Diskuze o politice
kadak
   *new*
05.02.2014 11:04:47    ( 77362 )
deus:

Jistě máš v mnohém pravdu. Putin je a bude zmrd. Nic ovšem není černobílé. Putinova administrativa v podstatě zachránila Rusko od západní kolonizace, kterou chystal a skoro realizoval opilec a pseudokomunista Jelcin spolu s Chodorkovskim a spol. To chtělo obrovské aspoň sloní koule a na to je on má. Za to ho obdivuju.

A s těmi teplouši se to má tak, že ten zákon nezakazuje "homosexualitu" it self, ale zakazuje její propagaci. Přestože dle mého názoru není teplouš podčlověk, tak překvapivě není ani nadčlověk. Takže tomu rozumím, ale stejně s tím nesouhlasím. Jde totiž o ústupek té jejich pojebané pravoslavné církvi. A ty jejich "gejprajdy" jsou rozkošné,...

A k těm novinářům. Je mi moc líto, že všichni čeští novináři nejedou najednou do Ruska a že se tam neztratí. Všem by se nám lépe žilo. A nedělej si názor jen podle iDnesu. Tam se dozvíš jen to, co chtějí aby ses o Rusku naučil.

A k tomu pivu. Máš u mne 3 piva, natočená a s pěnou. Ne za to, že si našel článek na webu, který není vyloženě záměrně a účelově kritický, ale za to, že optimisticky považuješ Haló Noviny za mainstreamové médium...
Radek
   *new*
05.02.2014 11:01:09    ( 77361 )
deus
   *new*
05.02.2014 10:06:18    ( 77356 )
kapis> Pro mě je Putin zmrd od té doby co nechal pochcípat svoje vojáky v Kursku jen proto, že se mu eklovalo uznat že na tuhle záchrannou akci prostě nestačí. Trvalo to tři dny než požádal o pomoc zahraniční specializované záchranáře (byli tuším i z Dánska). Oni vůbec rusáci zřejmě ještě pořád fungujou v módu "nás mnógo" a řídí se stalinovým heslem "smrt člověka je tragédie, smrt milionů je statistika" - jak to bylo s tím osvobozováním divadla, kde to vyčistili "tak nějak od podlahy, únosce, rukojmí".

Že bijou a zavírají teplouše a že se jim tam ztrácejí novináři je vlastně jen taková drobnost...
kapis
   *new*
05.02.2014 09:48:39    ( 77355 )
A tohle se počítá za kolik piv?

http://utajenediscipliny.cz/

Už jsem se kámošce (skoroségře), která mi to poslala s tím, že Putin je zmrd, vychlamal virtuálně do ksichtu.
deus
   *new*
05.02.2014 09:30:02    ( 77353 )
Ale prdlajs, opravdu první pozitivně laděný článek na téma Soči z českých médií po vyhlášení této soutěže jsem právě našel já:

http://www.halonoviny.cz/articles/view/16205570

Hoši to musíte mít pod čepicí - kde jinde budou pět chvalozpěvy na putinovské Rusko než v Haló Novinách...

?Dobrá zpráva je, že do horské vesnice přivezli ramínka, dostali jsme i závěsy na okna,? řekl tiskový mluvčí výpravy Alexandr Kliment.

kapis
   *new*
05.02.2014 09:16:25    ( 77352 )
já tež
zdenno
   *new*
05.02.2014 08:48:41    ( 77349 )
ok. takže mam u tebe prvni 3 piva. tohle jsem už dnes četl a určitě dřiv než ty ;)
kadak
   *new*
05.02.2014 08:40:41    ( 77347 )
Další komentář k Soči, týkající se jen sportu, neemotivní a hlavně pozitivní:

http://oh.idnes.cz/biatlonista-slesingr-kritizuje-vybijeni-toulavych-psu-p2f-/zoh-biatlon.aspx?c=A140204_215602_zoh-biatlon_ald




Vyhlašuju soutěž! Kdo najde na internetu v mainstreamovém mediu aspoň jeden pozitivně laděný článek na téma Soči, má u mě aspoň 3 piva. Točené, s pěnou.

