Diskuze o politice
KunA
   *new*
24.04.2012 12:24:04    ( 56605 )
kadak
   *new*
24.04.2012 12:08:42    ( 56603 )
Výstřel přijat.
Maly Kodiak
   *new*
24.04.2012 11:23:07    ( 56601 )
2KAD: vystřelím do tmy, ale tipnu si - je to Římská říše?
kadak
   *new*
24.04.2012 09:06:08    ( 56593 )
Oligarchové kupují obrovské neobdělávatelné kusy pouště, jen aby někam své peníze investovali. Střední třída nemá peníze na utrácení, obchodníci a řemeslníci nemají prostředky na základní výrobu, trh stagnuje. Provinční i centrální vláda i lokální státní správy přestávají reflektovat na potřeby lidí, nerespektují ty, kým byli zvoleni. Vydělují se ze společnosti a hrají své vlastní zákulisní hry, stát nespravují, jen ke svému prospěchu ždímají.

O jakém historickém období píšu?
kadak
   *new*
23.04.2012 12:29:45    ( 56582 )
To je jak v létě v porubě, když sháníme lidi na fotbal. Hele vole, je to dobré, sehnala sem nějke žoliky, valíme dál, kdo dá gol, vyhrál...

...akurát oni takhle "řídí" stát!!!
kadak
   *new*
23.04.2012 11:02:44    ( 56567 )
...a proto je potřeba vytvořit systém, který bude mít dostatečně silnou vazbu aby se "pouhou" politickou činností nemohl politik obohacovat nad přijatelnou mez. Nejen majetkem, ale i mocí, protože např. za minulého režimu si žádný "pupík" nemohl vydělat víc než systém umožňoval. To víc našmelili veksláci. Zato mohli pupíci otravovat lidem život a posílat je třeba i pro nic za nic pracovat do kotelen.

Morálka musí být nejprve zákon. O tom dnes nemůžeš ani nahlas mluvit, protože okamžitě narážíš na prostor "volného trhu". Hned jak chceš zrušit herny, okrádače babiček (prodejce hrnců), nebo třeba lživou reklamu, tak si proti "demokracii" a svobodě. Ale čí svobodě, že?
zdenno
   *new*
23.04.2012 07:07:42    ( 56566 )
mrak: "moralni a profesni kvalitu v politicke reprezentaci" .. promin mraku, ale tomu snad ani ty neveris..lidi jsou totiz prasata a na tyhle mista se vzdycky vyskrabou predevsim ti, co si budou hrabat sami na sebe, at uz se po ceste "nahoru" budou tvarit, ze to mysli jakkoli vazne pro blaho nas vsech.. a i kdyby meli snad na zacatku sebcistsi myslenky, tak bud hodne rychle skonci a nebo je system sezere..
mrak
   *new*
22.04.2012 15:45:56    ( 56561 )
No ja jsem to sledoval jen castecne ze zpravodajstvi, ale mam z toho pocit ze je to prvni pokus "ukrast" skutecnou revoluci a udelat z toho jen predcasne volby, coz neni reseni...
Je potreba zmenit nastaveni systemu, pozadovat moralni a profesni kvalitu v politicke reprezentaci...
kadak
   *new*
23.04.2012 00:09:15    ( 56558 )
Robota - Závod ke dnu

Film, na který jsem zašel s přáteli v rámci jednoho světa. Film mne velmi pozitivně překvapil! Myslím, že by se na něj mělo podívat co nejvíce lidí, aby získali trošku představu jak to chodí. A nejenom protestovali "proti vládě". I kutač a deus by se měli podívat. Je to fakt nenásilné a zajímavé. Film je rozdělen do čtyř asi 15 min částí.

V případě zájmu mám tento kousek i jako avi!!!

EDIT:
To avičko má asi o půl hodinky více. Je lepší,...

