Diskuze o politice
kadak
   *new*
07.05.2012 08:10:35    ( 56824 )
Zvedavec neni osoba, ale web. Zvedadavec dokonce neni ani blog pana Stwory.

TAK O ČEM TO POŘÁD MLUVÍŠ?

Přečteš si článek z A kontra z roku 2004 a máváš s ním tady jako s Biblí Svatou. Nevím co o sobě Stwora prohlašuje (a je mi to celkem fuk), ale článek který jsem nalinkoval mluví o (a teď čti pozorně) o ZNÁRODŇOVÁNÍ Argentinských energetických zrojů jako o POZITIVNÍM kroku.

Dál si veď svůj boj a neber u Shellky benzín (ale jeď na Benzinu, která stejně patří Shellce), ale pokud nebudeš číst článek na Zvědavci jen proto, že ho nějaká A kontra označí za "hněďáka" aniž by ses sám přesvědčil co jsou na Zvědavci za články a hlavně překlady ze zahraničních médií, tak musíš být mimo mísu.

Tímto končím z mojí strany debatu na dané téma, protože je zbytečná a až se zase objeví něco zajímavého na alternativních webech, třeba na Zvědavcovi, tak to bez ostychu nalinkuji a je mi jedno, co si o tom myslel nějaký borec z Akontra v roce 2004.


UFF, UFF, UFF!
KunA
   *new*
07.05.2012 07:18:30    ( 56823 )
...a tys cetl tohle? reaguji opetovne na to, ze ZVEDAVEC zde byl v minulosti jiz nekolikrat prezentovan pro sve nazory.
Tudiz otazka: TY SE ZVEDAVCEM JAKOZTO OSOBOU A JEHO NAZORY SOUHLASIS??? Jednoducha odpoved ANO/NE. Pokud ANO, budu se jen v duchu smat, pokud NE, tak proc tu prezentujes nazory takeho cypa, kdyz jeho nazory odporuji tvym nazoru v otazce vlastnictvi, volneho trhu a socialniho statu. Ptam se na ZVEDAVCE, nepys tu zas nejake pycoviny o ruskem originalu.

Autora lze asi nejsnáze zaškatulkovat jako konzervativce, k čemuž se také hlásí (?Jsem pro volný trh, potlačení odborů a nedotknutelnost soukromého vlastnictví. Jsem proti sociálnímu státu. Jsem proti požadavkům různých nátlakových skupin a menšin. Jsem pro tradiční rodinu.?).
kadak
   *new*
06.05.2012 07:54:44    ( 56820 )
kuna. jeste raz. precti si ten clanek. ty akontro. budu se gadat jen o vecech kere maji smysl.

jinak ten ten clanek je preklad z ruskeho originalu. tak nemel, daniele lando.
KunA
   *new*
04.05.2012 23:12:11    ( 56818 )
A Ty Sy precty kdo to pyseeeeee, pyczooooo.

Prave proto sem si trochu pohledal, co to je za toho "ZVJEDAVCE" bo v minulosti zde nekeryma expertama linkovane prispevky se mi zdaly nejake DIVNE.
....nebo uz to beres, jakozto JEN "rypalista???".

Jujujujuuuuuuj. Tak tady prezentuj "I" clanky od nejakych NACKU (pytyyy neskol me tu s nazory na tema fasistickych a nacistickych korporaci ve smeru ke kapitalu-ze fasista je "treba jen ten kdo vladne kapitalem v juuesej"), bo sou proti EU a NATU (i kdyz z pohledu ultra/nazi-pravice???), tak bo jsi s nema v jednom jakozto proti napr. EU a NATU, tak s nema budes souhlasit???
Pyczo to snad NE!
Tebe nezajima zdroj cerpani informaci?