Pozor, jedná se mi o článek spojený s ruskou organizací Olympiády, nikoli o úspěch nadopovaných běžkařů, nebo o to, že kuličkáři ucvrnkali remízu se Švýcarem,...
deus
   *new*
04.02.2014 22:31:02    ( 77343 )
Únor ledva začal a já už mám tip na kokota měsíce:

Článek: Archeológ storočia z Bolerázu tvrdí: Nič som nevykopal, kúpil som to na burze!

Komentář:
Mladík hľadal nálezy na predaj. O tom okrem iného svedčia aj špičkové detektory ktoré používal. Alebo budete tu snáď tvrdiť, že detektory dostal ako dar? Lebo ako NEZAMESTNANÝ asi ťažko nakúpil stroje za vyše 1000 eur (za kus). A zhabali mu prístroje, lebo využíval ich na TRESTNÚ ČINNOSŤ! Ľudia ako on robia nenapraviteľné škody na kultúrnom dedičstve. Rozpredávajú a ničia archeologické nálezy. Všetko, čo patrí nášmu národu skrz nich skončí v zahraničí. V susednom Rakúsku alebo v Nemecku by ho čakal tvrdší trest ako u nás.
kadak
   *new*
04.02.2014 13:01:50    ( 77328 )
...vím na co narážíš a kam směřuješ, taky si dokážu představit, komu patří Reuters. Už podle jména.

Já spíš mluvil o ČT, "našich" soukromých televizích ve kterých už je to tak strašné, že už to není ani propaganda a o "našich" novinách a servrech. Ti všichni posledních 20let soustavně dělají propagandu na americkou a německou poptávku. Ano, že k tomu využívají i informace z nejedné "židovské" agentury je s tím v přímém souladu...
kapis
   *new*
04.02.2014 12:51:22    ( 77327 )
kadak: opravdu myslíš, že ty informační agentury aptří američanům a němcům;)?
kadak
   *new*
04.02.2014 12:44:21    ( 77320 )
Propaganda ze strany Ruska, vhodná pro srovnání propagandy "našich" americko-německých informačních zdrojů... a taktéž vhodná pro následnou "korelaci" obou propagandistických zdrojů a "objektivizaci situace...

http://czech.ruvr.ru/
kapis
   *new*
04.02.2014 09:55:47    ( 77309 )
kadak(77304): ano Ondro, pěkně;-)!!
kadak
   *new*
04.02.2014 08:50:46    ( 77306 )
kadak
   *new*
04.02.2014 08:36:09    ( 77304 )
Zdeno, myslím, že "gavrment" už se o ně "postaral". Když slyším ty rozumbrady, jak mluví o církevním majetku a říkají: "Co bylo ukradeno, musí být vráceno!" ...ani si nemusím vzpomenout, jakým způsobem církev své majetky získala, ale vzpomenu si na "indoše", kterým byla ukradená celá amérika. Tak jim ji vraťte, humanisté,...

Kde je Havel? Švarcymburg? A další lidé v tísni?

zdnck
   *new*
03.02.2014 22:57:06    ( 77298 )
deus: myslíš jako "postará" nebo, že nás vezme do kina a někam mezi lidi?
kadak
   *new*
03.02.2014 20:08:17    ( 77296 )
...revoluce...
gappak
   *new*
04.02.2014 07:00:09    ( 77295 )
deus
   *new*
03.02.2014 16:13:12    ( 77292 )
Výborný "motivační plakát":
Odevzdejte zbraně. Vláda se o vás postará.
kadak
   *new*
03.02.2014 16:12:42    ( 77291 )
Bylo by z podivem, kdyby cesky novinar, kor z babisovin.cz nasel jedinou pochvalniu vetu, ve svem reportu. Olympiada je i tak napicu, jen komercni cirkus, a jeste si kurvit naladu tendencnim zpravodajstvim. Pred Pekingem jsem tez furt cetl, jaky je tam smog a maras... Uz se tesim na komentare nestrannych komentatoru z CT, jak budou srat politiku do bezkovani a skoku na lyzach. A zejmena pak mistr Zaruba do kulickarny...
deus
   *new*
03.02.2014 15:43:17    ( 77290 )
...a v Soči se stále ještě vztyčuje nejdražší Potěmkinova vesnice v historii olympyjády...