EDIT2:

...bohužel, mám tu samou, zkrácenou verzi určenou pro ČT. Ta delší určená do kina byla o dost "výživnější"...
kadak
   *new*
22.04.2012 13:07:11    ( 56556 )
kutač:

Bylo tam 100tis lidí. Pokud budou předčasné volby, vyhrají jiné strany a dokončí to co Kníže Bilderberg, totiž Švarcmberk začal. Je potěšující, že jsou lidi nasraní, ale pokud si neuvědomí, že "dluhy" nejsou komu vracet, protože si za takové množství peněz stejně nejde nic koupit (druhá planeta neexistuje), a že chyba je hlavně v systému, a ne pouze v zastupitelích (vládách, parlamentaech a pod.) tak se stejně nic nevyřeší.

Například "levicová" (dle mého názoru pouze mírněji liberální) ČSSD chce taktéž "reformovat" ve velmi podobném duchu jako současní "vládci".

Nejde seriózně reformovat, pokud se jednoznačně neodmítne nemorální uvalení dluhu na lidi místo zvýšení platů a o tom nikdo nemluví.

Ale je to začátek a na jeho konci může být několik výsledků. Od totálního fašismu po něco konečně moderního - společnosti založené na společném sdílení. A to bych si já přál!
kutac
   *new*
21.04.2012 21:05:51    ( 56552 )
zadny zazitky z dnesni demostrace? nikdo nebyl?
kadak
   *new*
20.04.2012 09:29:47    ( 56533 )
Zdděmku!

Ty nám tady pěkně konspiračníš!!!

Raději mysli na rozpočtovou odpovědnost a úspory!




Nemám teď čas, ale včera jsem si do noci taky fajně početl, tak snad to všechno stihnu do konce šichty linknout...
zdenno
   *new*
20.04.2012 09:11:30    ( 56531 )
Jak se upírská chobotnice Goldmana Sachse zmocnila Evropy

Puč Goldmana Sachse, který v Americe selhal, stojí v Evropě na pokraji naprostého úspěchu - před trvalou, neodvolatelnou pomocí bankám, k níž se upsali daňoví poplatníci, napsala Ellen Brownová.
Radek
   *new*
19.04.2012 17:12:38    ( 56523 )
Dnešním hostem Hydeparku je Vojtěch Filip, předseda KSČM.
zdenno
   *new*
19.04.2012 10:44:03    ( 56516 )
vtip ?

Přijde za otcem pětiletý synáček a ptá se, co je to ta politika. ? Jak bych ti to vysvětlil ?, přemýšlí otec. Podívej se, to je jako u nás doma: Já jsem kapitalismus. Já vydělávám peníze a nosím je domů. Maminka, to je vláda. Ta mi peníze vezme, něco si nechá a zbytek přerozděluje podle svého uvážení. Naše služebná, to je dělnická třída.Ta pracuje a my ji za to platíme. Dědeček, to jsou odbory, ten dává pozor, aby dělnická třída nebyla vykořisťována. Ty sám jsi lid. Pro tebe to všechno všichni děláme. A tvůj malý roční bratříček, tak to je naše společná budoucnost. Rozumíš tomu ? Chlapeček se dlouze zamyslí a pak řekne:? Zatím ještě nevím, nechám si to projít přes noc hlavou?. V noci se probudí zápachem, protože jeho malý bratříček se pokakal. Zajde tedy do pokoje rodičů. Tam spí jenom maminka a nejde probudit. Chlapec jde tedy do pokoje služky. A tam vidí tatínka, jak si se služebnou právě hezky užívá. Ani jeden si malé postavičky nevšimne. Chlapeček se smutně otočí a za rohem uvidí dědečka, jak se zájmem pozoruje oknem tatínka se služebnou. Ani dědeček si ho nevšimne. Chlapeček se rozpláče a jde si lehnout. Ráno se ho tatínek ptá: ?Tak už víš, co je to ta politika ?? A chlapeček smutně odpoví: ? Už to vím, ale je to trochu jinak, než jsi říkal včera ?. ? A jak, prosím tě ?? ? No, kapitalismus zneužívá dělnickou třídu. Odbory tomu nečinně přihlížejí, zatímco vláda tvrdě spí. Lid je všemi ignorován a naše společná budoucnost leží ve sračkách ?.