Ondreji sem sklaman, ty jakozto levicak souhlasis s takym chujem, nize zminovanym? nebo proc ho tu linkujes?
To ze se mi bude libit "mozna" nekdy motosport tak tu budu davat linky LANDY Daniela, bo jezdi motokros, nebo co ta pycza jezdi?

kadak
   *new*
04.05.2012 21:29:09    ( 56815 )
Bohajeho. Si přečti ten článek, ty konzervativče. A kontro.
KunA
   *new*
04.05.2012 21:10:57    ( 56814 )
...jen tak mimochodem, bo sem to tu uz v minulosti par x postrehl a TY nazory mi byly NEJAKE divne, takze synci, nehazejte tu hovna:

Na mnohem vyšší technické i literární úrovni než české nacionalistické weby je internetový časopis Zvědavec, nacházející se na adrese www.zvedavec.org. Rediguje jej z Kanady (kde žije od roku 1986) Vladimír Stwora a vychází již od roku 1999. Autora lze asi nejsnáze zaškatulkovat jako konzervativce, k čemuž se také hlásí (?Jsem pro volný trh, potlačení odborů a nedotknutelnost soukromého vlastnictví. Jsem proti sociálnímu státu. Jsem proti požadavkům různých nátlakových skupin a menšin. Jsem pro tradiční rodinu.?). Nemá ale problém tisknout autory a autorky jako John Pilger, Naomi Klein či Noam Chomsky (u posledního z nich si neodpustí poznámku že je ?židovského původu?) nebo napsat článek s názvem ?Našel jsem sám sebe v jednom šiku - s komunisty?. Obecně vzato se na jeho internetové stránce najde především kritika USA a Izraele, dále pak útoky na feministické hnutí, hnutí za práva homosexuálů... Kritika Izraele má přitom silně antisemitské podtóny a papouškuje ta nejklasičtější antisemitská klišé: ?Nepotkal jsem Žida, který by řekl křivé slovo proti vlastnímu národu...? (s tím dost kontrastuje přetiskování Klein a Chomského) ?Současná krize na Středním Východě, kde Židé provádějí promyšlenou genocidu jiného národa, může být použita jako citlivý test příslušnosti k Izraeli. Zeptejte se kohokoliv ve svém okolí, co si o tom všem myslí. Podle jeho odpovědi poznáte, zda má židovskou krev, nebo ne.? Někdy o židovském spiknutí mluví pouze v náznacích jako zde: ?...nenapadlo vás, jak je ten útok proti církvi skvěle mediálně organizován? Skoro to vypadá, jakoby někdo někde tahal za provázky. Co měsíc, to nová aféra. Nenechají to usnout. Komu vlastně prospěje, když se rozloží křesťanství - náboženství bílé Evropy? No, komu? Ano, hádáte správně. Ale to teď nebudeme rozvádět. Nemám pro to žádné důkazy, pouze ten jediný (odpověď na otázku komu to prospěje?) a ten článek je o něčem jiném.? Plošné charakteristiky používá i když píše o Američanech a Američankách: ?Američané jsou nevkusní jaksi ?od přírody?, chybí jim vytříbený cit pro estetiku, stejně tak, jako jim chybí těch 2000 let kulturního vývoje, kterou má za sebou Evropa.? A pokud jde o demokracii, Zvědavec uveřejnil článek podepsaný pouze šifrou ?oji? a nazvaný ?Několik poznámek na téma selhání demokracie?, v němž si jeho autor stěžuje na vládu nátlakových skupin (mezi nimiž mu chybí nátlaková skupina pracujících mužů), ?parazity? a to, že stát ?likviduje mužský vzor v rodině a ve společnosti.?

Dlužno dodat, že Zvědavec je o několik tříd kvalitnější než weby českých nacionalistů a dalších pravičáků a vedle svých oblíbených témat, která jsem již zmiňoval výše, je schopen nabídnout čtenáři leccos ? od článků zabývajících se počítači až po erotiku.

