Diskuze o politice
Radek
   *new*
18.10.2013 09:03:40    ( 73611 )
Zelení útočí na hitparády :)))


http://www.youtube.com/watch?v=ppcuYt198gI
kadak
   *new*
18.10.2013 08:30:46    ( 73602 )
SVOBODNÍ:

Jiří Hemerle: Zákony ani regulace nikdy nedokáží nahradit morálku


No, ono je to právě opačně. Morálku budují zákony a pravidla. A taky hůl v ruce. I to už je ověřeno vědecky...
kadak
   *new*
18.10.2013 08:25:23    ( 73599 )
Ondřej Synek: ?Na ANO si cením pracovitosti a upřímnosti"
gappak
   *new*
17.10.2013 20:41:27    ( 73592 )
Radek
   *new*
17.10.2013 16:59:49    ( 73587 )
@tracnik Cože? Do Dětské nemocnice si nemůžete přinést střelnou zbraň? Kde jsou @svobodni když je člověk potřebuje?!
kadak
   *new*
17.10.2013 16:37:51    ( 73586 )
deus:

Navazuju na vedlejší vtípky.

Budu mluvit jen za sebe. Když tady plamenně mluvím o potřebě znárodnění, nemluvím o znárodnění kadeřníků, majitelů večerek a automechaniků. Mluvím o znárodnění strategických podniků o znárodnění surovin (suroviny jsou "prý" národní, ale ve skutečnosti ze za ně platí jen jakási daň) o znárodnění energie.

S tím samozřejmě ruku v ruce vypuzení nadnárodních korporací a řetězců. Protože jedině tak může "malé" a "drobné" podnikání nějak zdravě fungovat. Jinak paběrkuje klasy za kombajnem. A k tomu potřebuješ funkční stát, který není koupený zahraničním kapitálem, jehož představitelé nejsou napojení na lobisty atd.

Mám ovšem obavu, že kdyby se věci u nás začaly vyvíjet tímto směrem, tak by na sebe ekonomické sankce a mediální kampaň proti "nám" v zahraničí na sebe nenechaly dlouho čekat. A pak by bylo jen kousek k bezletové zóně...

"Naštěstí" to co popisuju výše nemá v programu ani jedna strana. Zkrátka u nás nejsou "levicové" strańy (vidíš, úhel pohledu šachuje s pojmy levice/pravice, jak se mu zachce). A proto se nemusíme bát, že by tenhle neoliberální korporátní fašismus někdo začal měnit...
Radek
   *new*
17.10.2013 14:58:15    ( 73580 )
gappak
   *new*
17.10.2013 14:57:12    ( 73579 )
KAREL KŘÍŽ: Babiš je prostě pohroma

http://www.pravybreh.cz/2013/09/30/babis-je-proste-pohroma/
Radek
   *new*
17.10.2013 14:53:44    ( 73578 )
Paroubkův web taky nabořen :)

http://lev21.cz/
Radek
   *new*
17.10.2013 13:54:16    ( 73574 )
zdenno
   *new*
17.10.2013 12:15:18    ( 73567 )
deus ad zbraně: nevim, ale nemyslim si že by to bylo jenom tim, kriminalita jako taková je navázána na více faktorů, ne jenom na to, jestli jsou nebo nejsou zakázané střelné zbraně

a nemyslim si, že by bylo moudré pouštět více a volněji zbraně do českomoravskoslezské kotliny.. to by nedopadlo dobře

EDIT-Deus: ja tomuhle proste neverim. "příležitost dělá zloděje" aka vraha aka .. doplň si.. nějaký čurák ti vleze do baráku, ty ho tam najdeš, on tam najde tvoji bouchačku a je amen. nehledě na to, že by se k tomu nějakou náhodou dostalo děcko.. ne a ne a ne :)
kadak
   *new*
17.10.2013 12:07:38    ( 73566 )
...protože náš stát funguje blbě. Kdyby nefungoval vůbec, tak by kapis jedl ten jíl a zapíjel to pískem. A Bakala by měl o příslušný počet miliard více. Co mám ještě vysvětlit? (usměvák)