našel jsem v diskuzi na denik.cz
Radek
   *new*
18.04.2012 16:15:05    ( 56506 )
mrak
   *new*
18.04.2012 10:58:08    ( 56502 )
Informaci o tomhle zrejme zaregistroval kazdy, ale jestli mate 28min cas tak se na to u podivejte Prvni dil poradu Juliana Assange World of tomorrow, tentokrat s vudcem libanonske organizace hisballah Hasanem Nasralláhem
deus
   *new*
16.04.2012 13:10:06    ( 56485 )
kadak
   *new*
16.04.2012 13:00:00    ( 56484 )
Myslím si, že víme, kdo to je, ale je otazné, zda rozpoutat válku a ukázat se veřejně, že jsme to my, co děláme "obtíže". Ve společnosti, kde je korupce standard jsou ti co nekorupční a ještě se proti tomu postaví ti špatní... Nejeden příklad by se dal jmenovat i z celkem nedávných kauz.

Samozřejmě, že to tak nenecháme, protože z nás udělali úplně blbce. Ale nic víc než zpoždění dotací nedosáhneme. Není to poprvé a pokaždé na naši stížnost odpověděl úřad, že v zadávacím řízení "neshledal pochybení". Muselo by se to dát k soudu. A za deset, patnáct let by se ten sou možná i prohrál, třeba k vůli formální chybě. Tak to je.

EDIT:
Horší je, že v téhle zakázce jde "jen" o ucamraných 6,5 míčů (jak říkají Pražáce). Jak to asi tak vypadá, když jde třeba o dva řády více!? Nemám iluze!
Maly Kodiak
   *new*
16.04.2012 11:43:02    ( 56483 )
2KAD: Chtelo by to zjistit kdo to uz montuje a aspon je prasknout na TV Hovna nebo tak.
kadak
   *new*
16.04.2012 10:31:05    ( 56478 )
Dneska nám přišla zadávací dokumentace pro veřejné výběrové řízení. Bylo to zcela jasně napsané na "někoho" tak, aby se se jiný dodavatel mohl jen stěží trefit do zadávacích podmínek. Jednoznačně definovaný typ zařízení. Asi tak, jako by policie vypsala otevřené výběrové řízení na jakákoli vozidla s okřídleným šípem ve znaku. Kvalifikace zaměstnanců, počet obdobných dodaných zařízení. Minimálně 40 mil. obrat, prostě šmé, které přesně pasuje na někoho konkrétního...

Dalším vtípkem je, že celá mašina i se stavebními úpravami a pod. má stát na místě v polovině července. TO UŽ TEĎ MUSÍ NĚKDO STAVĚT!!!

Ale bombónek na závěr, nabídka má být na stole u firmy zajišťující výběrové řízení DNES VE 12.00. Máme na to cca 2h i s dopravou někam do Brna. Nejzajímavější na tom všem je, že nikdo neporušil žádný zákon. Ani ti zkurvysyni, kteří nám ty podklady poslali až dnes.

Jak chce někdo bojovat s korupcí, když systém je korupce?!

Je mi zle, zle, zle... Sere mě to tady KURVÁ!!! Mám chuť někomu pochcat hlavu...
mrak
   *new*
13.04.2012 16:14:07    ( 56454 )
:-D
kadak
   *new*
13.04.2012 15:33:33    ( 56452 )
radek:

Před víkendem je třeba se zasmát a tobě se povedlo mne opravdu pobavit. Máš u mě velké plus.

edit: Ale s deusem do jedné strany nejdu:

Pravo-Levá neoliberálně marxistická rotační turbo strana - PLNMRTS


edit2: Leda bych byl předseda a on jenom místopředseda
Radek
   *new*
13.04.2012 14:49:38    ( 56450 )
kaďáku, stačí založit stranu a mít nad 3 procenta a máš peníze na billboardy. Do té doby ti je půjčí z banky. Po volebním úspěchu půjčku zaplatíš :)

deus, vyjádřím se k bodu 2. Tohle je pouze tvůj dojem. Zákon říká něco jiného. Nelíbí se ti zákon? Začni vykonávat činnost za jeho změnu. Třeba založením strany s kaďákem :)
kadak
   *new*
13.04.2012 14:46:34    ( 56449 )
deus:
Neodmítl absurdní trest za absurdní přestupek. Odmítl se nechat zastupovat, odmítl navrhnout změnu soudce, nechal se odsoudit a neodvolal se. Pouze zaplatil pokutu.