Články na Zvědavci mají čtenost kolem jedné tisícovky, denně podle Stwory Zvědavce navštěvují asi tři tisíce lidí. Skalní jádro čtenářů a čtenářek ale vesměs tvoří patrně zase česká krajní pravice, která ze Zvědavce také hojně přebírá. Články proti cenzuře a internetu či americké válce, mnohdy kvalitně zpracované, dokáží získat Stworovi i další čtenáře, u kterých se ale vesměs brzy dostavují smíšené pocity nebo přímo deziluze. Nejlépe asi podobné reakce vystihuje Michal ?xChaos? Polák na webzinu TečkaCZ (www.teckacz.cz):

?...nemusíte být zrovna politicky korektní abyste ze Zvědavce občas nedostali husí kůži... Stwora sice přináší některá zajímavá témata, ale za cenu jakéhosi fašizujícího nadhledu. Ale to je podobný problém jako třeba s libertariány - shodnete se s nimi na omezování moci státu, legalizaci drog, apod. - ale pak zjistíte, že jsou i pro neomezenou legalizaci držení střelných zbraní...? ?Zvědavec je svým laděním velmi konzervativní, antifeministický, sexistický, homofobní a co nejvíc bije do očí: poměrně silně antisemitský. Na druhou stranu, bojuje za soukromí na Internetu, za občanská práva, proti militantní zahraniční politice USA. Zahrnuje na svých stránkách například headlines Britských listů, které jsou často pokládány za antiautoritativní a dejme tomu levicové či liberální. Antiautoritativní je Zvědavec tedy rozhodně taky - ale té autority se zjevně bojí z trochu jiného konce... Takže co s ním, ze Zvědavcem: kamenovat, nebo glorifikovat ? Nejspíš to skončí tak, že se tam čas od času všichni koukneme - ze zvědavosti. A o to zřejmě autorovi jde.... Mohl by být Zvědavec oblíbeným čtením členů Vlastenecké Fronty (nebo Sládkových voličů, neblahé paměti ?) Obávám, se že asi ano - zejména vzhledem k antisemitskému ladění. Na druhou stranu se tam dostanou k některým myšlenkám, které v nich probudí vnitřní rozpory, a nakonec v nich třeba vytvoří bohatší pohled na svět. A nebo ve Vladimíru Stworovi nakonec členové Vlastenecké Fronty a převažující přispěvatelé Zvědavce probudí takového malého blogujícího fuhrera... těžko říct. A nebo si pan Stwora jede svůj vlastní ultrapravicový kolovrátek a občas přimísí do nenávistné směsi trochu koření, aby vůbec stál běžnému liberálnímu a svobodomyslnému obyvateli Internetu za přečtení??

Zvědavce živí finanční sbírka, kterou Stwora sám na sebe a na Zvědavce nedávno vyhlásil. Konstatoval, že se věnuje pouze časopisu a že jej živí manželka (což dosti kontrastuje s řečmi, které publikuje o pracujících mužích a ?mužském vzoru v rodině a společnosti?) a že to je nadále neúnosné, a proto vyzval své čtenáře k vybrání peněz. Za dva roky se vybralo před 4 000 kanadských dolarů.

Konzervativce a nacky fakt nemusim-FUCK OFF!!!

Zdroj: http://a-kontra.cz/nahnedly-internetovy-zvedavec
kadak
   *new*
04.05.2012 13:47:55    ( 56807 )
Argentina už začala. Nevím, na co se u nás ještě čeká,...
Maly Kodiak
   *new*
04.05.2012 12:01:57    ( 56806 )
2KAD> Precetl jsem cele, moc zajimave. Jak je to s Babišem?! Dlouho jsem o něm neslyšel.
deus
   *new*
04.05.2012 10:50:55    ( 56802 )
kadak: Jo jo, zatím mám jen erekci, reakce přijde později.
kadak
   *new*
03.05.2012 20:48:15    ( 56796 )
deus:
Hodina a půl v piči. To si zaslouží aspoň malou raekcičku, ne?
kadak
   *new*
03.05.2012 20:46:42    ( 56795 )
deus 01.05.2012 19:45:02 ( 56738 ) 3. část :

