Diskuze o politice
Kapis
   *new*
04.03.2013 19:26:30    ( 64834 )
Kaďák, tys dneska musel mít šichtu;-)

kutac: sel si do toho zpetpoplatky.cz? Taky uvažuju, sice platím "jen" 150kč/měsíc, ale kolik práce je stojí "správa hypotečního úvěru" za co mám platit po dobu 30let? Že mi mohli půjčit prachy abych jim vyplatil třetinu navíc? Prý "správa hypotečního úvěru" - derou z kůže za nic. Jak už platím pyčo také úroky, aby se Wartburgové a rakouská Erste měli tak dobře a (já hlavně dobře bydlel bez šance si na to naspořit), tak i těch 18 stovek za rok, co jim nedám bude příjemné vítězstvíčko. dej vědět
kadak
   *new*
04.03.2013 14:54:06    ( 64826 )
kadak
   *new*
04.03.2013 15:08:38    ( 64825 )
Pracuju uprostřed Vítkovic, každý druhý je tu cikán. Hned naproti našeho baráku je cikánů celý dům. Celé dny v něm sedí, hrajou, někdy mají otevřené okno v přízemí a nalévají vincko okolo jdoucím cikánům.

Lidi u nás na firmě se z toho můžou zbláznit. Pokaždé, když zazní od vedle veselá píseň, začnou kurvovat a nadávat na cikány, jak se mají, jak ždímou tenhle stát, jak jim dají všechny ty dávky, atd.

Tohle je kapitální nesmysl. V době, kdy máme průměrnou zaměstnanost přes deset procent a lokálně třeba i dvojnásobnou tihle cikáni nemají šanci na žádné zaměstnání. Vždycky si říkám: "Tak proč je nezaměstnáte? Tak je zaměstnejte! Vhoďte třeba nějaké elektrikáře, nebo někoho z vedení a zaměstnejte Fera, Lakatoše, Nicolase, Esmaraldu..."

Zkrátka v době, kdy je desetiprocntní nezaměstnanost a cikán nemá vzdělání, jinou práci než "tahat gable" stejně nedostane. Při dnešních úchvatných platech ve stavebnictví díky konkurenčnímu boji si tihle "námezní siláci" lehce spočítají, že je lepší sedět doma, než za osmičku hrubého "tahat gable". Tohle si řada lidí vykládá, zcela opačně, že dostávají sociální dávky příliš vysoké!

Vznikají nesmyslné báchorky a povídačky, jakože cikáni jezdí na socku mercedesy (možná 35let starými), že dostávají třicetitisícové dávky, že si všechno vyřvou... To je takový náš Český kolorit, nikdo u toho vlastně nebyl, ale říká se, že cikáni si tohle všechno vyřvou. Bože... pojďte se podívat k nám do Vítkovic, kolik tu je Mercedesů a v jakém přepychu si ti cikáni žijou! Jistě priority mají jiné, než každý Čech. V každém bytě televize... ,ale garantuju, že by nikdo z nás neměnil, ani na chvilu...

Přesto jich tu kolem našeho baráku v třeskutém mraze desítky pokládali dlažbu na chodníky. To se ovšem hlava vzdělaných zaměstnaných bělochů odvracela jinam. Co vidět nechci, nevidím a nehodnotím, takový jsme licoměrníci.

Za komuny museli dělat všichni, protože všichni ze systému nějak profitovali. Samozřejmě tím vznikalo něco, čemu se v dnešní tržní ekonomice říká "přezaměstnanost", já tomu říkám solidarita - nárok na práci, základní integrační prvek jedince do společnosti. Tohle je z dnešního liberálního pohledu porušování svobody jednotlivce. Tak do piče, o co nám jde?

Takže co vlastně chceme? Zaměstnant je neumíme. Vzdělat je neumíme a ještě je budeme kvuli "diminiskraci" integrovat do do ZŠ, kde se nenaučí vůbec nic a to jen kvůlu "úsporám". Že jsou na sociálce nám ale vadí. Ale to jsme zase na začátku. Dokola kurva dokola, zaměstnat je neumíme... nejsme sice rasisti, ale co kdyby takle raději zdechli? Tak se nad tím zamysleme, než zase v hospodě budeme mluvit o cigánech, jak si chodí pro dávky.

