Diskuze o politice
kutac
   *new*
03.05.2012 13:20:28    ( 56770 )
jezura vydelava na nasich dotacich ? a kde prosimte...
zdenno
   *new*
03.05.2012 09:56:38    ( 56768 )
deus: zakonem stanovena minimalni mzda = "nesmyslné sraní se do života občanům" ???

to nemužeš snad ani myslet vážně..
kadak
   *new*
03.05.2012 08:52:08    ( 56766 )
A tady na ten příspěvek mám žízeň už dva dny. Jen nemám čas to VŠECHNO napsat.
deus
   *new*
01.05.2012 19:45:02    ( 56738 )
Svinstvo. Daň z převodu (prodej) nemovitosti (dům, byt) je 5% 3% (opraveno). Při prodeji bytu za 1 milion korun je to 30 000 Kč. Při prodeji domu za 2 miliony je to 60 000 Kč.

Připadá vám to OK? Je znakem "pravice" ždímat lidi (kolik že je momentálně DPH? A kolik bude příští rok?), utahovat šrouby (bodový systém a reálná možnost přijít o řidičský průkaz kombinací nezapnuté pásy + v poledne nerozsvícená světla + překročení nejvyšší povolené rychlosti o pár km/h + nějaká další prkotina), nesmyslné sraní se do života občanům (sčítání lidu, povinné příměsi tzv. "biopaliva" do PHM, povinnost lyžovat s helmičkou, zákonem stanovená minimální mzda atp.)?

Umí tady někdo napočítat víc než do pěti, sakra? No, moc lidí to asi nebude.

Svobodní (a to teďka teda rozhodně nejsme:-((
(stačí si přečíst alespoň ten první odstavec, je v něm obsaženo mnohem víc než ve všech "Myslím to upřímně" a "Více, než si myslíte" na předvolebních billboardech. :-()

PS: Shodneme se snad na tom, že tam kde se hodně vybere se i hodně ztratí. Bez ohledu na společenské zřízení, napravo jako i nalevo. Ani drakonické tresty (viz. tresty smrti pro úplatné úředníky v Číně) tomu nezabrání. Jedna z definicí vlastnictví je "naprostá svoboda nakládat se svým majetkem". Za jak dlouho že to bude, kdy si jeden den svorně zanadáváme a řekneme si "tak, a doteď jsem vydělával na stát, od teď vydělávám sám sobě"? Kdy je ten tzv. "den daňové svobody"? Předloni to u nás bylo 18. června. Kurva piča drát, za půlkou června!!! Chápeš to? Červen je v půlce kalendářního roku! Kdybys dostával(a) výplatu jednou ročně, tak to pochopíš snáz! A co za to máš? Poplatek u dochtóra a silnice v dezolátním stavu (i ty čerstvě postavený). Zkusme se jeden den (a ať je to třeba zítra - prvního května, ať se to dobře pamatuje) zapřemýšlet nad tím, co všechno platíme a co za to máme. Zkus si jen tak z prdele spočítat kolik ročně odvedeš na dani z příjmu a z toho zbytku na dani z každé pičoviny, kterou si koupíš, a co za to máš. Fakt ten třicet let starej asfalt na ulici, rozsvícená lampa v noci a obecní čtvrtletník vyjdou tak draho? Argumentuj tím, co zrovna momentálně "nepožíváš" (policajti, hasičí, doktor) a já ti spočítám každej ten pitomej rohlík....

deus
   *new*
30.04.2012 22:08:45    ( 56736 )
Euroval. Karel Johannes Nepomuk von Pyča Švarcnberk je vlastizrádce a jen fakt, že brzo sám zaklepe papučema, ho zachrání od kravaty na kandelábru:-(
KunA
   *new*
28.04.2012 08:46:28    ( 56721 )
...tak je to super, jeste ze vlada OPET ustala jeji mozne rozpusteni. Sem mel strach jak cyp, by nam jeste nakonec vladli komousi zase a to prece nejde.

