebude umět hospodařit se státním majetkem. Uvádět tohle jako důkaz neschopnosti státu řídit podniky? To je jako kdybych měl já prezentovat hokej: Dívejte, jak je to blbá hra...

A k tomu dodávám, aby snad nebylo pochyb: Cestou není privatizace, ale udělat podmínky takové, aby prostě manažeři nesli svou zodpovědnost. Zdupals - vypadni. Zdupals více - zaplať. Zdupals úplně - jdi si sednout! Druhou podmínkou je, aby nikdo nemohl principielně vydělat takové částky, které si nemůže zasloužit, proboha jakých 500000,- měsíčně? Copak ten manažer odvede 20x více práce než průměrně zaplacený člověk? To asi pracuje 20x8 hodin denně? Nebo je jeho práce 20x pro společnost přínosnější? Pokud odbouráš tyhle nesmysly, které sebou přináší volný trh korupce se sama rozpustí. Má minimální základnu pro bujení... Lékem je změna systému.

A opět doplňuji, že například Čína to se státním hospodařením umí na současné poměry skvěle. Musíme brát v potaz to, že na venek musí stejně nesmyslně soutěžit na volném trhu, jako ostatní vesměs kapitalistické země. Dokonce i Venezuela si vede dobře. A nekonečně také pomlouvaná Kuba je na tom v porovnání srovnatelných zemí ve svém regionu daleko nejlépe. O tom snad není diskuse, volně dohledatelné,... Jasně, izolovaná KLDR není tím nejlepším příkladem, to uznávám, ale kdoví jak je to tam vlastně vedeno a proč nespolupracuje s Číňanem,...

Ad Mao:
Z poloviny propaganda vytrhaná z kontextů dějin a situace celé Číny, z druhé poloviny asi bohužel smutná pravda. Ale co má Mao společného z dnešní Čínou? Asi to samé, co my máme společného s revolucí v roce 1948 nebo s Karlem IV. Nechme Maa mrtvého. Další klišé - Čína sice válcuje všechny ekonomicky, ale co ta liská práva! A já se ptám! Která konkrétní lidská práva jsou tak masově v dnešní Číně porušována? Konkrétně která? Jsou to ta stejná lidská práva jako v Libyi, Afghánistánu, Iráku a brzo v Íránu? Stejná lidská práva, jako mám já, černoch, který čuchá hlady lepidlo a americký dělník? Ruský oligarcha a ruský bezdomovec? Náš dělník, náš THP a ty a já? Která lidská práva Čína porušuje? Obávám se, že si opět podlehl propagandě, ale to se není čemu divit. Propaganda je vychytralý psychologický boj.
zdenno
   *new*
10.11.2011 11:33:27    ( 52865 )
deus
   *new*
10.11.2011 11:13:55    ( 52864 )
Proč to s ČD vypadá tak jak to vypadá? Protože manadement nemá vůbec ale vůbec žádnou zodpovědnost a zároveň má jistotu, že stát je padnout nenechá. Firmu je možné řídit dvěma způsoby: dobře a špatně. Bohužel, ve státním sektoru je to skoro vždycky ta druhá možnost. V soukromém jsou tyhle dvě možnosti samozřejmě taky, jen s tím rozdílem že ta druhá nemůže trvat na věky.
Když padne "řízeno státem" a "Čína" v jedné větě, automaticky se mi vybaví "báječný experiment" velkého Maa ve snaze zajistit pro svou zemi dostatek železa. Inu, jak říkal už Stalin: "Smrt člověka je tragédie, smrt milionů je statistika." :-(
gappak
   *new*
10.11.2011 10:44:29    ( 52863 )
kadak
   *new*
10.11.2011 10:43:45    ( 52862 )
Sakra, dokáže mi někdo vysvětlit, proč by měl soukromý vlastník Čských Drah přidat na platu průvodčím a sám si ubrat? Na základě jakého principu? Proč? A kde je nějaký precedens? Kde se privatizací dosáhlo něčeho jiného, než výnosů pro vlastníka? Ještě se prodejem státního majetku "vylepšil" státní rozpočet. Vlastně. Proto jsme teď bez dluhů, že?

Takové hovadiny, že stát neumí nic řídit, to raději ani neuvádějte. Ano, stát v moci banksterů, ten samozřejmě a zcela logicky a přirozeně nikdy nebude umět hospodařit se státním majetkem. Uvádět tohle jako důkaz neschopnosti státu řídit podniky? To je jako kdybych měl já prezentovat hokej: Dívejte, jak je to blbá hra...