PS: Shodneme se snad na tom, že tam kde se hodně vybere se i hodně ztratí. Bez ohledu na společenské zřízení, napravo jako i nalevo. Ani drakonické tresty (viz. tresty smrti pro úplatné úředníky v Číně) tomu nezabrání. Jedna z definicí vlastnictví je "naprostá svoboda nakládat se svým majetkem". Za jak dlouho že to bude, kdy si jeden den svorně zanadáváme a řekneme si "tak, a doteď jsem vydělával na stát, od teď vydělávám sám sobě"? Kdy je ten tzv. "den daňové svobody"? Předloni to u nás bylo 18. června. Kurva piča drát, za půlkou června!!! Chápeš to? Červen je v půlce kalendářního roku! Kdybys dostával(a) výplatu jednou ročně, tak to pochopíš snáz! A co za to máš? Poplatek u dochtóra a silnice v dezolátním stavu (i ty čerstvě postavený). Zkusme se jeden den (a ať je to třeba zítra - prvního května, ať se to dobře pamatuje) zapřemýšlet nad tím, co všechno platíme a co za to máme. Zkus si jen tak z prdele spočítat kolik ročně odvedeš na dani z příjmu a z toho zbytku na dani z každé pičoviny, kterou si koupíš, a co za to máš. Fakt ten třicet let starej asfalt na ulici, rozsvícená lampa v noci a obecní čtvrtletník vyjdou tak draho? Argumentuj tím, co zrovna momentálně "nepožíváš" (policajti, hasičí, doktor) a já ti spočítám každej ten pitomej rohlík....







Hned v první větě se vůbec neshodneme. V tomto amorálním volně-tržním systému, kdy je možno se dle jeho pravidel neomezeně obohacovat na úkor jiných máš pravdu. V systému, kde se nebude možno nesmyslně obohacovat na úkor druhých zkrátka nebude možné společně vybrané prostředky rozkrást. Zároveň musí automaticky zmizet organizovaný zločin, protože jej nebude mít kdo čím zaplatit. Zadarmo ani vrah nezabíjí. To je takový bonus.

O drakonických trestech víme jen tolik, že to píší na iDnesu. Relevance 0, ale třebas je to pravda. Jak to funguje a jestli to má dopad nevíme nic, takže nemůžeš vědět, že to nefunguje.

Tebou psaná definice soukromého vlastnictví je naprosto zrůdná. ?Nakládat se svým majetkem jak se mi zlíbí? Samozřejmě, že je nemorální vyhazovat jídlo a rozbíjet věci, jen proto, že ?nato mám?. Opravdovou zrůdnost tvé definice snad každý pochopí, když si uvědomí, že by si třeba pan ?Kabala? dle tvého názoru mohl jednou ráno uvědomit, že 22tisíc bytů nepotřebuje a nechal je prostě zbourat, lidi nelidi. Však jsou ty byty jeho, tak co? Jak vypadá nevměšování se státu do soukromého vlastnictví je krásně vidět třeba v Africe nebo ve většině zemí Latinské Ameriky. A jak naopak může vypadat podařená regulace soukromého vlastnictví je vidět ve Venezuele. Kdo a proč má z jednotlivých řešení radost je zřejmé. Nechápu, proč bys chtěl na sebe raději uplatňovat ten Aftický model. Opravdu se cítíš jako horních X tisíc? Kolik lomů vlastníš?

