Diskuze o politice
kadak
   *new*
30.01.2014 12:34:26    ( 77174 )
deus:

No a to je právě ono. LES je úplná pičovina. Nejde realizovat liberální politiku s ohledem k čemukoli jinému, než k zisku, pak to není liberální politika.

Liberální politika je tudíž naprosto bezohledná a to vůči všemu a všem a to v konečném důsledku i k těm, kdo díky její aplikaci (démonický neexistující volný trh regulovaný samotnými monopoly, nikoli "státem") z ní má mít ten zisk.

Ale až tu nebude co jíst, nebude z čeho dělat léky a na co jezdit, pak jim ten zisk, napsaný někde na hadrdisku v bankovnbím PC, pak jim bude k ničemu.

Z toho jasně plyne (a z tvojí trošičku podrážděné reakce, jakožto sympatizanta liberálních myšlenek), že něco jako "liberalismus" je naprosto nepřijatelná záležitost, která jde nejen přímo proti širokému společenskému prospěchu, ale hlavně proti přežití člověka, jako takového. Bohužel, dnes právě liberalismus diktuje tempo a kdo tančí jinak, je "antidemokrat" a "porušuje lidská práva".
deus
   *new*
30.01.2014 12:20:03    ( 77170 )
stranales: Začal jsem to číst, dokud na mě nevyskočil čertík z krabičky - Oxid Bursičitý nebrat!

Ale abych svůj názor podpořil argumentem, vypůjčil jsem si citát hned z druhého bodu jejich manifestu:

Strana podporuje rozvoj svobodného trhu, který je současně šetrný k životnímu prostředí a odpovědný vůči budoucím generacím, v souladu s principy udržitelného rozvoje....Trh je účinný nástroj, ale vnímáme jeho neschopnost předvídat budoucnost, což je podle nás úkolem odpovědného a informovaného člověka.

Takže budeme prosazovat svobodný trh, ale pouze v rámci námi nastavených mantinelů. V našem společenství si každá mladá dívka může svobodně vybrat sexuálního partnera, pokud jím budu právě já. Každý člen naší komunity může svobodně vyjadřovat svůj názor, který je v souladu s názorem vůdce.

Kurva, mám ještě pokračovat v těhle bizarních přirovnáních?
Lou Heavy
   *new*
30.01.2014 12:16:42    ( 77168 )
jednou se mrknu na nejake ty zpravy a ono tohle

to jsou diletanti

Radek
   *new*
30.01.2014 11:54:10    ( 77165 )
Radek
   *new*
30.01.2014 11:52:24    ( 77164 )
Radek
   *new*
30.01.2014 10:40:31    ( 77152 )
kadak
   *new*
28.01.2014 23:24:06    ( 77084 )
Paul Berman je autor původního článku, jehož "lehký" překlad někdo uveřejnil na blistech.


Stejný Paul Berman napsal třeba tohle:
http://en.wikipedia.org/wiki/Terror_and_Liberalism

O Che Guevarovi toho moc nevím, každopádně díky za link. Musím si ovšem informaci vynásobit koeficientem "americký novinář". Čímž neříkám, že je to lež, jen jsem opatrný,...

A ještě článek končí skvělou perličkou:
Pokusy nezávislých knihovníků na Kubě podpořili Václav Havel a Jelena Bonnerová, ale ve Spojených státech se o jejich osud a jejich úsilí nikdo nezajímá

Havel už naštěstí nikdy nikoho a nic nepodpoří,...
deus
   *new*
28.01.2014 22:24:07    ( 77083 )
kadak: http://blisty.cz/art/20029.html

Wikipedie obsahuje dva druhy informaci - ty, se kterymi se ztotoznujeme a ty ostatni.
martas
   *new*
28.01.2014 19:55:16    ( 77079 )
jeden dokument na téma pan Hitler a jeho spolupráce s "překvapivě" U.S. firmami

http://www.youtube.com/watch?v=92ovknCKr1E
Radek
   *new*
28.01.2014 19:53:14    ( 77078 )
kadak
   *new*
28.01.2014 19:39:38    ( 77077 )
Ach ta wikipedie, bez ní bychom se úplně ztratili,...