Pyczo se mi chce strasne opet zvracet, kdy uz ta fraska o DUVERE vlade skonci, dyt to bylo GANZ jasne, ze vlada nepadne, ze ty ..... se vzdycky domluvi, dyt jde o jejich kasu, o jejich vyhody, tak samo jak s tou neomezenou imunitou. KURVA JE MI FAKT NA ZVRACENI Z TOHO CO SE TU DEJE!!! HNUS, HNUS A MARAS!!!
PS: dva tydny sem se nenavalil, bo sem zral antibiotyka, dnes vse napravim, hlavne se nesmim z nekym pak bavit o polityce, bo...
kadak
   *new*
27.04.2012 09:52:06    ( 56702 )
Mimochodem, když jsem narazil na to Řecko, vzpoměl jsem si na pár vtipů o Řecích ležících pod olivovníky a o Němcích, kteří na ně dělají. Pravdou je, že více než 60% řeckého dluhu tvoří zbrojní výdaje. Náhodou jde o výdaje za francouzské letadla a německé ponorky. A úplně čirou náhodou jim na to půjčily německé a francouzské banky. Takže bacha, ať nedopadneme jako to ŘECKO!!!

Zdroje neuvádím, najděte si to sami.
kadak
   *new*
27.04.2012 09:48:09    ( 56701 )
deus:
Přestaňme být naivní a hrát hru sdělovacích prostředků. Pojmy "levice" a "pravice" jsou z dnešního pohledu naprosto prázdné a používání těchto pojmů v souvislosti s naším politickým spektrem je naprosto lživé. Je to záměr a pravidlo hry propagandy systému - vzbudit v lidech dojem, že mají výběr. Bílá - černá, peklo - nebe, levice - pravice. Doopravdy samozřejmě na výběr nemají. Pravdou je, že se ČSSD od ODS nijak zásadně neliší (nenáhodný výběr "nejvlivnějších" stran posledních dekád, ale opravdový rozdíl není prakticky mezi žádnými stranami). ČSSD stejně jako ODS bude pokračovat v "reformách" a sami o tom mluví, protože ty se přeci musí udělat, protože nechceme dopadnout jako to Řecko. ČSSD děla vždy pravicovou politiku s všemi těmi investičními pobídkami, privatizacemi a podobnými hajzlárnami. Jediný významný rozdíl je, že se musí "maskovat" za pastelkovné a musí se vymezovat proti "pravicovějším" stranám, aby vznikl ten výsledný dojem rozdílu. Z toho vyplývá například "lidštější" zákoník práce za jejich vlády a podobné kosmetické fasádní rozdíly. Dokonce i KSČM se dnes prezentuje jako strana se Sociálně demokratickým programem, což neznamená posun ČSSD doleva, jak se snaží iDnes lidem vštípit, ale spíš opak (to že někteří poslanci KSČM vystupují opravdu "levicově" je druhá věc). Tvrdím, že všechny vládní strany od roku 89 kladou důraz na idividualismus a nízkou míru přerozdělování. To že kapitalismus, navíc zatížený reálně neexistujícím dluhem přestává úplně fungovat není nic nového. A v takovém prostředí, aby mohli udržet stát (stále více se zadlužující) v chodu prostě musí zvyšovat daně. Tohle není "o pravici" nebo "o levici" (nesnáším tyhle anglicismy, it's not about that, ale nějak mi to tam sedlo...). To je rys předluženého kapitalismu. Je třeba si uvědomit, že ten kdo tu opravdu vládne není vláda, ale kapitál.



Takže: Ano, naše vláda je ultrapravicová, a zvyšování daní s tím nijak nesouvisí.

EDIT:
Mimochodem, v USA označují ty své Republikány a Demokraty za "levici" a "pravici". Podobně to mají zařízené v Británii...
mrak
   *new*
27.04.2012 09:07:41    ( 56700 )
No mam pocit ze to zacina byt spis tahleta vesmirna koza 0:13
mrak
   *new*
27.04.2012 09:08:18    ( 56699 )
Smazeno
deus
   *new*
27.04.2012 08:49:29    ( 56697 )
Pravice: Důraz na individualismus, nízká míra přerozdělování.
Levice: Důraz na kolektivismus, vysoká míra přerozdělování.