Zbytek textu je jen zoufalé naříkání a pláč na nesprávném hrobě. Hned vysvětlím proč. Na konci šedesátých let započalo něco jako druhá vlna vědeckotechnologické revoluce. Začalo se automatizovat. Pro lepší názornost vezměme příklad U.S.A., protože v Evropě docházelo k ekonomicko politickým změnám, i když západní Evropa je na tom vlastně stejně. Do dnešního dne se produkce za stejných vložených prostředků znásobila, řekněme desetkrát, ať se to lépe představuje, ale spíš je produkce ještě vyšší. Co to znamená? No logicky bychom měli desetkrát méně chodit do práce nebo dostávat desetkrát větší odměny ne? Fakt je ten, že reálná mzda zaměstnanců za posledních 40 let vůbec nevzrostla. Kromě platů top managementu, který pomáhá průmyslníkům zachovávat status quo. Těm se platy zvýšily cca 200x. Kde se poděl tedy ten rozdíl, mezi vstupem a výstupem? Kam by, majitelé si se svými výrobními prostředky ?nakládají neomezeně dle své libovůle?, přesně podle tvé definice a to co by měli spravedlivě aspoň dílem dát zaměstnancům proměnili v tolik potřebný ?zisk?, hnací motor ?volného trhu?. Už jen třešničkou na dortu je, že tolik zasloužené peníze si zaměstnanci posléze místo výplaty mohou na životní potřeby vypůjčit s krásným úrokem! No není to nádherné? A jak se k tomu vyjadřují Svobodní?

Blahobyt není ani politickým cílem, ani politickou filosofií, protože existují hodnoty, kterým je třeba dát přednost před blahobytem. Největší překážkou hospodářské spolupráce je politické zasahování do svobodného rozhodování podnikatelských subjektů.

Takže nebeč nad daněmi a chtěj co ti náleží! Násobně vyšší plat, kratší pracovní dobu a násobně nižší hypotéku.
kadak
   *new*
03.05.2012 20:01:58    ( 56794 )
deus 01.05.2012 19:45:02 ( 56738 ) 2. část :

Svobodní (a to teďka teda rozhodně nejsme:-((
(stačí si přečíst alespoň ten první odstavec, je v něm obsaženo mnohem víc než ve všech "Myslím to upřímně" a "Více, než si myslíte" na předvolebních billboardech. :-()




Svobodní na svém webu sdělují opravdu více a neomezují se jen na prázdná hesla. Proto jsem se naprosto zděsil. Nelíbilo se mi toho strašně moc, ale jedenu z nejbrutálnějších věcí jsem nalezl v 5 odstavci záložky ?filosofie? - bod volný trh. Můj dech byl vyražen. Text zde také zkopíruji:

Svoboda ekonomické iniciativy a spravedlivá soutěž volného trhu umožňuje nejlépe každému jednotlivci dosahovat svých osobních cílů. Blahobyt není ani politickým cílem, ani politickou filosofií. Pokud se stane míra blahobytu jediným kriteriem politického rozhodování, je politický systém vystaven enormním rizikům a nestabilitě, protože ne vždy je možné blahobyt zaručit a protože existují hodnoty, kterým je třeba dát přednost před blahobytem. To platí jak pro českou domácí politiku, tak pro současnou evropskou integraci. Hospodářská spolupráce států nevyžaduje politickou integraci. Největší překážkou hospodářské spolupráce je politické zasahování do svobodného rozhodování podnikatelských subjektů.

Tohle v překladu znamená, že podnikatelský subjekt je nadřazen všemu, státu, občanu... Proboha!? Jaké jiné nadřazené hodnoty existují, než blahobyt? Neomezená možnost vykořisťování lidí, které se dneska eufemicky říká ?svoboda jednotlivce?, která vede k totální nesvobodě 99% procent jednotlivců a neomezené moci 1%? No paráda,? ?další neo-libero-fašo.

Nebo jak to je?
kadak
   *new*
03.05.2012 19:27:07    ( 56793 )
deus 01.05.2012 19:45:02 ( 56738 ) 1. část :

Svinstvo. Daň z převodu (prodej) nemovitosti (dům, byt) je 5% 3% (opraveno). Při prodeji bytu za 1 milion korun je to 30 000 Kč. Při prodeji domu za 2 miliony je to 60 000 Kč.