Tričko z Che Guevarou bych nenosil, protože je to strašně profláknutý motiv...

deus
   *new*
28.01.2014 18:56:50    ( 77075 )
Neangazoval se "Che" v nejakych popravach? Ale to je asi jedno, na triku vypada paradne, tak proc ho nenosit... Jen nevim proc neni tolik popularni jeho foto coby bankere a obchodnika s doutnikem v hube...

Pry se kubanske ekonomice diky jeho utopickym nazorum moc darilo. Proste ideal.
kadak
   *new*
28.01.2014 18:17:44    ( 77074 )
deus:

Dobrá, to máme Stalina a Hittlera. A v čem je špatný Srp a Kladivo? A v čem mi má vadit Che Guevara? Měl by mi taky vadit hrdina Fidel? Nebo můj oblíbenec - škoda že již nežije - Hugo Chávez?

A proč?

EDIT:
Srb je občan Srbska.
kadak
   *new*
28.01.2014 16:34:13    ( 77073 )
deus:

Právě že jsi hřebíček na hlavičku (opět) netrefil a jebl ses kladivem (opět) do palce.

Vůbec nejde o hákáče ani o Ernesta na tričku.

Jde o to, že fašismus je otevřená diktatura kapitálu. Je to forma obrany a forma získávání nových teritorií a upevňování moci nad nimi pro tohohle zřízení za nímž stojí finanční a korporátní kapitál. Proto se do podpory Hittlera okamžitě vrhly všechny velké (zdaleka nejen)německé firmy. Proto byl Hittler nejprve západními mocnostmi podporován, později tolerován a až se obráti "proti všem" tak teprve tehdy se stal nepohodlným...

"Liberální" agrese v konkrétní chvíli využije jakoukoli symboliku, a schová se za jakoukoli rádoby ideu, aby podpořila zájmy těch kdo to platí. Například "demokracie" a zejména "lidská práva" jsou dnes velmi nosným tématem. Co na tom, že právě ta "lidská práva" válkou a novými "demokratickými" pořádky utrpí nejvíce...

Dnes není "konkurence" mezi východem a západem, takže se takové tření projevuje v hraničních oblastech Ruska a NATO. Je to zase souboj o vliv, tentokráte mezi dvěma kapitalistickými póly. Tak jako v případě I. světové,...

Na tom žádný nácek s bombrem nic nezmění, ani tomu nepomůže, ani tohle nezhorší. Je to jen idiot s hákáčem na krku co dostane přes pysk, protože bije lidi na Lenince. Těžko už bude bombardovat Srbsko - Tak jak to schvaloval opravdový pohůnek fašismu Havel a reálný fašista Švarcmberk. Ani na jednom jsem žádný hákáč nikdy neviděl...






Z tvého příspěvku jsem již poněkolikáté pochopil, že ti (pro mě z nepochopitelného důvodu) nějak vadí jakákoli symbolika dělnického hnutí?!

Proč je kladivo a srp nepřijatelný symbol? To by mě zajímalo. Proč je špatná hvězda? Protože na ČT1 dávají "Vyprávěj", asi.

Rád bych uvedl jednu zásadní věc. Pokud by se opravdu prokázalo, že se v "komunistickém manifestu" píší a v podstatě "dělnického hnutí" prosazují nezákonné věci, byla by KSČM a "komunistická symbolika" přeci zakázána a ty by ses nemusel bát, že potkáš někoho na ulici se srpem. Ostatně už se o nejednu žalobu několik lidí pokoušelo. A víš ty co? Ani současný pro "liberální" právní řád nemá prostředky, jak dokázat škodlivost "komunistických" myšlenek. Nemluvím o konkrétních zločinech. Vražda je vražda za komuny i za fašismu s lidskou tváří reklamy. Možná je to proto, že nic takového, žádná taková "škodlivost" zkrátka neexistuje a byl by to pro každý právní stát pěkný průser, takový prohraný soud... Navíc Marx, který stojí na samém počátku těchto hnutí je všude v civilizovaných zemích velmi respektovaný člověk, filozof, dle BBC myslitel tisíciletí,...


Takže hurá do toho, Ernesta Che si na sebe brát nebudu, to je trapné klišé, ale takového Cháveze, toho už si doma pěkně připravuju,...