Podívej se Martine do Číny, kde je všechno řízeno státem (kecy o státním kapitalismu nechme stranou, prosím). A brzo nás sežerou. Tržnímu hospodářství je konec. Asoň tak jak jej známe. Nemá cenu se na něj znovu obracet, oživovat mrtvolu. Není prostě udržitelné pořát točit peníze, zvyšovat spotřebu a devastovat zdroje. Současná (dle mého názoru záměrná) dluhová krize je jen jedním nikoli jediným důvodem proč tenhle systém není udržitelný. Za chvíli bychom potřebovali planet několik a stejně by byl v Africe hlad. Musíme jít jinou cestou. A do téhle vize privatizace ČD prostě nezapadá.
kadak
   *new*
10.11.2011 10:27:48    ( 52861 )
Jasně PRODAT. Všechno prodat! Hlavně ČD! Na to jedou už řadu let. Nejdříve rozdělit (ČD Cargo a ČD). Protože současné mafiánsko-prokapitalistické "vedení" státu neumí hospodařit se státním majetkem, nebo ještě lépe nechce umět, proto to raději dáme soukromníkovi, potažmo těm samým lidem, kteří to jako státní podnik vést neumí. Jako "jejich" už jim to půjde, asi. Schválně říkám, že jim to dáme, protže takhle se u nás záměrně "hospodaří" se státním, aby se ukázalo, jaká je to černá díra! Aby se potom mohlo privatizovat výrazně pod cenou, tak jako fabriky v 90 letech.

A já se ptám:

Jaký je rozdíl mezi tím, že si ze "státního" odsypou manažeři do vlastních kapes, nebo když to zprivatizují? Jeden tu je a obrovský. Když to zprivatizují, odsypou si ještě více, protže budou moci a zodpovídat se nebudou už vůbec nijak a nikomu. Pořád tady najivně věříme, že nás velkokapitalista bude milovat, že se bude snažit minimalizovat své požitky aby zapaltil třeba průvodčí na drahách? My se asi nikdy nepoučíme. Ukažte mi jediný podnik na světě, kde to tak je? Kde si velkomajitelé odpustí požitky ve prospěch zaměstnanců?

Ptám se podruhé:
Ukažte mi někdo nějaký velký soukromý podnik ve kterém jsou dělníci dobře placeni! Není takový podnik. Velké nadnárodní kolosy to prostě neudělají a malý podnik si to zkrátka nemůže kvůli zasrané konkurenci a ceně práce na trhu (bože, tohle je ale píčovina) dovolit.



Privatizace - Geniální všelék. Jenže nevidím, že by to vůbec někde fungovalo jinak, než ve prospěch omezené vrstvy. Tohle myšlení fakt nechápu.
deus
   *new*
10.11.2011 09:40:53    ( 52860 )
Sofort přestat dotovat tuhle díru na peníze a prodat.
kadak
   *new*
10.11.2011 08:16:52    ( 52844 )
Kocourek Mňamňourek je už v pejči. Tedy není ve vládě ale jinak je za vodou.

A já se ptám: Pamatuje někdo z vás polistopadovou vládu bez korupčího skandálu?

A proto se ptám podruhé: Není třeba změnit systém? Opravdu jsou řešením "nové" neparlamentní strany?


NE!
gappak
   *new*
10.11.2011 06:56:25    ( 52841 )
chemicky ali kalousek

Vláda si rozpočtem opět koleduje o drsný náraz

http://www.ceskapozice.cz/byznys/ekonomika/vlada-si-rozpoctem-opet-koleduje-o-drsny-naraz?page=0,1
Radek
   *new*
09.11.2011 17:51:55    ( 52832 )
ad Kocourek) myslím, že dnes byla čeština obohacena o další slavný výraz "odklonit peníze". Ne, já nejsem vychcánek a podvodník, já pouze odkláním peníze.
Radek
   *new*
09.11.2011 17:39:14    ( 52830 )
Pěkný tweet :)

Miluju tuhle zemi, kde se snoubí balkánská korupční mentalita se západním klidem a rozvahou, takže se z toho nestřílí.
Radek
   *new*
09.11.2011 17:00:06    ( 52829 )
Pane Charouzi, děkuji Vám, že jste se mi v této souvislosti připomněl. A ze srdce se Vám omlouvám - člověk jako Vy skutečně nepatří mezi v textu uvedené osoby. Člověk přezdívaný "král tunelářů" by bezesporu zasloužil nejen samostatný text, ale řekl bych, že nejlépe samostatný trestní spis.

Okamurova omluva "Králi tunelářů"
magion
   *new*
09.11.2011 16:24:25    ( 52827 )
Prijemnou zabavu.. kocourek v prubehu brifiknu zmeni barevnou teplotu tak o 2000K smerem k cervnenemu konci :)
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/211411058301109/
mrak
   *new*
09.11.2011 15:40:13    ( 52822 )
poslal kolega:
rozhovor s Markem Bendou (ODS) o kontrolach ve statnich akciovkach

na to jsem mu napsal:
Primou demokraciji ve forme bicu do rukou vsech volicu a bicovat a bicovat!!!
May 2024
PoUtStCtPaSoNe
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102