Připadá vám to OK? Je znakem "pravice" ždímat lidi (kolik že je momentálně DPH? A kolik bude příští rok?), utahovat šrouby (bodový systém a reálná možnost přijít o řidičský průkaz kombinací nezapnuté pásy + v poledne nerozsvícená světla + překročení nejvyšší povolené rychlosti o pár km/h + nějaká další prkotina), nesmyslné sraní se do života občanům (sčítání lidu, povinné příměsi tzv. "biopaliva" do PHM, povinnost lyžovat s helmičkou, zákonem stanovená minimální mzda atp.)?



Malá konfrontace s první polovinou výše vylepeného příspěvku, který mě tu dráždil, jako červený hadr, už od prvního máje:

Ano, máš pravdu, znakem pravice je a bude ždímání lidí. Obyčejných lidí, jako třeba ty. V průběhu čtení ti vysvětlím proč. Současné hysterické vybírání daní nemá nic společného s politickou příslušností ani orientací, ale to už jsem psal. Předlužený kapitalismus nezaplatíš. Oni se o to pokoušejí tím, že berou ještě více obyčejným lidem, jako si ty. Důležité je, že tě děsne moc vzrušuje 3% státu, ale je ti zřejmě jedno deset a někdy i více procent realitce. Ale ta si to narozdíl od státu "vydělala", že...

Bodový systém je zcela v pořádku. To co uvádíš je úplně směšné a dává to jasný signál, že seš úplně mimo, protože se na našich silnicích s ?balkánskými manýry? zřejmě nevyskytuješ. Neznám nikoho, kdo by se vybodoval součtem tebou uváděných přestupků. Osobně najezdím nejméně 25000km ročně se soukromým a s firemním autem, půl napůl. Za poslední 3 roky mě jednou jedinkrát čapli za rychlost. Dva body a litr. Nejezdím vždy podle předpisů a šanci chytnout mě mají prakticky vždy, když někam jedu. Například odmítám respektovat jednu dementní stopku. Ono nasbírat těch dvanáct bodů, to chce pořádné odhodlání, pořádnou drzost a neskutečnou aroganci. Je to zřejmě náhoda, ale lidé takových vlastností si většinou dokážou zaplatit těch pár desítek tisíc za ?jízdu zručnosti? a umazání bodů (pokud tohle opravdové svinstvo ještě funguje). Dle mého názoru bodový systém nefunguje ne z důvodu, že by byl blbě koncipovaný, ale protože selhala výkonná moc. To že ?fízli? raději pokutují blbě parkující auta než piráty silnic je jejich chyba. Ač třeba objektivně způsobená nízkými stavy a hanebnými platy...

Sčítání lidu je rozhodně pozitivní záležitost, nejsem rozhodně proti. Pokud se udělá dobře, což se neudělalo, ale to není přece chyba sčítání, ale těch co to dneska všechno s vidinou zisku fajně organizují. I tak, že by se jednalo o nějaké zásadní ?sraní? se lidem do života? Myslím, že se lidem do života ?serou? mnohem nevybíravěji jiné věci, například tolikrát mnou omýlaná reklama, která na tebe čouhá prostě všude, i za dveřmi tvého bytu a pěkně tě modeluje.

Biopaliva jsou jen dalším znakem korporátního fašistického lobbingu, průvodního znaku vrcholného kapitalismu. Nic víc. Všude je to stejné, jen někde horší.

Helma na lyžování? A to tě jako vzrušuje? Nevadí ti taky pás v autě? Nebo ochranné pomůcky při svařování? Tohle mi připadá jako sveřepé až hysterické hájení ?svobody? jednotlivce. Hlavně v kontrastu jiných vážných věcí se tímhle vůbec zabývat je prostě ztráta času ještě větší než psát tenhle pamflet, ale mě to baví, tak jestli tě to taky baví,?(tvůj oblíbený mrkací usměvák)

Minimální mzda? Aha! Už rozumím, taky bych zavedl ?maximální mzdu?... Ale jak se zrovna tobě sere do života minimální mzda? Nebo si taky jeden z těch co tvrdí ten nesmysl, že minimální mzda vytváří nezaměstnanost? Ne, to kapitalismus it self. Jeden Karel ten princip krásně popisuje a lze si to libovolně přečíst na těch internetech. Dokonce i dnešní liberální (ne)ekonomové říkají, že je to ?nutné zlo?.