Máme zasranýho kočkopsa.

A teď definuj ty.
kadak
   *new*
27.04.2012 08:31:09    ( 56696 )
deus:

A jakou máme vládu? Definuj slovo pravice!

Máme ultrapravicovou neoliberální vládu!

A sám běž za roh a tam se poliskej. Za blbost a druhou taky za blbost.
kadak
   *new*
27.04.2012 08:29:41    ( 56695 )
deus:
Studuji ty otázky a odpovědi a už po třech bodech mám na Svobodné názor. Až to dočtu, tak to můžeme potom v klidu probrat, bod po bodu. Ale spíš po šichtě.
deus
   *new*
27.04.2012 08:30:12    ( 56694 )
Jak mi někdo ještě jednou řekne do očí, že máme pravicovou vládu, tak ode mně dostane dvě. Jednu za lhaní, jednu za blbost. Třeba se mu pak rozsvítí!

A nejen kvůli tomuhle. Pyča to je pravice jak kokot tohleto - zvyšovat daně a srát se lidem do života. Pravice! Pra-vi-ce! Pyča kurvaáááááá!
deus
   *new*
26.04.2012 20:50:29    ( 56690 )
kadak> Dlužím ti reakci (protože odpověď neznám a nenabízí ji ani SSO) na otázku stran dluhů - program Svobodných jsi nečetl, dobře, přečti si alespoň odpovědi na některé otázky a možná sám uvidíš, že na té myšlence něco je. A doporučuju věnovat těch pár minut i těm z vás, kteří - jak s oblibou říkám - "neumějí napočítat víc než do pěti" (tzn. nevidí jinou alternativu než volit pořád dokola některou z pěti nejprovařenějších stran, které žádné opravdové řešení současných problémů nenabízí).
kadak
   *new*
26.04.2012 18:00:21    ( 56687 )
Kdybych takhle fandil fotbalu, tak dostanu přes hubu. Oni mění "ideologie, jako ponožky a nikdo jim držku nerozbije. No je to sranda, viz tento článek

http://www.blisty.cz/art/63181.html


Výtah:
Ze sedmi volebních období od vzniku ČR pouze 2x vláda neopírala svoji existenci o přeběhlíky. Byla to první vláda Václava Klause (1992 ? 1996), která měla většinu ve Sněmovně na základě výsledku voleb a vláda Miloše Zemana (1998 ? 2002), která si dokázala vyjednat svoji existenci na základě opoziční smlouvy. Ve všech ostatních případech se vláda držela u moci díky přeběhlíkům:

druhá vláda Václava Klause (1996 ? 1998) za pomoci hlasů bývalých poslanců za ČSSD Jozefa Wagnera a Tomáše Teplíka (ten později vstoupil do ODS).
Ve volebním období 2002 ? 2006 koaliční vládu ČSSD+KDU-ČSL+US-DEU (premiéři Špidla, Gross a Paroubek) držel polovinu volebního období u moci poslanec Petr Kott, který byl předtím vyloučen z ODS pro opilství.
Druhá Topolánkova vznikla ?díky? přeběhlíkům z řad ČSSD Michalu Pohankovi a Miloši Melčákovi. První Topolánkova vláda bez přeběhlíků nezískala důvěru sněmovny. Zde je též na místě doplnit, že ve volebním období 2006 ? 2010 by přeběhlíci, nebo ?vyobcovaní? mohli mít vlastní poslanecký klub. V tomto volebním období byl kvůli Straně zelených novelizován Jednací řád tak, aby ke vzniku poslaneckého klubu stačilo 6 poslanců (nyní je nutných 10). Což nakonec zeleným nepomohlo, protože jejich klub zanikl, když se z jejich řad dezertovaly poslankyně Věra Jakoubková a Olga Zubová. Přeběhlíků, odpadlíků a vyobcovaných bylo v tomto volebním období celkem 15. Mezi nezařazenými se ocitl bývalý ministr financí první Topolánkovy vlády a expředseda klubu ODS Vlastimil Tlustý. Od ČSSD k Zemanovcům, kteří později neuspěli ve volbách, přeběhl Kosta Dimitrov. Provládní partu při prezidentské volbě početně posílili Petr Wolf a Evžen Snítilý, kteří za to byli vyloučeni z ČSSD. Řady ODS naopak opustili Juraj Raninec a Jiří Schwippel. Za připomenutí však stojí zejména fakt, že v tomto období se fakticky rozpadl klub KDU-ČSL, když z něj do nové strany TOP 09 dezertovali Miroslav Kalousek, Jan Husák, Vlasta Parkanová, Pavel Severa a Klára Slámová.