EDIT:

Mám čas, bo mi teď kontrolují zprávu, co jsem napsal, jinak bych se tu tak nerozepisoval,...
deus
   *new*
28.01.2014 16:33:14    ( 77071 )
kadak> Člověče nebudeš tomu věřit, ale dneska v podstatě od rána opravdu pracuju a doteď jsem neměl na mrak.cz čas. Až mě to samého překvapilo.

Srb .. kura napsal jsem to stejně blbě jak ty, dobrý trik:-)).. srp a kladivo jsou stejně "špatné" jako svastika, teda pro mě, nevadí mi ani jedno, jsou to symboly které byly zneužity. Slovy (mého oblíbeného) klasika: I leave the symbols for the symbol-minded.

Vadí mi rozdílný přístup, například to že tě nikdo nebude popotahovat za oslavování jednoho grázla (Stalin) ale běda abys slavil jiného (Hitler). Tak buď nikoho anebo všechny, no ne? Já samozřejmě jako svobodomilec upřednostňuju přístup hostinského Palivce;-)
zdenno
   *new*
28.01.2014 07:25:46    ( 77046 )
ministerstvo pro sport?? uff..
deus
   *new*
28.01.2014 00:23:09    ( 77045 )
Tak takhle to asi myslel s tím "Prosadím fungující stát"...:

"Jestliže se nám nepodařilo prosadit zřízení ministerstva pro sport, je logické, že Petr Hulinský zaujme pozici náměstka pro sport," řekl Sobotka.

Zdroje jsou...
kadak
   *new*
27.01.2014 18:46:44    ( 77036 )
kutac:

Revoluce to není. Revoluce je rychlý skok kupředu k něčemu kvalitativně lepšímu. Tady se jedná o souboj velmocí na cizím území. Jestli to ti demonstranti vybojujou nečeká je nic lepšího. Jen si to myslí. Je to jen boj nasraných lidí. Otázky by měly znít:

Proč jsou nasraní. Kdo je jak informuje. Proč je tak informuje. Jsem přesvědčen, že současná UA vláda nemá v rukou TV. Jestli se pletu, tak mě někdo poučte, ale bylo by to pro mě překvapení.

Každopádně je třeba se informovat, co by z toho měla UA (obyčejný člověk) mít, kdyby se přiklonila k EU. Lehce tuším, že "figu borovů". Jen by oslabila pozici Ruska...

Takže tady opět nejde o žádnou "svobodu" a podobné píčoviny, ale jen o to, kdo daný obrovský prostor ovládne a ekonomicky vytěží. Být Ukrajincem, raději se otočím na východ, tam je teď jistější spojenectví,...


Tady pěkný popis situace, ale už trošku starší,...
http://www.ceskapozice.cz/zahranici/geopolitika/ukrajinske-otazniky-vykricniky


tady třebas jeden z důvodů, proč podpora EU
http://zpravy.ihned.cz/svet-evropa/c1-60315190-ukrajina-posle-do-sveta-danove-spiony-na-ambasadach-budou-proverovat-majetek-obcanu-v-cizine


Gadžopádně, to jestli se tam mydlí nebo ne je celkem fuk, protože tam zatím nikdo nepřismyčil opravdové zbraně. Na tom je krásně vidět, že všechny ty revoluce, pokud nemají opravdovou podporu z "vnějšku" dneska zkrátka nemají sílu smést žádný vládní "establišment". Jako 17.11.1989, kdby vyjeli sověti tankama do ulic, chtěl bych vidět ty chrabré študáky,... Až a jestli nějaký "člověk v tísni" na UA opravdové zbraně přitáhne, bude to opravdová občanská válka. A pak se můžou dít divy,...
kutac
   *new*
27.01.2014 12:59:59    ( 77027 )
tohle je ta revoluce? takto se to dela? takhle to naridil strycek sam?

http://www.mojevideo.sk/video/1de4d/ukrajinska_re_vo_lu_cia_vinnycia.html
kadak
   *new*
27.01.2014 10:25:23    ( 77012 )
A ještě jeden Koukolík, asi 5min, které se zabývají "propagandou".

Doporučuji stáhnou a poslechnout, je to výborné a inspirativní. Poslech možná poodhalí, kde se vzala legrační jména jako Dluhoš nebo jakým způsobem se z Havla dělá modla a ze Zemana křupanský alkoholik, přitom oba si velmi rádi cosik vypili. Kdo byl a je větší kolaborant a s kým, to nechme budoucnosti...