Druhá půlka ?kontroverze? přijde později. Chci si taky chvilku číst. Zbytek bude výživnější, a zřejmě více konfrontační, protože se bude týkat tvé jediné uvažovatelé spáse národa, zatím čísla? ?tuším šest. Tohle číslo tu ale moc lidí nezná, že? No, už se těším a předesílám, abys ani to teď, ani to potom nebral osobně. Ty máš svůj názorový systém a já ten svůj, nic víc.
kadak
   *new*
03.05.2012 17:43:00    ( 56791 )
Ad 1. odstavec:
Co? Co? Co? Jak že to uvažuju? Nějak jsem to vůbec, ale vůbec nepochopil.

Ad 2. odstavec:
Tak vidiš.

Ad 3. odstavec:
Výpravčí je hodně vysoký post, kamaráde. A na trati 270 Praha Ostrava je to celkem dost "palba"! Tam se někdo nedostane za celý život. 25K jako nástupák zpochybňuju, zvlášť pokud by se mělo jednat o první štaci u drah. Ani jako hrubý plat. Kamoš tě pěkně lakuje. Ale jestli se chceš vsadit, jsem schopen to zjistit, i když je to fuk.

EDIT:
Kurvafix, to je jako bys argumentoval tím, že ředitel ZŠ má třicítku, tak proto je ve školství spousta peněz...
deus
   *new*
03.05.2012 17:30:25    ( 56790 )
Kdyby platil to co to opravdu stojí, nevyplatilo by se mu to.
Ty asi uvažuješ stylem "tý brďo, kdybych tu dálnici co po ní jedu do Olomouce měl zaplatit já, tak by tu nebyla. Proto je dobře že jsme ji zaplatili všichni, jinak by to nešlo". Ale šlo.

Pro rýpaly: Fakticky ty koleje patří státu, SŽDC je jen spravuje;-)

Ad platy na dráze: když jsem ještě plácal pádlem po Moravě, starší kamarád nastupoval na Července jako výpravčí. Za 25K. Ani druhý kamarád, který nastoupil na stejnou trať k údržbě, na prachy si taky nestěžoval a hodně jsme se nasmáli jeho brzy vydobyté funkci tzv. "půlmistra". Později se stal mistrem celým a tak už jsme se smáli jen jeho historkám z práce.
kadak
   *new*
03.05.2012 16:47:04    ( 56789 )
Tak naposledy a polopatě. Ježura platí za "pronájem" kolejiště, ale platí málo. Kdyby platil to co to opravdu stojí, nevyplatilo by se mu to. Proto mu dotujeme zisk my.

