Diskuze o politice
kadak
   *new*
26.04.2014 12:46:56    ( 80455 )
...po vítězství nad komunismem. Bože, to je děs.

Brečí na špatném hrobě. Jedině nějaká varianta centrálně řízené ekonomiky může zajistit, aby se nejrůznějšími dotačními, pologeálními, ale i legálními způsoby, zpětně neprivatizovala více než polovina daní, které se dnes vybírají na společnou státní hromadu. Tržní ekonomický model tak jak je ochraňován politickým procesem "demokracie" nemůže nikdy zajistit, aby se tohle nedělo.

Zkrátka místo reformy došlo k destrukci a převratu. A teď se divíme! Nejlepší hlod je to, jak autor píše, jak to bylo do 95 u nás strašně v pohodě. Jenže právě v 90 letech se dělil a porcoval státní medvěd, až padlo i ČSFR, aby se dělilo lépe.

UFF, UFF, UFF!
deus
   *new*
26.04.2014 09:00:00    ( 80452 )
kadak
   *new*
25.04.2014 14:00:20    ( 80443 )
deus:

To co popisuješ je přesně popsanou vlastností kapitalistického zřízení v tomhle stupni vývoje.




Říká se tomu tvorba "rent", kdy se vymýšlí polo-legální až zcela legální (prolobované a uzákoněné) cesty - penězotoky - ze společného do soukromého. Tímto způsobem, zcela nesmyslně odteče až polovina rozpočtů všech rozvinutých států. Řešením není zrušit společné, ale zamezit soukromníkovi, aby mohl téměř libovolně cicmat a dojit.

Pokud zrušíš to společné, na tebe (školství, zdravotnictví, cesty, vlaky,...) nezbude už vůbec nic, ani ta polovina rozpočtu, kterou zatím neumí privátní sféra vytunelovat. Bohužel, v tomhle ekonomickém systému se jeví, jako prakticky nemožné, tunelování národních států - privatizaci daní - zabránit. Dlouhodobě k tomuto účelu slouží například války, které provozuje stát, platí je daňoví poplatníci a zbraně dodávají soukromí zbrojaři. Často pro obě strany konfliktu.

Princip svobodných "demokratických" voleb, založených jen a pouze na propagandě a kampani za velké peníze (které musí stranám - nositelům "myšlenek" a hlavně nápadů, jak udělat další tunel ve prospěch svůj a donátorův - někdo dát) a předstírané souboje mezi "pravicí" a "levicí", které obě slouží jen sobě a kapitálu, zaručují udržení současných poměrů. A je neskutečná pitomost mluvit o tom, že je ČR jakási výjimka. Ne, je to tak úplně všude v "západním světě".


V tomhle stavu mluvit jakožto politik nebo ekonom o "volném trhu", "rovných příležitostech", povyšovat "morálku nad zákon" a vyzdvihovat "deregulaci" jakožto všemocný a nejúčinnější nástroj pro umožnění "spravedlivého a svobodného" rozvoje společnosti je buď:

1. záměrná demagogie a populismus
2. nevědomá hloupost

Nic mezi tím nevidím. Opakovaně tvrdím, že u předsedy svobodných je to spíš to to první.





Protože se nemůžu zúčastnit beraního pokecání, mám pro tebe několik vtipných dotazů pro pana Macha:


1. Jak, jakými nástroji, chcete zajistit funkci "volného trhu" v našich a evropských podmínkách, když 1% soukromého kapitálu vlastní 40% všech výrobních prostředků?

2. Filosofií Vaší strany je mimo jiné: Ochrana "svobody" za jejíž neodmyslitelnou součást považují Svobodní ochranu vlastnictví. Znamená to, že je v pořádku, že 1% soukromníků vlastní 40% všeho? Jaký poměr je ještě dle Svobodných stále v pořádku? Existuje nějaká poměrná hranice, kdy je třeba "regulovat", nebo bude vše v pořádku až 1 rodina bude vlastnit prakticky 100% všeho?