Ad zbraně:
To nevím, ani nevím co to znamená v celkovém trendu. Jen je jasné, že v U.S.A. kde dostaneš zbraň na "ochranu" majetku ke každé hypotéce je řádově vyšší úmrtnost na zabití střelnou zbraní, než jinde. Pro mě to je konec diskuse na dané téma.
deus
   *new*
17.10.2013 12:08:39    ( 73565 )
Stát jako jediná ochrana před Bakalou? Tak proč tady ten Kapis furt na toho Kabalu pičuje, vždyť přece stát ho ochránil...nebo ne?
No, zatím ten stát spíš chrání Bakalu před Kapisem:-)

Ad zbraně: Nezvýšila se náhodou kriminalita spojená se střelnými zbraněmi např. v Británii poté, co tam střelné zbraně zakázali?

zdenno: No, magorům se to zlehčí i ztíží zároveň - jak už jsem psal, sice seženou zbraň snáz, ale taky budou mnohem víc riskovat že jak do lesa zahulákají, tak se z lesa ozve.

Proč myslíš že si magoři vybírají na svoje magořiny takový super místa jako kino (ten pičus na premiéře Batmana), škola, kostel, ostrov plnej dětí...? Protože jsou to sráči, zbabělci, kdyby existovala šance že se jim tam někdo postaví tak do toho IMHO řada z nich nepůjde. I ten Breivik byl (aspoň co jsem četl) posranej až za ušima po konfrontaci s policajtama.
zdenno
   *new*
17.10.2013 12:00:33    ( 73564 )
ad zbraně: ja myslím, že se stačí podívat na jediný demokratický stát na světě, U.S.A. ... řeči, že magor si tu zbraň vždycky nějak obstará jsou sice pravda, ale proč to těm magorum zlehčovat, že..
kadak
   *new*
17.10.2013 12:09:34    ( 73562 )
deus:
Proč by to měl ošetřovat stát? Protože stát je tvoje jediná ochrana před Bakalou, a Kellnerem a Procterem a Gambelem. A to i takhle blbě řízený stát, jako je ten náš. Bez státu by si už teď žral písek a zapíjel to hlínou. Pokud ti tohle není jasné, což zřejmě není pak můžeš klidně s kýváním hlavy poslouchat absolutní nesmysly o "svobodě" jednotlivce a "volném" trhu z úst toho Babiškou spráně nazvaného demagoga Macha. Ale emoce nemají cenu, vlož do toho malinko logiku.

Hledej inspiraci tam, kde už je nyní stát "minimalizovaný". Podívej se do třetího světa. Obecně platí výrok: "Minimalizace/destrukce státu rovná se vždy totální devastaci sociálních podmínek, chudba, strádání většiny, drancování zdrojů menšinou a to často nadnárodní za pomoci elity "lokální". Naopak neplatí výrok, že "silný" stát apriori zajistí blahobyt. Špatně řízený silný stát se například může za určitých podmínek změnit ve tvrdou diktaturu, ze které zase můžou těžit jen lokální a nadnárodní elity,...