Výživná tabulka:

Během volebního období změnilo dres 63 poslanců. Někteří i několikrát. Rozsah přestupů nejlépe dokládá tabulka, kde vedle jména je uvedeno, jak poslanci měnili stranická trička:

jméno příslušnost ke klubu
Jiří Bílý HSD-SMS, Nezařazení, HSD-SMS, Nezařazení
Ladislav Blažek ODS, Nezařazení, LSNS, LSNS, ONH
Jaroslav Broulík ČMUS, Nezařazení, ČMUS
Květa Čelišová LB, KSČM
Vlastimil Doubrava ČSSD, Nezařazení, ODS
Jiří Drápela LSU, HSDMS, ČMSS, Nezařazení, ČMUS
Václav Exner LB, KSČM
Jiří Fajfr ČSSD, ČMUS
Václav Frank LB, KSČM
Alfred Frommer LSU, LSNS, Nezařazení, ODS
Jiří Hájek LB, KSČM
Jiří Haringer KDS, KDU-ČSL
Pavel Hirš, CSc. LSU, LSNS, Nezařazení, ODS
Ivo Honický Nezařazení
Karel Hrdý ČSSD, Nezařazení, KDU-ČSL
Jan Jegla LSU, ČMUS
Josef Ježek ODS, Nezařazení, ODA
Tomáš Ježek, CSc. ODA, Nezařazení, ODS
Miroslav Kašpárek SPR-RSČ, LSNS, LSNS, ONH
Petr Kavan HSD-SMS, Nezařazení, HSD-SMS, Nezařazení
Stanislav Kozák LSU, Nezařazení, KDU-ČSL
Vladimír Koronthály KDS, KDU-ČSL
Pavel Kolář KDS, ODS
Bohuslav Kuba SPR-RSČ, Nezařazení
Pavel Kulička SPR-RSČ, LSNS, LSNS, ONH
Michal Kraus HSD-SMS, ČSSD
Josef Křížek LSU, ČMUS
Jan Litomiský KDS, ODS
Michal Lobkowicz KDS, ODS
Věnceslav Lukáš KDS, KDU-ČSL
Gerta Mazalová HSD-SMS, Nezařazení, HSD-SMS, Nezařazení, ČSSD, Nezařazení
Josef Mandík LB, KSČM
Eva Matoušková SPR-RSČ, LSNS, ODA
Jiří Navrátil LB, KSČM
Ladislav Nedorost SPR-RSČ, Nezařazení, HSD-SMS, Nezařazení, ČSSD
Libor Novák ODS, Nezařazení
Hana Orgoníková LSU, ČSSD
Jaroslav Palas LB, Nezařazení, ČSSD
Valdimír Procházka LSU, ČMUS
Miroslav Raška LSU, Nezařazení, ČMUS, LSNS, ONH
Slavomír Recman LB, KSČM
Ladislav Rymeš LB, Nezařazení, ČSSD
Vladimír Řezáč LB, ČSSD
Miroslav Řezníček ČSSD, Nezařazení
Pavel Seifer LSU, ČSSD
Antonín Sochor KDS, ODS
Zbyšek Stodůlka HSD-SMS, Nezařazení, HSD-SMS, Nezařazení, ČSSD
Tomáš Svoboda KDS, ODS
Jaroslav Sýkora LSU, ČMUS
Jiří Šoler, CSc. SPR-RSČ, LSU, ČMUS, Nezařazení
Tomáš Štěrba LSU, ČMUS, LSNS, ONH
Jaroslav Štrait LB, KSČM
Pavel Tollner KDS, KDU-ČSL
František Trnka LSU, ČMUS
Jaroslav Unger SPR-RSČ, HSD-SMS, Nezařazení, LSNS, ONH
Jiří Vačkář LSU, Nezařazení, KDU-ČSL
Vítězslav Valach SPR-RSČ, LSNS, ČMUS
Jaroslav Vlček LSU, Nezařazení, ČSSD
Zdeněk Vlček SPR-RSČ, Nezařazení, HSD-SMS, Nezařazení, LB
Vratislav Votava LB, KSČM
Jan Vraný LSU, Nezařazení, KDU-ČSL
Jiří Vyvadil LSU, LSNS, ČSSD
Jan Zahradníček KDS, KDU-ČSL