Jsme v právním státě. Nešel sedět za tykadla a absurdní trest dostal, protože po tom co ho odsoudila ta piča Langerová odmítl využít jakékoli další právní možnosti. Dál s ním museli zacházet stejně jako z každým jiným! Co je na tom nepochopitelného? Udělal to schválně. Buď je to hňup, nebo je to kalkul.


radek:
Ničení volebních plakátů a billboardů není v souladu s právem, ale zcela v souladu s morálkou. Já nemám prostředky na základě kterých bych mohl bezostyšně lhát prostřednictvím plakátu denně stovkám lidí. To že oni je mají je neospravedlňije, aby tak činili, přestože je to v souladu se zákony. Zničit, popsat a zapálit všechny tyhle kurevstva je morálně naprosto v pořádku. Bohužel zatím není zákon psaný podle morálky, což se doufám po zásadní systémové změně společnosti radikálně změní.
deus
   *new*
13.04.2012 14:39:50    ( 56448 )
Ne, to v pořádku není, ale:
1, Měl by platit nějaký princip přiměřenosti. Sousedčiny slepice zdrhly na moji zahrádku, mám jí za to rozmlátit hlavu bejsbolkou házet šutry do oken?
2, Šlo o plakáty politických stran zaplacené z ukradených peněz (tzn. daně a nezištné příspěvky od spřátelených "podnikatelů" - nazývat podnikateli lidi přisáté na státní cecek se mi trošku příčí), tzn. i z peněz ukradených Smetanovi, který na rozdíl od těch kurev doopravdy pracoval.
Radek
   *new*
13.04.2012 14:21:16    ( 56447 )
deus, ničení cizí věci je dle tebe v pořádku? Billboard či polep je cizí věc.
deus
   *new*
13.04.2012 14:14:00    ( 56445 )
A veřejně prospěšné práce dostal za tykadla. Že odmítnul absurdní trest za absurdní "zločin" je úplně v pořádku.
Radek
   *new*
13.04.2012 14:08:35    ( 56444 )
Na případu Škarka zjistíme ještě jednu věc. Zda soud může odebrat poslanecký mandát. Přeci jen je Škarka stále poslanec a zbavit se toho může jen on sám :)
kadak
   *new*
13.04.2012 13:38:04    ( 56443 )
Tak Radku díky, právě jsem smazal rozepsanou reakci na deuse.

Smetanovi sic fandím, ale to vězení je od něj buď pitomost, nebo kalkul. Protože tak jak přistupoval k soudu to jinak nemohlo dopadnout. Stejně tak jako ten umělec Týc...

Kauze "uplácení" ve vlastní straně nerozumím už vůbec (pokud se teda bavíme o tom samém, tedy o Vejcích Vyvařených...). Má li strana přeci nějaký program a je na základě tohoto programu zvolena, tak zvolení zástupci přece musí plnit tento program. Nač je tedy uplácet, co? Takhle přeci má fungovat demokracie, ne? He he he!

edit: A ještě šťochanec do deuse - co je to stát? Já říkám, ne tenhle stát, ale jeho státní zřízení je problém.

edit2: A kdo z nás ví, že například TOP09 své stanovy až po volbách? Úsměvné, že? Co a proč tedy lidé volili? No jasně! Proti PAROUBKOVI!!! A taky se to všem povedlo. Paroubek je v piči a TOPka si odsouhlasila program a stanovy strany až po volbách. Krásný příklad fungování parlamentní medio-demonkaracie.
May 2024
PoUtStCtPaSoNe
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102