Z cikánů mám respekt, hlavně když jsou v tlupě. Mám strach, že mě okradou, zbijou, napadnou. Ale kurva fix! Nejsou důvod toho, proč de tenhle stát dořiti!!! 20% pracujících s přehledem uživí 80% nepracujících. A když se podíváte na ta kvanta realitních makléřů, bankéřů a státních úředníků, pracovníků v reklamě a umělců v rádiu a televizi, tak vlastně máme důkazy všude kolem sebe, že i s kolonizační daní tohle všechno uživíme... ...kolik z toho tvoří ta socka pro cikány???

TENHLE STÁT NEZDECHÁ NA CIKÁNY, ALE NA KOLONIZACI!!!
kadak
   *new*
04.03.2013 14:13:41    ( 64824 )
Tak od TOHOHLE se chce Karl from Zpičimberk odtštípnout a tváří se, že s tím vším nemá VŮBEC NIC SPOLEČNÉHO.

Asi se ten odštěpek od TOP TOPICU bude jmenovat: Fórum Šlafenberk - zatím co jsem spal,...

FUJ, mi je zle, ale sami se přesvědčíme, jak spoooousta lidí uvidí v tom zkurvysynovi Knížeti "alternativu" k tomu všemu. Punks not dead, a aristokracie bohužel taky ne.
KunA
   *new*
04.03.2013 10:39:53    ( 64818 )
...jesi Karel nezalozi ultrakonzervativnejsi punkove kridlo "TOP09-punks not dead"
gappak
   *new*
04.03.2013 08:24:41    ( 64810 )
ODS se děli teď i STOP09 dobře jim tak. Stejně nevyhrají.

Kolem TOP 09 vzniká Fórum Karla Schwarzenberga
deus
   *new*
04.03.2013 08:09:53    ( 64809 )
KunA> Já na papeže explicitně typuju takhle:
novy_papez = (tPapez*) konklave(Kardinal);

ale kdo bude papežem netipuju, poněvadž je mi to jedno. Holt mě nezajímá komu budou věřící vzdávat hold. Stačí ti to takhle, nebo se tu mám ještě vykakat?
KunA
   *new*
04.03.2013 06:55:24    ( 64808 )
...no dobra hlaska, Ondro ty ses zkratka hlava pomazana (cim psat nebudu-smajlik mrkajici s brylema, rohama a strasne dobrou karmou)

Ted z jineho soudku, koho typujete na papeze?
kadak
   *new*
01.03.2013 18:07:56    ( 64778 )
Kunek nebeč a vypni to. Kurnik, jak každy rype a když ma hovno mezi pulkama tak robi, že zesrany je ten druhy...
KunA
   *new*
01.03.2013 17:49:15    ( 64776 )
Kad: ty nemas sluzebni telefon?

add TV? bojkot TV? To mi pripada jak pred 20 lety nejake a-kontra:))). Jakoze ty neumis filtrovat informace? To si jako tvrdak kdyz doma nemas TV? Mam snad doma nejake UPC, keres ty mel? Skylinky atd? Ondro pouc me, jak prispivam Nove a dalsim jak bys asi pouzil "komercnim srakoram" prosim. O verejnopravnim poplatku mi snad psat tady nebudes (CT1,CT2,CTsport,CT24). Neodkazuj me na Britske listy a tfuj oblibeny google, wiki atd. Media jsou zlo...

Nova? sem snad psal, ze sleduju Novu? Nesleduju Novu? Snad Pjetka a Iveta show, si pletes, ne?