POSLANCI P5ESTUPUJÍ VÍC NEŽ HOKEJISTI PŘED PLAY OFF!!!


rozhovor s hokejistou poslancem> V ČSSD mám spoustu přátel, před klíčovým hlasováním jsme si napsali pár esemesek, ale teď tu válčím za Zelené, takže mě zajímá jedině úspěch Zelených. Jsem přece profesionál.
kadak
   *new*
26.04.2012 13:41:46    ( 56686 )
mrak:

Hřebíček na hlavičku.
mrak
   *new*
26.04.2012 11:09:23    ( 56684 )
Ale zmenit to bez systemove zmeny nelze. Velke cast zapadni populace ma nekde nejake penize a vidi se jak nepracuji, penize se jim samy na uctu mnozi a ziji "z uroku". Kdo by nechtel ze? takze tento system budou pochopytel zuby nehty branit...

Nejlepe pak vykrikovanim hesel o komunismu islamizmu a pod...
mrak
   *new*
26.04.2012 10:59:16    ( 56682 )
2Kut to neres. On Kad nema reseni ale ma pravdu ze ten dluh zaplatit nejde.

Ten system je totiz opravdu ponekud zvraceny, penize samy o sobe vydelavat NEMUZOU, ty maji reprezentovat nejakou stalou hodnotu, prostredek smeneho obchodu ne "vydelavat"

Cely nas penezni system bude 1000kc ja ti pujcim 500,- a kadakovy dalsich 500,- s nejakym jeste pomerne slusnym urokem 5,5% p.a. No a po roce budu chtit svych 27.5kc po kazdem za to ze jsem vam pujcil. Vy budete mit furt vypujcene ty petikila a uz nikdy mi je oba nemuzete vratit, protoze tolik penez v systemu neexistuje.

Z tohoto duvodu taky existuje system bankrot / upadku, Proste se to nezaplati!

napriklad islam at s nim v celkovem kontextu souhlaisme nebo ne ma velmi logicky zakaz pujcovani penez na urok

EDIT: Jako uz kdyz se nad tim zamyslis? Kdyz nechas nekde pod kamenem lezet penize a oni se samy od sebe rozmnozi? nebo cokoliv jineho?
kut
   *new*
26.04.2012 10:20:41    ( 56681 )
zas sem se chytnul neeeeneeee mraku vrat mi funkcionalitu mazat prispevky
kutac
   *new*
26.04.2012 10:18:19    ( 56680 )
Kadaku, zaplatis za me dluh ktery mam ? Anebo kdo ho zaplati? Zmena systemu ho zaplati ?
kadak
   *new*
25.04.2012 22:36:49    ( 56678 )
Já program Svobodných neznám, proto se zeptám: Jaký mají Svobodní postoj k zadluženosti státu, firem a rodin a jaké mají řešení? Tohle je totiž jedna z nejklíčovějších otázek. Odmítají "dluh" jako nesmysl?
deus
   *new*
25.04.2012 22:23:24    ( 56676 )
Ano, souhlasím, chyba je v systému. Vím, co je politickým programem SSO (Svobodných), četl jsem ho (stejně jako programy jiných stran) a vím, co od nich čekám. Dávám jim svůj hlas a když mě zklamou, příště už ho nedostanou. Ale abych volil tzv. "parlamentní" stranu (tzn. mrdky, které jsou v parlamentu x (případně x-desítek) let a pokaždé si říkal "no, tentokrát mi sice lhali, ale příště už třeba nebudou", tak to opravdu ani náhodou. Nejsem žádný génius, to vím, ale při vší skromnosti bych se neoznačil ani za úplného blbce.
A tím své dnešní příspěvky končím, protože akutní stav intoxikace fermentovanými bylinnými nápoji mě dříve nebo později posune na levou stranu (sic;-)) pomyslných vah:-)
Dobrou noc, vážení přátelé.
kadak
   *new*
25.04.2012 22:17:41    ( 56675 )
Chyba není ve voličích, kteří svádí nekonečnou a nevyhratelnou válku s neustálým oblbováním. Soupeřit s propagandou, která stříká z každé zdi a dokonce i ze vzduchu přímo do mozku nemůže být pro většinu populace řešitelným problémem.