3. V souladu s filosofií "ochrany osobního vlastnictví" mám ještě tento dotaz: Jaký má přínos pro společnost, pominu-li jeho nesmyslnost a amoralitu, tento dynamicky se měnící poměr mezi počtem vlastníků a množstvím vlastněných statků. Jaké plynou výhody pro společnost z tohoto extrémně asymetrického poměru "sil" ve společnosti?

5. Jednou ze zásad Svobodných je tato: "Právo nemá a nemůže nahradit morální hodnotový systém" Jakým jiným způsobem, než právní "represí" zajistíte, aby se lidé chovali "morálně"? VUML už tu bylo a jak vidno, lidi se nenaučili zhola nic.

6. Jakým způsobem hodláte řešit "regulaci trhu", kterou způsobují velké monopoly a která je (dle mého názoru) mnohem závažnější pro reálnou nemožnost realizace myšlenky "volného trhu", nežli regulace "státní"?

7. Jakým způsobem chcete řešit "přebujelý stát"? Co to znamená "přebujelý stát"? Jak by se podle Vás měli (dle Vašeho názoru) "nadbyteční" úředníci po propuštění začlenit do pracovního procesu? Při celosvětovém "úbytku reálné práce", kdo v našich podmínkách vytvoří pro tyto lidi pracovní příležitosti? Bude to ve službách?

8. Jakým způsobem, jakými nástroji, bez vnější státní regulace chce strana Svobodných zajistit udržitelný rozvoj ve smyslu udržitelnosti výroby vzhledem k životnímu prostředí, při současném ekonomickém systému, jehož jediným kriteriem úspěchu je zisk. Jak, jakým způsobem, bez regulačních nástrojů chce zamezit plýtvavému záměrnému vyrábění výrobků s přesně načasovanou životností, jak chce omezit výrobu "nesmyslů", na které je uměle vytvářena poptávka (módní ošacení, elektronika, pičoviny).

9. (Otázka útočná) Když Svobodní mluví o Svobodě! O čí svobodě mluví? O svobodě nadnárodního průmyslníka neplatit žádné daně a platit minimální mzdu zaměstnanci, který vyrábí nepotřebné výrobky s plánovaně časově omezenou životností? Nebo o svobodě téhož dělníka nechat se vykořisťovat 8,5h denně 5dní v týdnu za minimální mzdu? A nebo o svobodě výběru mezi jedním šuntem s plánovaně časově omezenou životností a jiným šuntem se stejnými vlastnostmi?

10. (A podpásovka na závěr) Pane Machu, cítíte se spíše jako hlupák, nebo hajzl?


Takže si to můžeš vytisknout a zeptat se za mě. Tu desátou otázku podávat nemusíš, ta je pitomá a stejně by ti na ni nikdo neodpověděl.
zdenno
   *new*
25.04.2014 12:55:50    ( 80442 )
Marshallovy ostrovy žalují devět jaderných mocností

http://www.blisty.cz/art/73010.html


armády právníků USA a Ruska zařídí, aby z toho nic nebylo.. a i kdyby bylo, tak si ty státy v čele s Izraelem papírem s rozsudkem vytřou řiť..
deus
   *new*
25.04.2014 11:07:32    ( 80435 )
Přišlo mi mailem:-D

===
skolni akce pro stepana

nasrat nasrat nasrat

mam mu nohy zlamat? nebo ho nacpat kinedrilem tak aby se probral az na ceste domu?
kurva uz

Výuka v Lipce dne 2.5.2014
V pátek 2.5.2014 se pojedou žáci školy učit do Brna. Přesněji do Lipky, což je školské zařízení pro environmentální vzdělávání. Odjezd je 6,45 od školy, předpokládaný návrat je kolem 19,00, v závislosti na počasí a hustotě dopravy.