Stát se z principu věci za daných podmínek bude vždycky starat o propuštěných 70000 horníků. Minimálně je bude živit jako nezaměstnané. Ale trend je obecně takový, že soukromé subjekty se zbavují svých "nadbytečných" pracovníků a tím maximalizují sokromý zisk a přehazují zodpovědnost za lidi státu. Ano, čteš dobře, přehazují ZODPOVĚDNOST za ně státu. Protože zodpovědnost za ně mají, společnost jim dala do rukou výrobní prostředky. Ano čteš dobře, společnost jim DALA VÝROBNÍ PROSTŘEDKY - protože vlastnictví není "od boha", ale je to společenská uzance. Tím pádem by sokromníci neměli výrobní prostředky využívat jen ve svůj prospěch, ale ve prospěch celé společnosti podle nastavených parametrů. Podle zásluh. A to je další věc, kterou by měl stát hlídat. Metodou jak tohle ošetřit jsou zkrátka daně. Aby si soukromý majitel například z dolů, z podniku za x let nevytáhl miliardy a pak neřekl: "Sorry, končím, jedu dořiti, máte tu 70000 lidí, postarejte se o ně. Pokud mluvíš o tom, že by se ti horníci měli zabývat "službama", jsou to úplně stejní příživníci na systému, jako když jsou na pracáku. Nabízí služby, které buďto vynutí zákonem (za pomoci státu) - jako třeba odborník na výbuch, kominík, revize plynových spotřebičů,... Nebo si může založit nějaké řemeslo. ALE! V regionu, kde nikdo nic nevytváří se peníze nehromadí. Takže se ani nebude mít kdo za co ostříhat u toho hornického kadeřníka. To je přeci zřejmé... A v téhle chvíli chce pan Mach rovné šance. Pro Kellnera a pro Frantu Misku, nezaměstnaného horníka z OKD.

Tak to Fak Ju Very Mač...






O těch zbraních se bavit "odmýtam". Stačí si přečíst statistiky. Zbraně mezi lidmi jen řádově zvýší počet úmrtí střelnou zbraní. To je realita. A nezmění na tom nic ani to, že v jednotlivých konkrétních případech někoho zbraň zachránila. Ano, i to že se nepřipoutáš v autě ti může zachránit život. Naprostou náhodou.
Radek
   *new*
17.10.2013 11:04:16    ( 73554 )
Zajímavé

http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2013-10-17

Jen dodám, že jde o stejného Soukupa co vlastní Týden a TV Barrandov.
Radek
   *new*
17.10.2013 10:51:07    ( 73553 )
Tahle webovka předsedy ODS mě dostala. Ti jsou už hodně v křeči :) http://www.kubalibre.cz/
deus
   *new*
17.10.2013 10:49:37    ( 73552 )
Radek> Ad Calábková - jo teď už vím která to i přesně byla, přišla mi tehdy taková nějaká divná, ale už je to patnáct let (!) a za tu dobu se člověk může změnit, třeba já - já byl taky trochu divnej a jakej jsem teď super borec:-)
deus
   *new*
17.10.2013 10:44:04    ( 73550 )
Jakože problém s nezaměstnaností se vyřeší tím, že 70000 horníků z ostravska bude na nově vytvořeném úřadě hrát solitéra? Ó můj soulo.....

Řešit nezaměstnanost tím že vytvoříme "nějaká" pracovní místa....ale kurva ti státní úředníci žádné hodnoty nevytvářejí, musí je živit ti soustružníci, prodavačky, plánovači, pekaři, kteří na tuhle bohulibou činnost odevzdají víc jak půlku toho co si vydělají.

Co budou ti lidi dělat? Já nevím, třeba se budou živit jako sociální ekoložky a experti na rovné příležitosti, vole asi ne. Proč by to měl plánovat stát?

Ad střelci: myšlenka že kdyby měli všichni zbraně tak po sobě budou v jednom kuse střílet je jaksi mimo. Magor "to na ulici vystřílí" ať už ty zbraně lidi mají nebo ne, protože si bouchačku prostě pořídí. Rozdíl oproti stavu kdy každý druhý na té ulici má bouchačku taky je v tom, že pan magor bude ve své činnosti poněkud omezen (dřív nebo později mu nějaký jiný držitel zbraně ustřelí prdel, dřív než přijedou opicajti), narozdíl od stavu kdy nějakej norskej magor třičtvrtě hodiny hraje nerušeně "Moorhuhn" na ostrově. Anebo Harmann, jak dlouho ten se producíroval po Blavě aniž by se musel bát že ho někdo sejme (což nakonec beztak musel udělat sám, když to ani policajti nezvládli).

Já zbraň nemám, ale taky z nich nemám tu levičáckou panickou hrůzu (proboha, co kdyby si někdo pomohl sám a nepotřeboval k tomu policajty???). ;-) O tom jak extrémní pičovina jsou zbraně mezi lidma si popovídej třeba se střelcem z Tanvaldu...ten kdyby u sebe neměl hromovou hůl tak už prděl do hlíny...ale zbraně jsou špatné, ááno.