Dám vám palčivou otázku:

Když je to všude stejné desítky let a všude vládne ten samý politicko-ekonomický systém, demokracie/volný trh, může volič něco "pochopit" nebo "změnit?" Může v rámci mafiánského zřízení založeném na mafiánských praktikách nějaká naivní strana Svobodní, i kdyby se čirou náhodou ocitla v parlamentu, zůstat čistá, nemafiánská?

Pánové, nebuďme naivní děti. Chyba není v lidech, ti se nemůžou bránit, je to na ně dopodrobna vymyšlené, chyba je v systému.
deus
   *new*
25.04.2012 22:12:47    ( 56674 )
Zase (jedním uchem) poslouchám názory posluchačů jistého rádia a zase si říkám - proč? Kurva proč?
Současnost se všemi výdobytky je opravdu ohromující v tom, že kdejaký kretén je schopen vytočit telefonní číslo. :-(

Připomíná mi to komentář jednoho velepičuse o tom, že jižní Morava je na tom co do průměrného platu skoro stejně jako Praha na základě tabulky průměrných platů v krajích a procentuálních rozdílů:

             průměr     v procentech
------------------------------------
ČR           25.303     0
Praha        31.765     26
Jihomoravský 24.955     -1


Volební právo by rozhodně mělo být omezeno i jinými parametry než jen pouhopouhé stáří řitního otvoru...
deus
   *new*
25.04.2012 19:21:33    ( 56669 )
KunA & kadak> Jo, kardinál Vlk je boží:-D Tohle zas rozsekalo mě:-D

PS: Ve Vatikánu zavládla s výpadkem facebooku nefalšovaná panika. Část biskupů se z obavy z blížícího se konce světa začala po letech modlit.
KunA
   *new*
25.04.2012 15:49:08    ( 56667 )
Deus: dlouho me uz nikdo na netu nepobavil takovym linkem. Neskutecnce hlasky:)))
kadak
   *new*
24.04.2012 17:08:47    ( 56615 )
deus:
V robotě máme Twitter zakázaný, ale doma mě to rozrotovalo po podlaze. Za všechny pípance jeden:

Msgr. Miloslav Vlk ? @kardinalvlk:

Jsem v Cařihradě a je mi dobře! Dopoledne jsem strávil na bazaru Kapali Carşi, kde jsem koupil Graubnerovi fez a sobě kolínskou a polobotky.
deus
   *new*
24.04.2012 13:14:44    ( 56607 )
Náhodou, já si postřehy kardinála Vlka rád čtu...
kadak
   *new*
24.04.2012 12:46:23    ( 56606 )
Kardinál Vlk fandí Karolíně Pík.

No bodejť by nefandil, kripl jeden, když mu tahle výstavní vláda chce vracet majetky, které církvi odebral už Josef II.

Tohle je úplně v píííči.


http://www.novinky.cz/domaci/265711-kardinal-vlk-fandi-karoline-peake.html?ref=boxF
May 2024
PoUtStCtPaSoNe
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102