a dnes maji den zeme - ze prej at si oblecou neco zeleneho - kurva - no nasla jsem jedno triko a maskacovou ksiltovku

hej uz me to fakt sere - i v ty pitomy skolce s tim otravujou, sice jen sadili skalnicky a poslouchali blbe bindy a tridili odpad
ale sere me to sere me to sere me to


asi nekdy zajdu na srpš a budu požadovat oslavy dne danove svobody
===
:-D

Včera před kinem (nakonec pro nízkou účast nahrazeným posezením u piva) mi Mara povídal jak se u nich nakupuje nábytek...no uff, z cizího krev neteče, takže polička (prkno 60x30 plus dvě konzolky) na zeď za 2000 - pačemu nět... Prý během chvilky seškrtal pičoviny asi za 100K (sedmizdířková zásuvka na stůl, obyčejná, bez přepěťové ochrany - 5000!!! Ekvivalentní zásuvku - navíc s přepěťovou ochranou - prý místo toho pořídí asi za 600).

Jak někde vidím cedulku "Financováno z EU", mám chuť tam hodit zápalnou flašku. Naposled v tom Koma parkingu na báni....kluci mi radši ani neprozradili kolik ta píčovina stála. Fakt mi to nechtěj' říct.

Možná by to vyřešilo víc úředníků? Každý by měl za sebou dva úředníky, kteří by ho kontrolovali. Zavedením třístupňové kontroly (1 : 2 : 4 : 8, tzn. celkem 14 kontrolorů) by se dramaticky snížila nezaměstnanost, ba naopak - museli bychom úředníky začít dovážet :-D :-D :-D Nákladníma vlakama, což by zase pomohlo ČD :-D :-D :-D

kadak
   *new*
25.04.2014 10:30:42    ( 80432 )
S kamerami se už setkáte při cestách tramvajemi v Brně, snímají prostor před autobusy Student Agency a na Slovensku jsou i ve vlacích.
gappak
   *new*
25.04.2014 10:28:59    ( 80431 )
vím...ale žaluda je lepčí.
Radek
   *new*
25.04.2014 10:26:39    ( 80430 )
Brácha, nic proti, ale pokud jsi myslel Petra Žaludu, tak ten již skoro rok není ředitelem ČD. Vystřídal ho Zelený, kterého pro změnu zase odvolali letos v únoru :))

gappak
   *new*
25.04.2014 08:31:02    ( 80422 )
Tak Žaludovi se zachtělo šmírovat

Dráhy chtějí mít cestující pod dohledem, usilují o kamery v kupé vlaků

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/drahy-chteji-vlaky-vybavit-kamerami-db7-/domaci.aspx?c=A140424_170115_domaci_jp
Radek
   *new*
24.04.2014 14:03:58    ( 80401 )
kapis
   *new*
24.04.2014 10:24:27    ( 80388 )
Takovou ubohost bych nečekal ani od zmrda Kalouska se zmrdem Traumtbergem a celé té jejich zmrdiparty

http://www.novinky.cz/domaci/334361-nejlepsi-parky-jsou-od-reznika-babise-vysmiva-se-top-09-v-antikampani.html
kapis
   *new*
24.04.2014 07:57:25    ( 80374 )
gap: četl jsem včera a nedočkavě slintám po dalších dílech. Moc dobré. A nejhorší, že to možná nehrozí jen dětem;)
gappak
   *new*
24.04.2014 07:41:40    ( 80373 )
Hrozí našim dětem digitální demence?
http://www.literarky.cz/politika/domaci/17329-hrozi-naim-dtem-digitalni-demence

Hrozí našim dětem digitální demence? Druhý díl diskuse: Kdo o tablety vůbec stojí?
http://www.literarky.cz/politika/domaci/17332-hrozi-naim-dtem-digitalni-demence-druhy-dil-diskuse-kdo-o-tablety-vbec-stoji
Radek
   *new*
23.04.2014 17:32:08    ( 80369 )
deus
   *new*
23.04.2014 15:58:01    ( 80367 )
Žaponec Okamůra má prý něco proti imigrantům (co by na to asi řekl jeho tatík) a jeho volební plakát akcentuje podporu rodinám a nikoli "nepřizpůsobivým" - a v čele má advokátku Samkovou.