Teď, propaganda:

Sosejte ZDE: http://kadak.mrak.cz/KOUKOLIK/Hastro%9a%20a%20jeho%20brat%f8i.mp3
deus
   *new*
25.01.2014 11:01:18    ( 76964 )
zdnck> Ted jsem to cetl, uplne se klepu, takze Daniel Herman z KDU-CSL...budu si ho pamatovat, zmrda!

PS: Zapomněl jsem na obligátní: Ministerstvo kultury zrušit!!!

PS2: Tak jsem si přečetl jeho životopis (kromě roku 1982-1983 imrvére přisátej na státní cecek) - nepřekvapil, a jeho seznam podporovatelů (Švejnar, Hutka, Kraus, Vlk) - taky nepřekvapil. Tak se mi pánové pomalu začínají vybarvovat.
zdnck
   *new*
25.01.2014 10:26:15    ( 76963 )
Radek
   *new*
24.01.2014 22:28:58    ( 76962 )
KunA
   *new*
23.01.2014 19:04:26    ( 76923 )
kad: diky, bo nedavno sem mluvil u piva s jednim kolegou z roboty a ten mel take podivne nazory na situaci kolem deni v jizni americe a na Huga.
kadak
   *new*
24.01.2014 11:00:04    ( 76920 )
kuna:

Válka proti demokracii (cz tit.)

Novinář John Pilger zkoumá role Washingtonu v manipulaci latinskoamerické politiky v průběhu posledních padesáti let. Tento film odhaluje na doložených příkladech z jižní Ameriky nekalou politiku, která dodnes pokračuje například v Iráku, Íránu, Libanonu, Afghánistánu a na mnoha dalších místech. Od roku 1945 se Spojené státy pokusily svrhnout 50 vlád, mnoho z nich demokratických, v průběhu času bylo 30 zemí napadeno a bombardováno. Pozoruhodný je vzestup Venezuely, která nastolila vlastní demokratický systém, založený na úsilí zbavit se všemožných závislostí a diktátů i přes riziko možných intervencí nebo sankcí. Dokument přináší zcela odlišný pohled na fungování demokracie, než jaký je denně předhazován v "nezávislých a objektivních" médiích.

http://www.youtube.com/watch?v=YOXAlSsma2A



Válka, kterou nevidíte (cz tit.)

Další z řady mistrovských dokumentů novináře a režiséra Johna Pilgera volně navazuje na jeho předchozí snímek "The War on Democracy". Film se snaží velmi podrobně prozkoumat roli sdělovacích prostředků v utváření veřejného mínění a davového souhlasu ohledně válek a konfliktů vedených zejména vládami USA a Velké Británie za podpory spojenců - členů NATO. Podstatná část je věnována oficiální propagandě ohledně aktuálních válek v Iráku, Afghánistánu či Palestýně, ale ani na světových konfliktech či válce ve Vietnamu nezůstane nit suchá. Pilger zde zpovídá představitele nejmocnějších médií, armády či nezávislé novináře včetně například Juliana Assange (WikiLeaks). Závěr? Sdělovací prostředky kryjí a mnohdy i podporují ty nejhrůznější zločiny v historii lidstva.

http://www.youtube.com/watch?v=u6tNXk9aB6k
zdnck
   *new*
23.01.2014 11:20:02    ( 76896 )
kadak
   *new*
23.01.2014 10:35:38    ( 76895 )
radek:

Jéjdanane, to by ti Ukroši dali, oni totiž nemluví rusky, ale ukrajinsky!!!
Radek
   *new*
23.01.2014 10:21:24    ( 76894 )
Jsem si říkal, že mu nějak rozumím, na to, že rusky vůbec neumím :)))
kadak
   *new*
23.01.2014 10:00:34    ( 76893 )
kutač:

Velmi správně, je to Polak jak poleno.
kutac
   *new*
23.01.2014 09:57:31    ( 76892 )
dame trosku aj z druhe strany barikady ne?
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=y7u6kTKDXFg

BTW Radek myslim ze to je polski novinar :)
May 2024
PoUtStCtPaSoNe
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102