Komplexy z Ozzaka Te porad doprovazi (nevzpomenu si ted jak se to jmenuje ta zabavna sou) nebo jaks to tu kdysi filtroval?
deus
   *new*
01.03.2013 16:32:02    ( 64774 )
kad> Ad telefon na pausal: taky jsem nikdy nemel (nepocitam sluzebni), ale "...a nebudu" je docela odvazne tvrzeni. Obavam se ze se vsichni casem dockame kdy bude jen pausal:-(

Jinak preju vsem hezky patecni vecer a hezky vikend, ja uz to pro dnesek balim a jdu...(teda - jen co behem par minut dokoncim svou kriminalni cinnost, v niz figuruje jisty server s nazvem holy.gryg na zacatku, muehehehehe:-D)
kadak
   *new*
01.03.2013 16:12:13    ( 64773 )
kutač:

No vidíš! A já zase odjebal u nás doma UPC!!! Trvalo to asi tři měsíce, než se to podařilo, natáhli nás o 270Kč co jim nepatřily, ale povedlo se. To byl můj boj! Nikdy jsem neměl telefon na paušál, a nebudu, to je můj boj! Atd, atd, atd,... Co ty o mě vlastně víš, Andreji...

Ale upřímně, mnohem větší chlap by si nejen v mých očích byl, kdybys šel bydlet i s rodinou do toho lesa. Víš jaký významný políček do tváře dodavatelů energií by to byl? Jaký flusanec do xichtu banky kde máš velevýhodnou hypotéku? Ale to ty ne! Ty raději budeš bydlet doma v teple...

Ale teď vážně, ČS nechci a mít nebudu, i když to nic nezmění, odhlásím se. Hned jak budu moci.

EDIT:
Fakt slibuji. Ne hned, ale za chvilku.
Radek
   *new*
01.03.2013 15:53:41    ( 64772 )
Tento citát z E15 je spíše k pláči. Hlavně ten závěr.

Skupine Erste může mít ze své dcery opravdu radost. Česká spořitelna loni meziročně zvýšila zisk o 21,8 procenta na 16,61 miliardy korun a vydělala tak více než celá rakouská skupina.
kutac
   *new*
01.03.2013 15:33:47    ( 64771 )
kad: ne, naopak ty si vubec doposud nepochopil me. Ja veci ktere jdou ovlivnit, tak se snazim ovlivnit (viz. poplatky atd) Tobe se to muze zdat malo a radeji ty sam proto nic nedelas. Ale to je tvuj boj.
kadak
   *new*
01.03.2013 15:15:19    ( 64770 )
KunA:

Mě by zase na tobě potěšilo, kdybys třebas bojkotoval TV. Víš, abys nebyl v těch jejich statistikách. Proč má mít TV Nova ve statistice 0,0000000000001% anarchistů, které představuješ ty a tvoje malá???

Muhehehehehe!
KunA
   *new*
01.03.2013 14:57:22    ( 64769 )
...no jen se divim. Bo pojem bojkot jak sme se v minulosti bavili tak si byl k tomu spise skepticky s dovetkem, "ze to stejne nic neresi a v podstate je to zbytecne". Ted vidim, ze zmena...? Nekdy o tech spolecnostech budeme muset hodit slovo, je to spise, ale na osobni pokec, nez psat romany. Jinak s tou kancelari sme aspon pobavil, to bylo dobre:)

"Snažím se lidi "probudit"?"-mesias, buritel, revolucionar-OK chapu
mrak
   *new*
01.03.2013 14:51:55    ( 64766 )
cite: Z 95% to jsou všechno pičoviny a proto se zkrátka žádná "revoluce" nejen v činech, ale ani v myšlení nejde očekávat.
A presne to jsem mel na mysli...
kadak
   *new*
01.03.2013 14:43:26    ( 64765 )
Ja odpovidam bez emoci furt, vole.

Snažím se lidi "probudit"? Aby nežrali to co je kolem. A kdybys četl, tak víš, že ospbně bojkotuju spoustu věcí. I když vím, že to v této chvíli nic neřeší. Třeba to jednou řešit bude. A třeba se mojema kecama probudí další lidi. Třeba se probudí tvojema kecama. Hlavně zkrátka nebudu spokojený panda a v klidu kvitovat, ja tu s náma vyjebávají.