PS: Kura tahle debata to zas bylo lepší než půlhodina aerobiku, dík;-)



Radek: To jméno znám, ale myslím že byla z "céčka"...nebo "áčka".
Radek
   *new*
17.10.2013 10:40:09    ( 73549 )
deus, není tato kandidátka Svobodných tvá spolužačka z gymplu? :) http://volby.svobodni.cz/kandidati/olomoucky/bc-zuzana-perrone-calabkova/
kadak
   *new*
17.10.2013 10:24:40    ( 73546 )
deus:

Zeštíhlit a zefektivnit by potřebovali miliardáři. Právě tím, že jim neoprávněně získané peníze sebereme a přerozdělíme je potřebným. Těm, co vydělávají 11000 hrubého a živí tři děcka, ale i těm, kdo vydělají dvacet čistého a platí hypotéku jako prase, jen proto, aby nemuseli být rukojmí Bakaly.

Když vidím ty demagogické řeči o "zeštíhlení" státu, začíná se mi zatmívat před očima... Práce ubývá, lidi se musí z profesí, kde něco tvoří přesouvat právě do státních institucí a do služeb. A každý správný demagog pak mluví o "zeštíhlení" a "zefektivnění" státu. Tak jo, pojďme zkrátit zákonem zkrátit pracovní dobu na polovinu. Potom můžou všichni lidi pracovat v "produktivních" zaměstnáních a nemusí se nechat zaměstnávat státem ať jako "socka" na podpoře, nebo třeba jako úředník. Ale tohle samozřejmě nejde zavést jen v ČR, protože nežijeme na tom globalizovaném světě tak nějak sami, že.

By mně fakt zajímalo, jak si to ten (sorry deus) pičus pojebaný (je to hajzl, protože to není evidentně blb) Mach představuje. To zeštíhlení státu. Co budou ti lidi dělat? Budou podnikat? Všichni ti lidi si asi otevřou holičství a budou se navzájem stříhat vlasy,...

Ó můj souložící bože!, ó můj souložící bože, ó můj souložící bože!

A dál nechápu, co je rudého na tom, že borec nesouhlasí s tím, aby každý kretén v ČR mával na ulici "bouchačkou". Pičo, to je noční můra. Se zlomenou nohou a rozbitým xichtem dopadl tenhle padesátník po slovní "přestřelce"...

http://ostrava.idnes.cz/nasilnik-brutalne-napadl-muze-v-marketu-na-bitku-se-dival-jeho-syn-p9v-/ostrava-zpravy.aspx?c=A131016_174150_ostrava-zpravy_jog

Jak by asi dopadl po přestřelce opravdové. To člověk nemusí být hrdým komančem, aby chápal, že pustit zbraně mezi lidi je extrémní pičovina. Vždyť máme proboha precedens v té "svobodné" (a momentálně krachující) americe. Kurvafix!

Mimochodem, všude ve světě jsou Zelení "levicově" orientovaní, jen u nás to byla za buzny odeseka Bursíka "pravicově" orientovaná strana. Že je starost o životní prostředí s neoliberální ideologií (zisk je jediným kriteriem úspěchu, zbytek nehraje roli...) v přímém rozporu je snad jasné. A tak nám tu vyrostl LES.

Ó můj souložící bože, óóóó!

Radek
   *new*
17.10.2013 10:15:13    ( 73545 )
jinak snad neočekáváš, že ač někoho budu volit, tak budu 100 proc. souhlasit s jejich kandidátkou či programem :))

BTW: na pražské kandidátce Zelených je MgA. Jiří Hromada - Herec, gay aktivista ... ale jinak také vlastník minimálně nemovitosti (4 patrový činžovní dům) ve které v centru Prahy sídlí Zelení. A více než herec bych řekl, že je dabér a president Herecké asociace :))
Radek
   *new*
17.10.2013 10:10:21    ( 73544 )
deus, nevím co je to za profesi, ale imho na každé kandidátce některé ze stran najdeš někoho z profesí o které nic netušíš.