http://oh.idnes.cz/cesti-olympionici-se-zabydluji-v-soci-d8x-/zoh-soci-2014.aspx?c=A140202_222246_zoh-soci-2014_ald
kadak
   *new*
03.02.2014 12:41:33    ( 77284 )
Radek
   *new*
03.02.2014 10:29:01    ( 77272 )
?@hlasatel Celní správa se vyjádří exkluzivně v rámci http://www.videobiz.cz , který provozuje @podnikatel, k případu @zufanek. Máte otázky? Pošlete je.
zdenno
   *new*
31.01.2014 20:12:40    ( 77233 )
Ad zufanek: v aktuálním čísle Apetitu je dvoustránka o (pití) absintu u moderovana Martinem Zufankem ;) aspoň konečně vím jak ten borec vypadá :)
Radek
   *new*
31.01.2014 12:37:10    ( 77223 )
jj a někteří ti blbci píší pro iHNed.cz :-) nejlepší PR pro Žufánka jsou jeho výrobky :-)
kutac
   *new*
31.01.2014 12:14:02    ( 77220 )
jojo a presto se najdou blbci kteri si mysli ze za tim vsim je jen pekne promysleny PR zufanka... je mi z nich na bliti... ale takovi se najdou vsude. u vseho.
Radek
   *new*
31.01.2014 09:58:24    ( 77208 )
místní paliči asi ví, jak to při pálení chodí, ale pro ty méně informované, jako já ...

Dotaz na FB:

Sleduju se zájmem "kauzu" Lihovar Žufánek a boj proti metylalkoholu a kamerování kolkování lahví. Pár věcí mi u toho není jasno a tak se chci zeptat, zda někdo _víte_ (slovo víte zdůrazňuji, protože myslet si o tom něco, to umím taky) jak to chodí.

Vždycky jsem měl dojem, že pokoutní prodej lihovin jde zcela mimo běžné stáčírny a hlavně kolkování. Tedy, že si někde přes "kámoše" člověk koupí velký kanistřík rumíčku či vodečky, samozřejmě bez kolku. Je to tak nebo ne? tuší někdo věci znalý, co jsou převažující způsoby prodeje nezdaněného alkoholu? (tady se asi vědět nedá, aniž by to vyvolalo nežádoucí pozornost

Krom toho jsem si myslel, že převzetím kolku vzniká povinnost odvést spotřební daň a DPH z alkoholu, takže je vlastně fuk, jaká flaška se tím okolkuje. Klidně voda - prostě máte kolek na půl litru 40% alkoholu a daně z toho musíte zaplatit. Je to jinak, není to vázáno na typ alkoholu atd?

To je asi to nejpodstatnější...



Reakce Žufánka

Jsme lihovar. To znamená, že "vaříme" líh od nuly, tedy z prokvašeného ovoce. "Vaření" lihu probíhá na destilační koloně, kterou vám při pořízení celní úřad dokonale zaplombuje. Na našich kolonách je v průměru kolem 50 plomb celního úřadu. Při destilaci teče výsledný líh přes metrologicky cejchované počitadlo, takže nedokážeme vypálit deci bez toho, aniž by to bylo zaevidováno.

No a pak funguje normální matematika. Když ví, kolik vyrobíme alkoholu, kolik nakoupíme kolků, kolik prodáme lahví a kolik litrů zůstane na skladu, tak není žádná šance, jak jet jednu směnu oficiálně a druhou neoficiálně.

Likérka znamená to, že nakoupí líh, nakoupí různé aromata, smíchá je v míchačce dohromady a lahvuje.

Kdyby likérka chtěla jet načerno, tak to rozhodně nebude dělat v oficiálních prostorech! Ty jsou totiž ragistrované a evidované na CÚ a jako takové můžou být kdykoliv kontrolované. Kdykoliv. CÚ nemá povinnost hlásit návštěvu dopředu. Můžou přijít kdykoliv. I o půlnoci.

Proto veškeré nelegální míchání lihovin probíhalo v garážích, pronajatých halách, jednoduše objektech, o kterých nemá CÚ ani tušení. Logicky. A v těch kamery nebudou nikdy. Logicky.