Takže budu dělat to co trochu umím: Psát na věci své názory. A třebas do prezidentské kanceláře. Chápeš?
KunA
   *new*
01.03.2013 14:39:49    ( 64764 )
...mluvenim nic nespravis
KunA
   *new*
01.03.2013 14:37:52    ( 64763 )
Kad: ted vazne, o co tu vlastne jde? V podstate furt co ctu tak na neco nadavas, kdyz nekdo s necim chce neco udelat, tak reknes, ze to je zbytecne, ze napr. bojkot k nicemu nevede atd. Kdyby vseci se hecli a zacali alespon toto resit tak se neco mozna zmeni a kdyz ne, tak aspon si muzeme rict, ze to stalo za pokus a ze alespon ja sem se na tom zlu nepodilel. Ty zkratka mi pripadas, ze nadavas na vsechny smery a ze vsechno je na picu, z jedne strany nejvetsi chytrak a z druhe strany furt na vse nadavas jak stary dedek v hospe u piva. Co vlastne kurva chces? nadavat nebo resit a nebo neresit bo vse je na picu? Odpovez prosim bez emoci.
kadak
   *new*
01.03.2013 14:26:48    ( 64762 )
...no a proto je třeba o těch věcech co nikdo nechce slyšet stále mluvit, aby třeba za dvě generace, pokud to lidstvo tak dlouho přežije, se situace změnila.

Děkuji za pozornost, naschledanou v pondělí,...
kadak
   *new*
01.03.2013 14:13:52    ( 64759 )
kutac:
Asi si doposud nepochopil o co tu de. Platíš úplně ve všem né haléře, ale spooousty mnohem větších peněz, než bys musel. Takže pokud uděláš opravdu vše co je v tvých silách, abys ty nebo tvoje rodina nemuseli platit více než je nutné, půjdeš bydlet do lesa, živit se budeš tím co vypěstuješ a bydlet budeš ve vlastoručně vyrobené chýši. Jinak zkrátka nevíš o čem mluvíš a naivně si myslíš, že jeden "vyválčený" boj s bankou je vyhraná válka. Přitom platíš za reklamu prakticky ve všem co jíš, oblíkáš, platíš nehoráznou lichvu za hypotéku, platíš nesmyslné ceny za telefonování, plyn, za provoz auta...

Ale protože tomu zkrátka odmýtáš rozumět, tak si šťastný z tvého výtězství nad bankou. A je to dobře, aspoň nejsi nasraný a máš dobrou náladu.

Já jsemn nasraný, ale svou "flustraci" vybiju tím, že si tady krásně postěžuju, někoho to třebas zaujme a uleví se nám. A pak du na pivko, mňam,...

mrak:
A ja mam dukazy, že odspoda nic nezměníš. Ty důkazy jsou přece všude kolem. Máš proti sobě silnou psychologickou válku, propagandu ekonomického zřízení a politického směru, konzumniho života a štěstí v dobývání hmotných pičovin a "trendy" věcí (tablety, telefeny,...). Ti co s náma cvičí tohle ví, takže s náma cvičí a my se zkrátka nedohodnem na ničem, protže se užíráme mezi sebou,... Tak to je, můj názor.

Bohužel mám kontakt zejména v práci s realitou českého člověka a to je kurva fakt někdy mazec, nad čím lidi přemýšlí, jakými vzorci podmiňují své chování, o čem sní a čeho chtějí dosáhnout. Z 95% to jsou všechno pičoviny a proto se zkrátka žádná "revoluce" nejen v činech, ale ani v myšlení nejde očekávat.
mrak
   *new*
01.03.2013 13:58:41    ( 64758 )
2kad: system nelze menit se zhora dolu, system je potreba menit odspodu. Tudis neni mozne chtit aby se neco/nejak/nekde udelalo. Kazdy musi sam neco udelat. A ty jsi ukazkovym pripadem toho jak nic nedelas nechas se okradat a jen remcas.