Dodám, že v Ol. kraji jako jednička za Zelené kandiduje Filozof, politolog, VŠ pedagog Martin Škabraha, který se angažoval v občanském hnutí ProAlt.

ad starostové) vidíš, do kraje volím vždycky nějaké starosty :)
KunA
   *new*
17.10.2013 10:02:56    ( 73543 )
"NATO se nyní snaží Turky od jejich záměru odradit".

jaaaa padam, dostanou nuz na krk a kupi u spojencu:)))
deus
   *new*
17.10.2013 09:59:29    ( 73542 )
Státní cecek: kapři si rybník nevypustí a tak by bylo asi bláhové od lidí kteří jsou státem živeni že budou mít zájem na jeho "zeštíhlení" a "zefektivnění". Starosty nevyjímaje.

Bojovníka proti hernám jsem zmínil protože mě to pobavilo, nic víc:-) Ono u těch Zelených je těch bojovníků spousta, stačilo mi vlézt na jejich web.

Co říkáš na ty další profese, co jsem vyjmenoval? Sociální ekoložka, expertka na rovné příležitosti...tady bych si vypůjčil hlášení bří Poláků - co to kurwa jest?
Radek
   *new*
17.10.2013 09:38:57    ( 73541 )
deus, já jsem v klidu, já si jedu volit http://www.michalberg.cz/

Jinak s tím státním ceckem, to bych třeba nemohl volit žádného starostu apod. a přitom si myslím, že tito lidé z nižších pater politiky mají dost co říci i v těch vyšších.

A bojovník proti hernám není určitě fulltime job a ani placený státem. Je to jen okrajová činnost, kterou však může zaujmout některé voliče. Imho stejný dobročinný aktivista jako brněnský Matěj Hollan, který bohužel šel do Bursíkova LESa.

Podobně se Michal Berg (viz. výše) angažuje v open datech ve veřejné správě, ale za své peníze, nikoliv ze státního.

BTW: co je špatného na předsedovi Prague Pride? Opět tento gay festival nemá nic společného se státem.

deus
   *new*
17.10.2013 09:19:37    ( 73539 )
Odpovědi tohohle melouna (navenek zelený, uvnitř rudý) stojí za přečtení.

PS: Koukám na jejich pražskou kandidátku a oni ti zelení jsou pěkná sebranka:
- přeceda strany (Liška)
- zástupkyně starosty
- předseda Prague Prude
- sociální ekoložka
- zastupitel MČ Praha
- novinář
- herec, gay aktivista

A to mi připomnělo D-Fensův návrh - volte si koho chcete, ale nevolte lidi přisáté na státní cecek...no tak to by byl v Praze u Zelených celkem debakl:-D

PS2: "Bojovník proti hernám"...tak to je výživná živnost:-D To sou klauni... A jedeme dál - grantová konzultantka, ženská aktivistka, expertka na rovné příležitosti....wow!
Radku....?
Radek
   *new*
17.10.2013 08:47:17    ( 73535 )
A Piráti kradou i ve volebním spotu :))

http://www.youtube.com/watch?v=3zhJEf0WEcI
zdenno
   *new*
17.10.2013 08:29:52    ( 73534 )
kapis
   *new*
17.10.2013 08:22:04    ( 73533 )
UFFF

Pokojem prázdným prochází stín
Tiše ze dveří míří, já kráčím s ním
Toužím zapomenout, zapomenout
Toužím volně zas dýchat, zbavit se pout
Musím zapomenout
Nechci zapomenout, ale taky nechci vzpomínat.

http://web.libimseti.cz/W.i.g.i//ma-vubec-clovek-pravo-byt-jeste-stastny-kdyz-udelal-tolik-zleho-uz-jen-tim-ze-se-narodil_689948.html
May 2024
PoUtStCtPaSoNe
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102