deus:
A pro rýpaly: ČD ty koleje nepatří, patří SŽDC. Ale veškerý servis, jako stavění vlakové cesty a všechny opičky kolem samotného provozu zajišťují Janečkovi ČD. Jsem trošičku patriotem drah, protože druhá polovina rodiny byla a ještě částečně i je na drahách. Strejda byl výpravčí a potom dispečer a proto vím, jak je složité a těžké zařadit do stabilního grafikonu nákladních vlaků a osobáků nejrůznější speciály, jak vyšibovat pokaženou lokomotivu, jak zajistit aby se lidi dostali z A do B, když spadne trolej. Proto jsem možná trošku háklivější na hlupe kecy chytrolínů, kteří nemají šajnu o co jde, ale budou jenom dokola lamentovat, že ten vlak měl zase 5 min sekeru. Pánové, buďme objektivní. Naše dráhy jsou za dané situace velmi dobré. A za ty prachy by tam nikdo z nás/vás nedělal, to vám garantuju.
kutac
   *new*
03.05.2012 16:35:13    ( 56788 )
tak jo, nebudu, ale ty si zacal.
kadak
   *new*
03.05.2012 16:31:12    ( 56787 )
Kutatore, nebuď urputný, neboť se dostáváš za hranu absurdity.
kutac
   *new*
03.05.2012 16:25:32    ( 56786 )
kadaku ty by sis mel postavit vlastni cesty a dalnice, nebot z mojich dotacich si vytvaris vlastni zisk (jezdis do prace = vydelavas, byt na kole, pesky nebo jakkoliv jinak...)
Radek
   *new*
03.05.2012 16:03:28    ( 56784 )
Radek
   *new*
03.05.2012 15:23:54    ( 56782 )
Co se Peake musí přiznat, že je zdatná obchodnice s doménami. Doména Lidem.cz registrovaná v roce 1998 ji patří :) Tedy jejímu manželovi.
deus
   *new*
03.05.2012 14:53:54    ( 56780 )
Taky mě ta pipíkova (pí. Peake, čti "pipík") "platforma" pobavila...ale humor mě hned přešel při pohledu na Babišova ježuru.
kadak
   *new*
03.05.2012 14:50:56    ( 56779 )
LIDEM - rotuju. Platforma. Stále rotuju.

Strašně se mi líbí ty politické eufemismy:

Banda zasraných hajzlů, kteří podrazí jinou bandu stejně zasraných a zkurvených hajzlů: Politická platforma Kateřiny Pík!
kadak
   *new*
03.05.2012 14:46:33    ( 56778 )
A teď něco pro zasmání:

Peake odhalila jméno platformy, povede stranu LIDEM

(já vím, je to černý humor, celkem síla...)
kadak
   *new*
03.05.2012 14:37:04    ( 56776 )
PS: Nevěřím, že si to s ČD a SŽDC myslel vážně. Majitelem obou "institucí" je kdopak asi? A z čeho jsou placené?

UFF!!!


A to mám v hlavě ještě sesumírovaný příspěvek jako reakci na ty předchozí deusoviny č.: 56738 ...
kadak
   *new*
03.05.2012 14:20:42    ( 56775 )
Deus, ty taky dotuješ Januru. I když si koleje pronajal. Už jsem to tu vysvětloval a nebudu to pořád opakovat. Kdo není zčuchaný, ten není z Ostravy a komu není rady tomu není pomoci. Zisk přece nevybublá ze vzduchoprázdna.

Dám zajímavý dotaz: Když je doprava osob jako celek nerentabilní, kde se bere zisk?

Zadání je jasné. Vy lidé se strejte a plaťte koridory a my soukromí dopravci budeme vydělávat na přepravě.
deus
   *new*
03.05.2012 14:13:53    ( 56772 )
Helééé, a voni mu ty koleje jako pučujou zadáčóóó?

PS: Krom toho, ani ČD ty koleje nepatří, patří SŽDC. Takže ať si ČD laskavě postaví svoje vlastní koridory...;-)
kadak
   *new*
03.05.2012 14:04:17    ( 56771 )
Otázka nedává smysl. Kde?

Ale přesto se pokusím. Až si Jenžura postaví svůj koridor a bude si na něm stavět svou vlakovou cestu, zjistí, že se takhle osmi žlutými vlaky (nebo kolik jich je) vydělat nedá. Dokud mu všechen servis dělají ČD, dotujeme jeho zisk z našich daní. Takže odpověď asi zní: Tam ho dotujeme, z daní.
kutac
   *new*
03.05.2012 13:20:28    ( 56770 )
jezura vydelava na nasich dotacich ? a kde prosimte...
zdenno
   *new*
03.05.2012 09:56:38    ( 56768 )
deus: zakonem stanovena minimalni mzda = "nesmyslné sraní se do života občanům" ???

to nemužeš snad ani myslet vážně..
May 2024
PoUtStCtPaSoNe
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102