Jiste budes oponovat tim co ty zmuzes, NIC! musi pro to neco udelat VSICHNI! i stim blbym monopolen CEZ,VODA,PLYN,mobilni operatori i s tim jde neco delat pres regulatora trhu/stat/politiky.
Jenze lidi jsou hloupi (voli furt jak ofce ano ofce bo to uz nejsou ani ovce..) a lini, nebo jim to az zas tak nevadi. Takze s tim NIC nedelaji az na par jedincu kteri se o neco snazi za vsechny.

... muj nazor.
kutac
   *new*
01.03.2013 13:41:48    ( 64754 )
No pockej, to ze ti jde o lidi, to tu ale uz davno vis ze nic nezmuzes. Zbyva ti opavdu jen zvednout prdel a jit (Venezuela, Kuba, KLDR, ... )

mne vyhovuje pokud ja, a jestli to je v mych silach i ma rodina nemusela platit ani haler navic na cemkoliv. Tobe to je jedno takze plat, plat, plat!
kadak
   *new*
01.03.2013 13:36:19    ( 64752 )
kutac:

A jak se vylepšila situace obecně, po tvé nesmlouvavé hrozbě soudem?

EDIT:

Nebo to musíme hrozit každý zvlášť? U banky, u operátora, u poskytovatele energií?

Tady přece nejde o mě, ale o lidi, bohajeho...
kutac
   *new*
01.03.2013 13:16:23    ( 64750 )
normalne kopec srandy tadyk opet. a koukam, doslo opet i na banky, ba dokonce bez meho pricineni, hehe

BTW: od te doby co jsem pohrozil bance soudem uz neplatim na poplatkach ani haler, za nic. Takze kadaku zvedni prdel, a necekej na revoluci.
KunA
   *new*
01.03.2013 10:49:23    ( 64742 )
Deus: no to vis, tehdy to jeste nebylo vsecko tak rozkradene jak ted, takze ted platis zmrdum a za zmrdy. Timto bylo kdysi zadarmo, bos to zaplatil "jednou" ted to platis statu, pojistovne, lekarne a farmaceutickym korporacim. Pak to jeste platis tunelatum a pak cirkvim-ale to uz je jine tema.
kadak
   *new*
01.03.2013 10:40:56    ( 64741 )
deus, gappak, MK:

A neméně potěšující zpráva je, že stejným směrem, vykračuje naše školství...

EDIT:
Jakože ti tam vymlátí ti smradi zuby. I tak se to dá vnímat,... Hehe.
gappak
   *new*
01.03.2013 10:43:22    ( 64740 )
2MK&All stejný problém v UK. se podívejte na ty jejich úsměvy.

Blair
Clarkson
Winehouse
Jemie Oliver
atd
Maly Kodiak
   *new*
01.03.2013 10:32:38    ( 64739 )
Trošku jsem googlil. Byl jsem v roce 2006 v Japonsku a zaznamenal jsem tam, ze většina lidi měla zuby ve špatném stavu, starší lidé zkažené a mladí naprosto křivé zuby. Pěkná děvčata v podkolenkách měla zuby naprosto v příšerném stavu.

Objevil jsem o tom článek o zdravotní péči v Japonsku. Jedna citace za všechny:

pojištění pokrývá zpravidla 20 až 30 % nákladů na ošetření, zbytek si doplácí sám pacient. „Podíl doplatku může ale někdy dosáhnout až 100 procent,“ říká Ogata Natsumi. „A to v případě speciální medicínské péče, kterou zde nazýváme Koudo Iryou, což znamená volně přeloženo ,vysoce kvalifikovaná zdravotnická péče‘. Je to služba pro movité Japonce, kteří si takové náklady mohou dovolit,“ doplňuje Ogata Natsumi.

Mě to doceal zavání naším standardem a nadstardardem

Celý článek TADY!
October 2018
PoUtStCtPaSoNe
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
18.10.2018 19:00:00
Billy Bio & All Hail The Yeti
19.10.2018 19:00:00