Si dělaj prdel, ne?!
kadak
   *new*
23.04.2014 12:00:58    ( 80354 )
...neboj, přijde reakce na "přebujelý stát". Teď fakt nemám čas, ani doma, ani v robotě,...


Ale tohle je super, na hajzlu jsem se pobavil:
http://blisty.cz/art/62852.html
deus
   *new*
23.04.2014 12:11:47    ( 80353 )
Pořád čekám na tu obhajobu do země zašlapaného, utiskovaného a strašlivě omezeného (v tomto jediném bych byl ochoten souhlasit, ačkoli bych to slovo použil v jiném jeho významu;-)) veřejného sektoru...

Dnes ráno jsem četl že Dýnsbýr by rád uvolnil pravidla pro nakládání s majetkem státu;-)
kadak
   *new*
23.04.2014 11:54:09    ( 80352 )
...no právě že si nemyslím, že jich bylo 1 z 50. A neříkej, že tě chytám za slovo.

Buheheh.
deus
   *new*
23.04.2014 09:38:23    ( 80343 )
Ale prdlajs. Ale chytani za slovicko je kdyz Mach rekne ze "vsechna referenda o EU" a ten typek pak oponuje protoze nasel z 50 referend jedno, ktere dopadlo naopak. Takze Mach lze, protoze ne vzdycky, ale jen 99 ze 100 pripadu. To je to chytani za slovicko.

Co se tyce toho tretiho (Payne) tak toho proste dostal, to uznavam. Ale napsat "3 duvody proc neverit Svobodnym" a pak 2 z nich postavit na takove picovine tak to fakt neberu, takhle muzes nachytat uplne kazdeho skoro kazdeho kdo neni nemy a hovori ceskym jazykem, pokud nejde o cloveka dusevne nemocneho ktery opakuje jen "pa pa pa" a je schopen vytvaret alespon zakladni vety a ....... chapes;-)
kadak
   *new*
22.04.2014 23:16:53    ( 80334 )
deus:

To už nejde nijak oponovat. Takhle se dá obhájit všechno. Řekneš jen "nechytej mě za slovíčko".
kapis
   *new*
22.04.2014 14:48:16    ( 80319 )
22. 4. 2014
ČR "nikdy nebude mít samostatnou zahraniční politiku"
Jan Čulík

Česká republika kvůli své zeměpisné poloze a velikosti nebude nikdy mít možnost dělat vlastní, samostatnou zahraniční politiku, čeští ministři zahraničí by se však mohli aspoň v některých situacích chovat uměřeně, neprovádět rektální alpinismus vůči velmocím a v některých případech prostě mlčet, i když už nemohou určité věci říct, sdělil Britským listům jeden informovaný zahraničněpolitický expert. Jenže - a tato informace je zcela neověřená, nikdo ji nepotvrdí a varujeme, že je to zřejmě jen zlovolná protiamerická pomluva - pan ministr zahraničí Zaorálek musí zastávat v případě ukrajinské krize ostře proamerické stanovisko, protože mu - podle neověřeného zlovolného drbu, který nikdo nepotvrdí - údajně bylo dáno najevo, že americké ministerstvo zahraničí si dobře pamatuje, že v opozici vystupoval proti umístění amerického radaru v České republice, takže pokud by znovu projevil postoje, které se příčí americkým zájmům, ve funkci ministra zahraničí by prý skončil.