Ani mediálně známý případ Likérky Drak není vyjímkou. V jejich likérce docházelo jen k legálnímu stáčení a lahvování. Veškerou jejich produkci nakupoval jejich výhradní distributor Verdena. Ti ty láhve převezli do areálu ve Zlíně a tam je falšovali tím, že je řízli metanolem, aby toho měli víc. V Likérce Drak byl před aférou stálý celní dozor, tedy celníci hlídali objekt 24 hodin.

Co hlídat nemohli, byly nějaké zapomenuté budovy v průmyslovém areálu nějakého distributora.

Takže tak.


... a další jeho reakce v diskuzi


Každá plomba nese číslo celníka, který ji umístnil, tj. každý celník má svoje, něco jako jejich ID. Stalo se nám, že jeden z celníků, který nám plomboval na začátku kolonu, odešel do civilu. Poté přišli celníci a jeho plomby vyměnili anžto byly v podstatě "expirované".

To zařízení, které počítá vypálené litry alkoholu, má platnost 2 roky. Poté musí přijet člověk z akreditované metrologické společnosti a zjistit, zda neproměřuje. Když víme, že se blíží konec platnosti, tak musíme zavolat na CÚ, řekneme že nám v pátek přijedou zkontrolovat zařízení, oni přijedou také, odplombují to, počkají až to metrolog proměří a zase to zaplombují.
Radek
   *new*
31.01.2014 02:24:32    ( 77202 )
deus, tomu se říká odborně středový volič a chce ho každá strana.
kadak
   *new*
30.01.2014 15:01:40    ( 77192 )
K tvé druhé polovině příspěvku.

Tvůj příměr je vtipný, ale vychází z nepochopení podstaty věcí.

Základem fungování společnosti je ekonomický model. Dnes máme ekonomický model, kterému se říká kapitalismus, který je více, či méně liberálním zřízením. Stojí na soukromém vlastnictví a (absurdní) myšlence volného trhu. Jediným kriteriem úspěchu v tomto ekonomickém modelu je zisk. Tak to je, to není můj výmysl, ale učebnicový fakt, možná, že tě to taky učili na VŠB. Mě i na SŠ.

Politika je jen "hra", jak daný, dnes "kapitalistický" ekonomický model co nejdéle udržet. "Kapitalistický" ekonomický model je založen na akumulaci kapitálu a na "volném trhu". Zjednodušeně může být více "sociální" a méně "liberální", nebo méně "liberální" a více "sociální" - více či méně přerozděluje to co společnost společně vytvoří, jako nadhodnotu, více či méně staví zájem jednotlivce nad zájem společnosti (ne vždy musí být proti sobě, ale častěji ano). Ale pořád se pohybujeme v ekonomickém modelu, jehož jediným kriteriem úspěchu je zisk - v kapitalismu. Tohle nepopírají ani ekonomické učebnice, naopak - sákryš.

Liberálové mluví o až nulovém přerozdělování a až nulovém státu. Jakým kriteriem je v takové společnosti hodnocen úspěch? Pořád je to kapitalismus...

Ale pozor! Když opravdoví liberálové mluví o svobodě jednotlivce, mluví tak o svobodě vytvářet zisk za každých okolností. Nerespektovat udržitelnost rozvoje, za kterou jsme už mimochodem pěkně daleko, nerespektovat životní prostředí, nerespektovat lidské životy, jediné kriterium je zisk, bez omezení... Sám sis to potvrdil tím, že ti vadí Bursíkův "rozvoj trhu, který současně šetrný k ŽP..."




Myslím, že tohle dává větší smysl, než to, že komunisté provozují svou politiku, za účelem vraždění politických oponentů...
deus
   *new*
30.01.2014 14:02:14    ( 77188 )
Když můj kolega před volbama horoval za Svobodné, nebyl jsem z toho zrovna nadšený, protože ho znám. Dnes už jsem zas klidný, protože momentálně hodně fandí Babišovi. Před SSO to byly Věci veřejné. Tomu říkám "názorová gymnastika".

Jo - k tvému příspěvku: jestli je hlavním motivem liberalismu zisk tak bychom se měli opět sjednotit v užívané terminologii. Jestli je pro mě hlavním znakem liberalismu svoboda a pro tebe je to zisk, pak pro mě je hlavním znakem komunismu vraždění politických oponentů, zatímco pro tebe je to beztřídní společnost. Ju? :-)
May 2024
PoUtStCtPaSoNe
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102