V souvislosti s tím vyslechly Britské listy také informaci o tom, že jeden z předchozích amerických velvyslaneců v České republice se dožadoval přijetí u českého ministra zahraničí v libovolnou denní dobu, kdy se mu zamanulo - aniž by si schůzku předtím objednal. Jednou stál před branami Černínského paláce a dožadoval se telefonicky přijetí u ministra zahraničí. "Ale vždyť jste se neobjednal, tak se v sekretariátě objednejte, mám pracovní program," sdělil mu ministr. "Ale já jsem americký velvyslanec!" zněla odpověď od vrat.

Velvyslanec, zuřil, odešel a objednal se na druhý den. Když se k ministrovi dostavil, položil mu na stůl papír formátu A4 s nadpisem Talking Points. Na něm bylo napsáno, co si americké ministerstvo zahraničí přeje, aby český ministr zahraničí říkal na veřejnosti.

I tato informace je samozřejmě nezdokladovatelná a je to čistý zlovolný protiamerický drb, od něhož se Britské listy s rozhořčením distancují.
http://www.blisty.cz/art/72971.html
deus
   *new*
22.04.2014 09:59:27    ( 80297 )
První dvě "lži" jsou jen chytání za slovíčka, to by mohl dělat každý....vlastně ne, sakra, sorry - skoro každý, protože jistě by se našel někdo kdo by to dělat nemohl - třeba novorozeňata.
Slabé.

Radek
   *new*
22.04.2014 09:50:49    ( 80296 )
deus
   *new*
18.04.2014 22:25:14    ( 80248 )
Prislo mi mailem:
Evropská Unie? Dobrý bože!

ROFL:-D
deus
   *new*
18.04.2014 10:10:18    ( 80199 )
OK, uz se tesim - na historku i na prebujely stat (zatim to tipuju na argumentaci "vsichni nemuzou kutat uhli a tak je potreba tolik uredniku" ;-)).

Vcera jsme koukali na ty "Delniky bulvaru", cekal jsem ze budu celou dobu kurvovat ale nakonec jsme se spis bavili. Akorat tomu praseti sislavemu je mizerne rozumet.
kadak
   *new*
18.04.2014 09:51:55    ( 80194 )
deus:

Furt se chystám na ten přebujelý stát, ale zatím co "čilihistorku" napíšu za 10min, tohle chce trošku "zamyšlení", takže to trvá a já teď nemám moc čas. Takže jen připomínám, že jsem nezapomněl...

Joa včera nám to s Bručmou vůbec nevyšlo a až prozradím proč, tak pochopíš, že jsme zapomněli i zavolat, že nedojdeme...
Radek
   *new*
17.04.2014 16:16:39    ( 80170 )
@etabery Když by nebylo co vysílat na Silvestra (Snowden se ptá Putina). https://www.youtube.com/watch?v=w1yH554emkY
Radek
   *new*
17.04.2014 14:02:00    ( 80162 )
Mu asi uz hrabe :))

Janeček vymyslel, že každý dar od lidí navýší o 61,8 procenta. Použije tak teorii zlatého řezu. "Ten je pokládán za ideální proporci mezi různými délkami v umění i ve fotografii. Navíc použitím zlatého řezu chci přispět ke vzdělanosti veřejnosti v oblasti matematiky a umění," řekl Janeček serveru IHNED.cz.

http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-62044560-karel-janecek-nfpk-strana-zelenych-zeleni-zlaty-rez-dary-od-lidi
kadak
   *new*
17.04.2014 08:48:11    ( 80110 )
Terezka

http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/17222-seymour-hersh-za-sarinovym-utokem-u-damaku-bylo-turecko



deus:

Jsem nezapomněl se vyjádřit k tomu "přebujelému státu", jen nemám čas. Ale přijde to.
kadak
   *new*
16.04.2014 15:07:00    ( 80109 )
A tak je to správně, neb slovy klasika:

"Na chudý lidi patří přísnost!"
May 2024
PoUtStCtPaSoNe
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102